bugün

(bkz: Malkara Anadolu lisesi)

Malkara anadolu lisesi'nin amblemlerinde ve kravatlarında büyük harflerle yazan bir harfler bütünüdür.Okulun kendilerini rezil ettiği yetmemiş gibi ilçe halkı tarafından da bu amblemler alay konusu olmuştur.
mudanya anadolu lisesi
bursa anadolu da okuyanlar kendilerine bal diyolardı bizim sivri zeka arkadaşlarda bizde mal da okuyoruz diyodu.
alınıp satılabilen ticareti yapılabilen bütün cisimlerin genel adı.
(bkz: engin günaydın)
(bkz: o hikayedeki mal benim)
mal,maltepe,maltepe anadolu lisesi
(bkz: natural born killers) daki mickey & mallory karakterlerinden mallory'nın kısaltılmiş hali mickey filmde "mal"diye seslenir.
meta.
(bkz: sigir)
arkadaşlar arasında saçmalayan olursa mal mısın olm? denilerek susturulabilmeye yarayan kelime.
genelde arkadaslar arasinda kullanilan demirbas laf

- nbr lan mal?
- kes lan malak

-abi su herfi taniyor musun?
- bırak ya malin gozu bu oglum
genelde müzmin abazalar tarafından kadınların ve de körpecik kızların kalça,bacak,göğüs ve bu tür organları için kullanılan kaba tabir

- abi şu kızın mallara bak yaw
+ uuyyşşşşşşş
- noldu abi
+ peçete bul lan bana
Bir iltifat güzel sıfattır...
alm. kere,defa,kez vs. anlamına gelir. sonundaki -l harfi, bülent ersoyun 'halk' kelimesini telaffuz ederkenki hali gibi söylenmelidir. diğer bir deyişle kibarlığa dikkat edilirse doğru telaffuz edilebilir.
fransızcada kötü anlamında
en sevdiğim iltifat kelimesi; herşeyle herkesle uyar. *
(bkz: merzifon anadolu lisesi)
kapitalist ekonominin temel tası olan 2 tane mal : satılan mal ve bunu alan mal... satıcının mallığı ise ayrıca ilgilenilmesi gereken sosyolojik bir vakadır.ayrıca bu kelime fransızca "kötü" anlamına gelir...
borsa seans salonlarında hisse senetlerine verilen ad.
(bkz: ekonomik mal)
(bkz: meram anadolu lisesi)
(bkz: adı m ile başlayan anadolu liseleri)
isvecce (bkz: gol)
bir değer olarak insan.
(bkz: içel anadolu lisesi) *
(bkz: muğla anadolu lisesi)
+hrant dink'in cenaze namazı ne zaman ya?(mal)
-!!!ehheueheueheueheh(ben)