bugün

entry'ler (1569)

bir kızla tarih konuşmak

Kiz tarihci ise konusmaktan cok dinlersin *
Bide boyle dusun

haz kötü müdür

Kotu degildir ihtiyactir.insan egosunu tatmin etmelidir.hazzi okumak basarmak olabilir para olabilir araba olabilir.farketmez.
Buyuk istek sonucu Onu elde etmenin hazzi onu tatmin eder.
Belki de isteklerinin yolunda koşmak elde etmek onu tatmin ediyordur aslinda istedikleri sadece hazzi yasamanim sembolleridir.kim bilir ?

yazarların şu an dinlediği şarkılar

al cenneti çal başına-kuan.

sözlük yazarlarının son 2 saati

tez yazmaya çalışıyorum.

şiirlerden akılda kalan dizeler

şiir okuyunca aklıma gelen hep sensin
o zaman sen benim şiirim ol
bende senin şairin
ben hep yazarım seni
sense sev yeter bana .

türklerde ceza sistemi ve vatan hainliği

vatan hainliğinin tek cezası vardır.ölüm.
başka da cezası yoktur.
müslümanlık öncesi Türk töresinde de bu böyledir:
günümüze bakarsan var bir vatan haini biri sarayda ( pardon külliye) diğeri de askerlerin koruduğu bi hapiste.
ikisinin de ortak özellkleri var.ikisi de hain ikisi de yaşıyor.

hakan fidan

ne olduğunu çözemediğim bir şahsiyet.mit başkanı olur canı ister millet vekili olucam der.ankarada bomba patlar falan napar ne eder ses çıkmaz.acuna katılan ünü azalan ünlüler gibi bir konumda.hani var ama ne yaptığı belli değil.;

obama istifa etsin

daha tayyibi ettiremedik obama ya ne ara ettiricez diye sorulur .

akrep burcu erkeği

mantıklı olucam diye salağa dönüşen erkeklerdir.

karaköy denince

şuan popi olmuş mekanların bulunduğu büyümekte olan bir semt.

istanbul üniversitesi

üniverste değil tamamen dert yuvası.şimdi de GÜVENLiK GEREKÇESi iLE bölümlerin derslerini 3 güne sıkıştırmışlardır.Yanlış değil evet 3 gün.hani öğrenci sabah 8 akşam 8 örgün ikinci öğretim gibi bir ayrım olmadan aralıksız derse giriyor.birde alttan dersiniz varsa zaten çakışmalar pihuuu.ha yanlışlıkla bide çap yapıyorsanız size yazık valla.ders falan alamazsınız.hepsi çakışır sadece 3 gününüz var çünkü dersler için.neden mi peki bunlar
mesela tarih sosyoloi ve felsefe bölümleri aynı güne denk gelmesin diye.neden çünkü aptal okula afiş asılınca bile içeriye polis yığılıyor.her gün kavga gürültü.
o da yetmez tabi her gün üst çanta ve kimlik araması yapılır. ama sağolsunlar x-rey i kaldırdılar.onu da getirseler zaten hava alanına girmekten farkı olmayan bir durum söz konusu olucaktı.
aklında burayı hedefleyen varsa benden söylemesi hedefleme.mümkünse başka bir yer bul.burasını değil.

ahır kokusu

şehirde büyüdüm.hiç ahır tezek kokusu bilmezdim.taa ki bağcılar kabataş tranvay hattına sabah 8 de binene kadar.öyle bir koku ki ahır kokusu ancak bu olabilir.

ankara patlamasını yapanın ypg olduğuna inanmak

ha ypg yapmış ha işid.tabi liste uzun şimdi.pkk var abd nin oyunları var siyonist cephe var.
önemli olan senin ülkenin başkentinde biri canı istediyse bomba patlatıyor.olay bu kadar basit.

atatürk heykelleri puttur

hala bunları mı tartışıyorsunuz demek istedim ama
durum bu kadar vahim be bi bok olmaz bu ülkeden tekrardan anlamamı sağladınız sağolun.

the grand budapest hotel

izlerken gayet akıcı giden renkler düşünceler çok tatlı olan bir filmdir.
her ödül alan film iyi olmaz ama bu sefer olmuştur.

starbucks etüt ve eğitim merkezi

üniversite sınavına çalışmak için illa en az 10 tl ödenen kahve , kahve selfisi yanında ne alaka anlaşılmamış test kitapları üçgeni.bunun devamı özel okul beğenme olarak gider.

ilkokulda resim dersinden akılda kalanlar

üçgenden dağlar ondan akan bir nehir kare gövdeki üçgenden oluşan çatılı ev.62 den tavşanı da unutmamak gerek

türkçe de her yabancı kelimenin karşılığı vardır

her yabancı kelimenin neden karşılığı olsun ki.
o şekilde dil bunu almış ve yerleştirmiştir.Türkçenin büyük her şeye yetme durumunu bunla ölçmek yanlıştır.
dünya da en çok kullanılan diller arasında Türkçe.sınırdan çık azerbeycan'dan git uygur özerk bölgesine kadar aynı dili kullanıyorsun .avrupa'ya maşallah çok göç vermişiz belli bölgelerde yine kendi dilini kullanıyorsun.
ya en basitinden acun'un daha acun ılıcalı olmadığı zamanlar show tv de programla karı kız peşinde koştuğu zamanlar.adam ugandaya gidip Türk'le karşılaştı.daha ne olsun
NOT:eğer bir dil yabancı dahil olsa bir kelimeyi alıp onu kullanıyorsa değiştirmek çok zordur.kanımca yanlıştır.o kelimeyi zaten alır kendi dil yapısına uydurur.bu demek değildir her gelişmeyi yabancı kelimelerden alalım ama olduysa da kabül etmek gerek.

okulda cinsellik öğretilirken kızı okula göndermek

doğru çocuklar ondan sonra cinselliğin ne olduğunu bilmeden televizyonda dizilerde gördüklerini uygular sonra liselerde terbiye kalmamış hamilelikler artmış dersiniz.neyin ney olduğunu çocuğa öğretmeden yaşamasına izin verilmesi çok büyük bir suçtur.
ve biyoloji derslerinde öğretilen bebek oluşumu yeterli değildir cinsellik eğitimi verilmelidir.

ntv tarih

(bkz: #tarih) olarak yeniden çıkan dergidir.kalitelidir çok iyi bir kadroyla çalışmaktadırlar.gerçekten eksik bir noktayı doldurmuşlardır.