bugün

güzel olur, çokta demokratik olur, kürtçe bilsem seve seve destekleyeceğim fikirdir.
ez hezdikım ümmet muhammed nizane felsefesi ile yaklaşılması gereken yazar söylemidir.

(bkz: faşizme karşı omuz omuza)
(bkz: bokunu çıkarmak)
(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil)
kimse kendini anlamayinca yaptiginin anlamsiz oldugunu anlayacak kisi eylemi.

gereksiz bir gerginlik yarattiginin farkina varacaktir.

tabii amaci sadece gerginlik yaratmak degilse.
ilk açacağı başlık ise abdullah öcalan övgüsüyle paralel olacaktır kuvvetle muhtemel.
--spoiler--
koca sözlükte sanskritçe bilen tek bir allah' ın kulu yok mu?
--spoiler--
başlık sıçmak gerçek anlamını buluyor.
yeni akım olarak herkes yabancı bir dilde entry yazar artık. google çeviriyor zaten oradan da yardım alırız.
kürtçe dili ne kadar anlamsız ve gereksizse aynı oranda anlamsız ve gereksiz olan durum. sıçtırtma bağırsağına.
(bkz: başlık açayım derken çığır açmak)
uludağ sözlükten soğuma nedenidir.

ben türküm ülkemde türk ve burada türkçe konuşulacak.!
ne kadar cahil bir yaklaşım. Neden boyner hazretlerine yatırımlarınızın kaçta kaçı doğuda diye sormadınız?

neden devletten doğuya yatırım sözü ile alınan paralar nerde diye sormadınız?

neden bölgesel aşiretlerin sizin bünyenizde batıya yatırım yapması ve doğulu insanları işçi olarakda yanına alarak karın dokluğuna çalıştırmalarına ne yapacaksınız?

eğitim seferberliğinde taşıma sistem ile rezaletler yaşandığını söyleyip bünyelerindeki doğulu cemaat-iş adamlarının batıya okul-yurt-tatil köyü-otel yapmasına kriter getirerek iş adamlarına bölgesel yatırım için müeyyide uygulaması ve camialarının yaptırım uygulamasını neden istemediniz?

illede kürtçe diyerek cahilliğinizi-faşistliğinizi tasdik edeceğine international bir iletişim olarak ingilizceyi neden istemiyorsunuz? eğer faşistlik yada anarşizm niyetiniz değilse eğitim dili olarak ingilizceyi isteyin.

hangi memlekette resmi dil dışında 1. sınıf vatandaşa lokal bir lehçe ile eğitim vererek 2. resmi dil kavramı var diye sormadınız?

güneydoğudaki insanlığa sığmayan yaşam koşullarını bilen biri olarak hayvanların bile yaşamayacağı ortamlardan rahatsızlık duyup hazineden ayrılan paylar nereye gidiyor diye neden sormadınız?

iş adamları bedava iş gücü gereksimini karşılaması için cahil ve ahırda yaşayan birey olamamış insanları daha ucuz emek için tercih ettiğini bilmiyormusunuz?

Kendinizi neden böyle değersiz varlıklar halinbe getirmek için çabalıyorsunuz?
bu cehalet neden?
kendi insanlarınıza bu ihanet neden?
- kürtçe başlık açıp kürtçe entry gireceğim.
+ ben de lazca başlık açıp lazca entry gireceğim bakalım o zaman ne bok yiyeceksin.

hatta culyan assanc da gelip vikiliks lisanıyla yazsın, çerkezce bilen varsa onlar da çerkezce yazın. mal mal yuvarlanıp gidelim hep beraber.
Biz de türkçe başlık açıp türkçe entry giriyoruz.
Artılarımız var.
insanlar bizi anlıyor.
eğer böyle bir olay yaşanırsa uludağ sözlük moderasyonu buna sessiz kalırsa bir daha da girmem sözlüğe ha diyeceksiniz seni kim ne yapsın doğru ama bu orman çocukları kendilerini birşey sanıyorlar insanın zoruna gidiyor, umarım bu tür olaylar yaşanmaz, yaşanırsada sözlük yazarları bu olaya sessiz kalmaz.
tanım: mantıksız ve art niyetli istektir.

türkiye, bir milletin düşman işgalinden kurtardığı bir ülkedir.
türk milletinin.
ŞAHSIM ADINA MAHZURU OLMAYAN DURUMDUR. SADECE ANLAMAM O OLUR. ANLAMAM DA ŞART DEĞiL HANi. ANLADIKLARIMDAN BiR BOK ÇIKMADI VARSIN ANLAMAYAYIM. DiL ANLAŞMAK iÇiNSE ORTA YOL BULUNUR.
(bkz: donumu sıyırıp içine gireceğim)
(bkz: son entry)
(bkz: rip)
önce kendine kürtçe bir site açması tavsiye edilendir. burası türkçe sözlüktür. türkçe entry girilir.
olabilir ama altlarına türkçeleride yazılsın. entry'i girersinde kürtlerin yarısı bile anlamaz ne yazdığını. bu yüzden türkçesinide yazarsan hoş olur be kardeşim.
bana göre hak olandır.
beraberinde ermenice, lazca, ingilizce işte ne bileyim her ne dil varsa
onlarla ilgili yazılabilen de haktır.
ama ortam öyle birşey olmuş ki, kürtlerin savunulduğu her yer özgürlük yuvası sanki...
bıktım görmekten artık kürt de kürt.
tamam anladık savunduğunuz birşey var. çok şükür biz de faşist değiliz.
az önceki soruları eksileyen insanları anlayamıyorum. Kendinize bir kimlik seçmeniz yada bu kimlik için savaşmanız için yaratmış yada var olan veya kabul ettiğiniz kimliğin bir değer taşıması lazım. bu kimliği üzerinde taşıyan insanlar birey olup en basit insanın yaşam standartında olması ve pozitif değerler üretmesi lazım.

bu hakkınız gasp edilmiş ve insanlığa sığmayan şartlarda yaşıyorsanız ve bu hakkınızı elinizden alanlar için hesap sormak şöyle dursun bunlar kim diye soramıyorsanız-düşünemiyorsanız-gözlemleyemiyorsanız siz hangi değer için yaşıyorsunuz?

köpeğin bile önündeki kemik parçasını aldığında gösterilen tepki şöyle dursun kim diye düşünemez biri iseniz nasıl insan olarak bir değere hizmet edersiniz. Önce içinizdeki sürü psikolojisini ön plana çıkararak sizleri yönlendiren insanların maşası olmamayı ve haklarınızı korumayı öğrenmelisiniz. sokak ismi-şehir ismi ile uğraşan yerel yönetimler size ne yaptı? alınan milyonlarca dolar tutarındaki para nerde? yardımlar zaten parasız yapılmakta olup nakit olarak yapılan ödemeler feodal yapıda erimekte sizler karın tokluğuna yaşayamıyorsunuz bile.

ağalık-şeyhlik-şıhlık-terör örgütü aynı yapının kolları olup hepsinin kasası birdir. sizler ise bu kasayı besleyen birer piyonsunuz.
kendi kendine konuşacak olan bir yazar kararıdır. dil birliğinin önemi de zaten burada çıkıyor ortaya.