bugün

entry'ler (54)

day o

the banana boat song'tur diğer adı. Jamaika halk ezgisidir. Dok işçileri tarafından söylenen anonim bir eserdir.

sansuresansur org

sansüre karşı Yay hareketi ile gümbür gümbür gelen site. Sadece blog yazarlarını ya da internet kullanıcılarını değil herkesi harekete çağırmakta.

başlıkları alt alta okumak

-adam gibi adam
-ahmet cakar

huvv.. ne yaptın sen bize sözlük, adam görmesek..

seda sayan haric ab ye girebilirsiniz

Seda Sayan'ın "Esra Ceyhan giriyor da ben niye giremeyeyim." haklı tepkisine neden olacak olası şart. Eh fena olmaz hani.

hosaf

Eşeklere gerzek muamelesi yapılmasına neden olan zımbırtı. Eşek de güzel bir hayvandır severiz.

kendisinden baska akilli yok zanneden insan

herhangi biridir. tanrı'nın insanlara bahşedip de insanların memnun olduğu tek şey akıllarıdır zira herkes kendini pek akıllı zanneder.

ehuehuehu

Gerzek gülüş dediğimiz gülüş şekli olup ülkemize hızla yayılmıştır. "ben hayatta kullanmam bunu" diyen nice insanı esir almış bir daha da bırakmamıştır. çoğu insan terapilerine devam etmektedir.

sivrilmek isteyen yazarlar

Kalemtıraşla harika uyum sağlayan yazarlardır. Yalnız fazla sivrilince bitivermek de vardır bunu da düşünmek lazım.

hayallerine küsmüş bir kadın

hayallerinden bir cacık olmayacağını anlayıp hayal kırıklıklarını ağzına doldurup eyleme geçen kadındır bu kadın. fazlası şişmanlatıyor hani.

kadinlar icin sevmekten once sevilmenin gelmesi

daha çok tecrübeli kadınlar için sevmekten önce sevilmenin gelmesi şeklinde yorumlanabilir durum. zira anneler kullanır sık sık.
"Kızım sevdiğinle değil seni sevenle evlen.."
oldu, sen öyle mi yaptın.
yoo..

arkadasina sevgilisi gibi davranan insan

Arkadaşımın derdi derdim, arkadaşımın sevgilisi sevgilim mantığına güvenen insandır. Arkadaşlık bu başka bir şeye benzemez neticede.

şiir

sadece okur düzeyinde kalındığında zevk veren zımbırtı. aksi halde iliği kemiği kurutma gücüne sahip ki bu gücünü kullanmaya bayılır.

pencereden gelip geçene tükürmek

sadece çocukken değil, yaş ilerledikçe de yapılabilen bir eylem. Aman da aman tükürmüş mü bana pencereden..

absurdica org

can sıkıntısına birebir nadir sitelerden biri.
Hayal gücüne güvenenlerin yazdığı birbirinden eğlenceli ansiklopedik bilgilerle ver coşkuyu etkisi yapmakta. yeni bir nefes sanki.

bayramdan sonra gelen bayramlasma meraklisi akraba

bu akraba tipi 3 günlük bayramı az bulup diğer günleri de kendince bayram ilan etmiş akrabadır.
delidir ne yapsa yeridir, deliye her gün bayram gibi güzide sözler bu akraba için söylenmiştir.
bayram biter, takım elbiseler yerini çubuklu pijamalara bırakır, ayaklar uzatılır, kumanda hakimiyeti başlar bu zevk kapı zili acı acı çalana kadar sürebilir ancak..
şaşkoloz bir akraba iyi bayramlar demektedir kapıda.. içeri alsan bir türlü almasan bir türlü...

başlıkları yanlış okumak

sevgilinin ateist olmasi gibi güzide bir başlığı dünyanın ateist olması şeklinde okuyup sınırları zorlamaktır.

pandik atarak sahura kaldiran anne

bu annenin bir de davul çalan modeli vardır.
eline tencere kaşık alır davulculuk oynar evladının tepesinde.

öğretmene aşık olmak

her zaman küçük, sevimli bir anı olarak kalmayacak hadisedir.
efendim çünkü âŞık olunan öğretmen sınıf arkadaşınızla evlendiğinde göt gibi kalınır.. utanır insan, bakamaz ikisinin de yüzüne.. ayıp ayıp şeyler gelir aklına.
tamam anlatıyorum. lisede psikoloji dersine giren sürekli ramsey'den giyinen bir hocamız vardı, laf olsun diye "aşığım ben bu adama" derdim. demez olaydım. sen git bunu dediğim kızlardan biriyle evlen. üstelik o kız gelsin benimle aynı fakültenin aynı bölümünde okusun, seçmeli derslerde pişti olalım. daha da bir şey demiyorum.

mudanya

yazları harika olan, insana moral veren; kışları ise insana kuru gelen ve mutsuzluğa sürükleyen bir ilçe..
kışı mevsiminin mudanya'da 1,5- 2 ay olduğu da unutulmamalıdır.
mudanya'da yağmur altında ıslanmanın da tadı başkadır.

aile hayatı

betül tarıman'ın çocukluğun izlerini taşıyan şiiri.

aile hayatı

evin kızı sıyrılmış çocukluktan
odanın bir ucunda baba kahve içiyor

solmuş odadaki kokuların hatıraları
örgü örüyor babadan yakınan anne

olumsuz cevaplar veriyor uykudan uyanan çocuk
iyi niyetle korunuyor evdeki zaman

söylenecek şarkı yok aile hayatı ciddiye alınmamış
sabunla ağartılmış tahtalar

şimdi her şey tamam olmuştur
çünkü hayat vahşi bir parstır..

odaların bilgisi sözle çeşitlenmeli