bugün

eşantiyoncu doktorlarımızın elinde ganyan bülteni kadar değeri olmayan tahlillerdir.

Hipokrat yeminine geldimi mangalda kül bırakmayan ama mesleki en büyük çabayı odasına hasta girince bir an önce def etmek için gösteren doktorcuklar allah bilir kaç kişinin hangi sağlık sorunlarına hatta daha beterine sebep oldular...
Yaptırdığımda kötü birşey çıkacak mı acaba diye korkarım.
hayat kurtarmaktadır. 6 ayda bir hem kan bağışı yapıp hem tahlil olarak iki tüp daha vermek lazım. vücudunda ne var ne yok tık tık çıkıyor bu testten. erken teşhis hayat kurtarıyor son 10 gün içerisinde bir kez daha birinci elden şahit olduk şükürler olsun.
Alayım mi bi tüp kanını?
White Blood celler. Eozinofil,nötrofil, bazofil, monosit, lenfosit gibi çeşitleri var. Parazitlenme, iltihap, yangı gibi olaylara göre vücutta bunların oranları artar veya azalır. Yine de uzmanına sormak daha iyi sonuç verir tabi.
lökosit (alyuvar) fazlalığıymış. sağlık probleminin detaylı araştırılması gerek.
Beyaz kan hücresidir.
Yüksek çıkması bir sağlık sorununuzun olduğunu gösterir.
hamilelik tespiti için bile kullanılabilen bir test.

(bkz: vay be)
çok boktan bişi. ertesi günü bekleyemiyorsun,
varsa sonuçları yorumlayacak bir baba yiğit ben bir yazayım düşük ve yüksek değerleri. özeli yeşillendirin saygı değer doktorlar.
bunu yaptırmak için hastanenin hangi bölümünden randevu almak lazım bilen bi mesaj çakabilir mi?
kan tahlili açısından merak edilenler:

1)alkol aldım çıkar mı?
cevap: tahlilde direkt olarak bu votka içmiş, bu içmiş vs. yazmaz. ama doktora başvurma şikayetlerinize, yaşınıza, tipinize, kokunuza bakıp kan tahlili de uyumluysa alkol alıp almadıgınız sorulur.

2)ot içtim çıkar mı?
cevap: 1. soru ile aynı. özellikle gösterdiğiniz nörolojik semptomlar ve titreme vs. gibi durumlar bunu düşündürebilir.

3)hamileyim babamlar bilmiyor. çıkar mı?
cevap: evet çıkar. geçmiş olsun. babanıza önceden söyleyin bence.

4)bakire değilim. kan tahlilinde anlaşılır mı?
cevap: abartmayın anlaşılmaz. ama hamileyseniz anlaşılır tabi.

bi şansınızı deneyin. size de çıkabilir.
(bkz: hemogram)
(bkz: biyokimya)
hastalığın tanısını konulması için gerekli olan bir şeymiş. ama yıl 2011 olmuşken hala mı kan vericez diyor adam.
böyle diyen insanlar bayılır birde. o bayılanlardan bir tanesi de benim ama nasıl bayılmıyım 10 tüp kan alınır mı bi insandan alt tarafı tahlil yapıcaksın 1 tüp neyine yetmiyor. gider kanımı bağışlardım tekrardan eee onu kabul etmiyosunuz * ama 10 tüp kan alıyosun. bu ne yaman bir çelişkidir.
eğer teddy bear gibi iğne korkunuz varsa ve görünürde damarınız yoksa acılı -ama çok da değil*- bir işlem.
hekimin hastalık tanısı koymadan önce hastadan istediği, olası tanıları elemek ve en doğru tanıyı ortaya çıkarmak için bakılan tahlil türü.