bugün

etrafa artislik yapmak isteyen erkektir. etrafa gulucukler atarak dolasır bunlar. pis pis sırıtırlar. arada bir de kızın elini öperek ''canım sıkılıyor musun?'' gibi abuk sabuk sorular sorarlar. * *
her fırsatı değerlendiren erkek modeli.
kalabalık ortamlarda özellikle konser alanlarında yapılması anlayışla karşılanan eylem.
(bkz: herkesin tutugu kendine)
her gordugu kiza el atma istegi guden davarlarin sayisi azalmadikca dogru yolda olan erkektir. belki kiz kacmaz ama her an davarin teki kacirabilir. tetikte olmak, kilic ku$anmak lazim gelir.
lan kız benim sevgilim, el benim elim, sana ne diyen erkektir... hayatında kız eli tutmamış abazan bünyeler hasetle izlerler... gerçi asıl sebebi de eleman sevgilisiyle fazla görüşemiyordur lan arada bir görüşüyoruz zaten, doya doya elini tutayım demektedir... ha hergün görüşüp yine de bırakmıyorsa yine de herkese bok yemek düşer... afiyet olsun...
erkek arkadaşının elini bırakmayan kız arkadaşa sahip erkektir. "size ne alla alla" denilesidir.
(bkz: ya kaçarsa)
aşıktır aşık dokunmayın.
elini sıkı sıkı tutmanın aralarında sevginin büyüklüğünü gösterdiğine inanan erkektir, evet belki delidir ama aşıktır.
çevreye gösteriş yapma peşindeki, kız arkadaşına güvenmeyen erkek görüntüsü verse de, bitmeyen bir aşkla bağlı olması da mümkündür. yine de aşktır bu, insanın aklını alır, kolay kolay geri vermez.
belki tutmaya proglamlanmıştır.* *
sahiplenme duygusundan kaynaklanan bir eylemdir. eli cebinde duran bir sevgiliden daha çok göze batması ise ilginçtir.
maksat manitanın elinin üşümesini engellemektir.
etraftaki erkeklere nispet yapma isteği ile yanıp tutuşan bünyenin saplantılı bir eylemidir. burda amaç etraftaki erkeklere yan bakmayın lan bu manita bana ait demektir. ayada aşırı kıskanç bünyenin arkadaş ortamına dahi lan noluyos bu benim kız arkadaşım sırnaşma demesinin kibar versiyonudur.
sevgilisini sahiplenmiş erkektir. ve zannımca taktir edilir.
taksim bölgesinde gezinen erkektir.
(bkz: kimse kaçırmasın diye sıkı sıkı tutar)
(bkz: alakasız olarak bakınız)
(bkz: aşkım çorapların da ıslandı mı)
kız arkadaşını olası tehlikelerden korumak isteyen erkektir.
daima yanindayim demek istiyen erkektir.*
düşünsene bu adamın bir de elleri terliyordur. sonra sen de rahatsız oluyorsun haliyle bundan. cıvıtmamak gerekir di mi.
bir nebzede feodal erkek zihniyetini yansıtır. benim malım mantığını. evet, sevgili sadece senindir ve seninse bu kadar telaş etmeye gerek yoktur.
kapkaççılara önlem olarak himayesine alan erkektir.
Muhtemelen komplexleri olan erkektir.
Kız arkadaşını elinden alabileceklerinden uyuz olmalıdır ki böyle bir eylem içerisine girmiştir...
Size ne lan benim kız arkadaşım değilmi de diyebilir..
Kendine olan güveninden şüphe duyacağım yurdum insanından bir enstantanedir.