bugün

-her şeye cinsellik gözüyle bakan kişilerin akıllara zarar sözüdür.
-bu söz:"ateşle barut yan yana durmaz" sözüyle kan kardeştir.
-ama eğer sürdürülebilirse en iyi dostluklar kız ve erkekler arasında olur.*
(bkz: kankasi erkek olan kizlar)
hayatına doğru düzgün "kız" girmemiş, hiçbir kız-arkadası olmayan erkeklerin yanılgısı. belki kahvede beraber maç izleyemezler, serserilik yapamazlar bir yere kadar ama bunun gibi bi kaç şey dışında "dost" olmak için ne gerekiyosa her şeyi yapabilirler.*
doğru olan yargıdır.
hemcins dostlukların da olamayacağına dair önermeyle geçerli ve tutarlı kılınabilecek yargı.
sadece karşı cinsler arasındaki dostluklar için verildiğinde totoloji* yaratıyor.

toto* haramdır.
kızların erkek dostu olamayacağını destekleyen yargı, nitekim doğru yönleride vardır. belki ilerde bir gün olabilir ama bu devirde olmaz kardeşim ne derseniz deyin * bizim ülkemizde buna hazır değil. nerden mi çıkarıyorum? erkeklerin %60-%70i kızları et parçası olarak goruyor * * * ve bizim bazı saf kızlarımızda kusura bakmasınlar onları dostu belliyor ama onlar belkide o kızı düşünerek mastürbasyon yapıyorlar durum bu
kimse alınmasın gucunmesin lafım genellemedir yine diyorum istisnalar vardır; vardır, ancak bozmuyor işte kaideyi.
gerçekten zor bi olaydır bi kızla bi erkeğin dost olabilmesi.fakat eğer gerçekten dost olunbilirse olay başka maceralara kaymazsa gerçekten çok güzel paylaşımlar çıkabilir çünkü iki kızın dostluğunda olduğu gibi dedikodu kıskançlık vs. olmayacaktır.keşke olabilsedir..
genelde zor olan bir durum olmasına rağmen olduğu takdirde işin içine kıskançlık, çekememezlik gibi duygular girmediğinden daha sağlam olacak durumdur. ama bir zaman sonra da dostum dediğiniz kişinin size aşık olduğunu öğrenirseniz gerçek bir yıkımdır.
bu dahil bütün genellemeler yanlıştır. *
yapılan ön yargılamalardan biridir.
genellikle kızların kabul etmediği ama erkekelrin onayladığı bir yargıdır. belli olmaz kişiden kişiye bakıştan bakışa çok değişir.
bel altının beyne hükmettiği kişilerin düşüncesi. lakin hep cinsel organ yönünde ilerlerse gidicekleri yol ya aşağı ya da yukarıdır. oysa ki hayatta başka yönler de vardır...
ateş ve baruttur. dikkat edilmelidir. arkadaş olabilir ama uzakta olsundur.
yavşağı olur, seveni olur, sayanı, takdir edeni olur, platoniği olur, delisi olur ama dostu olamaz *. bunu reddeden insan ya dost kelimesini benim anladığım gibi anlamıyordur* ya da yanılgı içindedir.

(bkz: tecrübeyle sabittir) ***
en hasından erkek dostları olur ki; düşman çatlatılır... olmaz yargılarının dışında olabildiğince olur bir yargıdır..
ikisinden biri ilişkinin sınır ve koşullarına bağlı olarak muhakkak ilişkiyi farklı yerlere götürecektir. böyle içten içe hissedecektir. tabi sıradan arkadaşlık bu noktaya getirmeyebilir. * * *
yanlıştır, olabilecek en normal şeylerdendir. bir erkek olarak kendimden biliyorum.
yanlış bir yargıdır. dostun erkeğini kızını ayırmamak gerekmektedir.
hell yeah. suyun götürmeyeceği türden bir doğrudur. şöyle ki dostluk kavramından kastımız iki kişi arasındaki tüm muhabbettir ki bu durum karşı cinsler arasında olabilecek bir olgu değildir; zira erkek dostu sandığı bir dişiyi tam olarak anlayamaz , anladığını sanar yani yanılır.tabi bu dişinin karşısındaki erkek içinde geçerlidir. en basitinden empati: dostluk çerçevesinden bakarsak diyelim ki erkek aşık olduğu kızı gidip bir kıza anlattı kendini onun yerine koymasını bekledi ama sonra?olmuyor işte . zira duygular farklıdır.
diğer bir yandan paylaşım devreye girer. ben sanmıyorum ki bir erkek sevgilisi dışında bir kıza tamamı ile kendini açsın ya da bir kız yine sevgilisi dışında bir erkeğe kendini açsın tam olarak ona kendini anlatsın.
(bkz: kanka ayağı göt ayağı)
(bkz: kanka ayağı göt ayağı)
kusura bakmayın gençler erkek adama kızdan dost olmaz, kıza ise erkekten dost olmaz. bi süre sonra arada kıvılcımlar çakmaya başlar.
(bkz: yargını yesinler) bal gibi de olur hemde kızlardan daha dostturlar.
yanlış bir yargıdır. neden?

sayın sözlük yazarı erkekler, kız kısmı ne kadar fitne fücür, kıskanç olurlar bilir misiniz siz? sürekli aldığınız şeyleri, başarınızı, notlarınızı, saçınızı başınızı kıçınızı, vücudunuzu, çevrenizi...... kıskanan sözde yakın arkadaşlara ne kadar katlanabileceğinizi merak ediyorum ben. çekemezsiniz efendim iddia ediyorum.

-akif duydun mu murat ps3 almış abi.
-oha bak sen ibneye almıcam demişti demek ki bizden önce alsın diye yapmış vay adi, sırf gösteriş amk.
-tabi olm yoksa neden alsın, oynamak için olacak değil ya!
-sercana ne demeli, dün sırf ders çalışcak diye içmeye gelmedi bizimle.
-prof olcak sanki amk. sırf bizden önde olsun diye zaten.
-hakkat yaa.*
çekilmez olurdu heralde... yine de sizin muhabbetler kız kıskançlığından daha çekici geliyor. akif kanka olalım mı abi hı?

bu tür şeylerden hoşlanmayan genelde rahat, dürüst ve kıskanç olmayan kızların erkek dostu daha çok olur. kadının doğasında var kıskançlık, bir zaman oluyor yeri geliyor sokuveriyor iğnesini kaçışın yok. erkeklerdeyse yok böyle bir şey. rahat edersin, çık akşam gezin tozun bak eve bırakacak biri de var işte. trip atmıyor, dedikodu yapmıyor, takılarımı kıskanmıyor ve en önemlisi kadınlardan daha çok gündemi takip ediyorlar. (genelleme yapmıyorum tabii ki gündemi takip eden, kıskançlık fesatlık gibi huyları olmayan kız da çoktur. onları tenzih ederim onlarla da gaayet iyi arkadaş oluyoruz zati)
makyaj alışveriş yeni çıkan ürünler topuklu ayakkabıdan başka şeylerden konuşabiliyorsun... daha ne?

he dost olduktan sonra aşka dönüşme ihtimali var mı var... fakat denemeye değer derim ben zira aşka dönüşmeden belli bir çizgide samimiyette ve saygıda gidiyorsa o dost tadından yenmez*.

sonuç olarak mhp'nin kırkınc.... ama yeter çok sıktı bu espiri. görünce kaçıyorum.
adrenalin olursa olmaz gerisine eywallah...
bölümde tek kız olan seçeneği olmayan kızın bu yargıyı çürütebilecek doğrultuda davranmasıdır.