kargaya bi olumsuzluk bi ugursuzluk yakistirma egilimini yansitan guzide deyimlerimizden biridir. kim bilir belki de atasozudur.
(bkz: karga)
en besleyici, en değerli besinlerin bok içerisinde bulunması durumu baz alınırsa, hiç olmadık yerlerden büyük kazançlar elde edebilmek için olmadık kişilerin yol gösterici olması gerektiğini de anlatabilecek deyimdir.
(bkz: kılavuz karga)
(bkz: tayyip erdoğan)...
bunun sebebi basittir karga böyle işlere tenezzül etmez asil bir hayvandır.densizlik edip böle bişi teklif edenleri kırmaz.ne demişler bir musibet bin nasihatten iyidir. bu arada nevergonnabe ye teessüflerimi bildirir geriye 6 canı kalacağını haber veririm.
bazen gercekten dogruluguna inanılan atasözümüz.
liderini iyi seç demektir. Yoksa halin duman olurdur. Her sakallıyı deden sanıp peşine düşme demektir. yoksa tezeği avuçla yersin demektir.

(bkz: türkiye)
Karga gibilerle arkadaşlık edilmeyceğini anlatır.
rte'nin db'ye soyledigi atamsozu.
aynı zamanda türk siyasetinin ne hallere düştüğünü gösteren atasözü.
asıl vurgulanmak istenenin (bkz: karga) olduğu söz öbeği. * * *
yanlış. uzun yaşadığı gözönüne alınırsa, deneyimlerinden faydalanılır ancak. burnu boktan kurtulmayanlar s.kinin rehberliğinde ilerleyenlerdir.
bu sözü yazan atalar,

ki

belirsiz olduklarından çoğullar,

biraraya gelme konusunda bir virtüözite sağlamışlar,

burun ve bok,

sadece bunu yapabildikleri için bile saygıyı hakediyorlar,

bence diyeceğim lakin,

çok bencil olacak...
eskilerin kargayla alıp veremediklerinin ne olduğunu düşündüren ama anlam bakımından çok isabetli olan bir atasözüdür.***
(bkz: recep tayyip erdoğan)
(bkz: abdullah gül)
(bkz: kemal unakıtan)
sözlükte moda.

x gibi entry girme rehberi, y gibi ayar verme yöntemleri. hele bu kendilerine rehber edindikleri bazı yazarlar var ki haklarında yazacağım en hafif entryler bile silinmeye mahkum. sen kalkmışsın onlar gibi nasıl yazılır hakkında neredeyse doktora veriyorsun.

örnek almak, esinlenmek güzel şeyler ama bula bula kargayı mı buldun kılavuz edinecek.
ülkemizin durumunu miz gibi açıklayan durum. hatta daha ileri gitmek gerekirse (bkz: kılavuzu karga sürüsü olan boktan çıkmaz)
(bkz: mıchael skibbe)
rehber olarak kendine akılsızlığı seçenlerin yapacağı ve yaşayacağı şeyler akılsızcadır anlamına gelen şey. kılavuzunuzun karga olup olmadığını bulmak istiyorsanız yaşadığınız şeylerin değerlendirmesini yapın. ben yaptım. durumum içler acısı.
akıllı beni bulmaz deli dibimden ayrılmaz sözünün muadilidir..
yanlış bir önermedir. aksi halde burnu boktan kurtulmayan islam ülkelerinin durumunu açıklayamayız. günaha falan gireriz.
anadolu'muzun beni benden alan atasözlerinden biridir.
yanlış insanlarla iş yaparsan cezanı çekersin demek.
Saçma laf. Karga insandan zeki la. Birçok insan aleyna tilkinin sesini güzel buluyor. Karga öyle mi. Sesten daha iyi anlıyor hayvancağız.