bugün

kendi çapında egoizmin doruklarında keyif yapmak isteyen insandır ...
hiç okula gitmemiş insandır muhtemelen.
akıllı olmak tüm hayvanlar ve insanların özelliğidir lakin aklı kullanmak, zeka sahibi olmak, fikir üretebilmek bireyden bireye değişiklik gösterir. bu sebeple yazık kimsedir kendisi.
aklın ne olduğunu bilmeyen kişidir.
(bkz: mal)
akılsız insandır.
ailesini karşısına alan ergen bir genç olma ihtimali yüksektir. *
sinir bozucudur.sıkıcıdır.hep konuşmak ister ve hep kendisi dinlensin ister.kendisinin doğruluğuna inandığı bir konu hakkında düşüncelerini çürütürsen veya iddanın aksini ispatlarsan hiç bozuntuya vermez ve "ben zaten öyle demek istedim ama benim anlatış tarzım, seçtiği kelimeler farklı" der ve işin içinden çıkar, çıkmaya çalışır en azından.kendisinin zeki olduğunu düşünür ve istisnalar hariç buna körü körüne inanır.kısacası çekilmez tiplerdir.hayat, bu şahıslar için bir hayal kırıklığı olacaktır.*
(bkz: sadece ben zekiyim hepiniz salaksınız)
*
her şeyi yönetmeyi, kontrolleri altına almaya çalışırlar.
yaptıkları her iş, dünyayı kurtaırıyor edasındadır. herkesi tembih ederler, nutuk çekerler, akıl verirler.
siz her bilgilendirici sözü, yazını veya eylemi kendi egonuza yapılmış bir hareket olarak gördükçe böyle insanlar hep olacaktır. ki bu da aptallığa dalalettir. oku ve öğren.

sorunun özü bu insanlar değil, egosu ile yaşayan insanların saçma standartlarına düşen hayat standartının dayanılmaz rahatsız ediciliğidir (yazar burada cahilliğinizle rahatsız ediyorsunuz demek ister). kişi "benden daha akıllısı yok" demedikten sonra üretilmiş farazi düşünceler, düşünce sahibinin kendi poposundan uydurmasından öteye geçmez. ve bilinir ki uludağ sözlükte popo lobları beyninden çok çalışan çokca yazar bulunur.
herhangi biridir. tanrı'nın insanlara bahşedip de insanların memnun olduğu tek şey akıllarıdır zira herkes kendini pek akıllı zanneder.
cahilin önde gidenidir, bu tipler sadece kendi igrenc esprilerine gülerler, her seyi ben bilirim benimkisi dogrudur derler.
bir gün bu tiplerin karsisina biri cikip söyle bir dialog icinde bulunmasina sebep olur.

- sen cok akillisin ya

+ eh öyle diyolar.

- peki sen kac yasindasin?

+ 28

- ha 28 yildir senden saklanan gercegi söyleyim mi?

+ neymis o?

- sen geri zekalisin.
kendisinden başka herkesin akıllı olduğu gerçeğini bu yolla kapatmaya çalışan insandır.