bugün

18 ile 23 yaşları arasındakiş gençlerin aldıkları ruhsatlı silahlarla içki satışı yapmayan büfecileri öldürmelerinin artacağı dönemdir.
(bkz: önce 18 i bekledik şimdide 24 mü bekliyeceğiz)
şu günden itibaren düzenli içiciliğimi bir kenara bırakıp yaşımın 24'e gelmesini bekleyeceğim yasak. eminim benim gibi tüm duyarlı içiciler de aynı şeyi yapacak, yaşının 24 olmasını bekleyecektir. alt ucu 2 yıl kalmış hem, nedir ki?
30 olmuşum yolu yarılamışım zerre zikimde değil. kaç olursa olsun..
çoluk çocuğa yasak olması durumu. 24'ten küçük bebeler süt içsin de zihni gelişsin sünepelerin.
adam içer içegini bayim. sizler ne verdiniz ki ne buyursunuz insanlardan. 24 yasinda bir insan mantikli ne yaptigini bilen biridir. herkesi kendinizden bilmemek gerek kararlari verirken. kendi evinizdeki kurallar degil bunlar.
ben doksan beş yaşında bile olsam beni rahatsız edecek durumdur.
bunun torunu var torbası var,muhim olan yaş sınırı da değil;asıl amacın başka olması.
sigara içme yaşı da 18+ ??

ne farkedecek?
gereksiz bir uygulamadır. hangi yasak uygulanmış ki bu uygulansın ve başarılı olsun.
Sanki tartışılac ak başka bir konu yokmuş gibi şu anda siyasilerin tartıştığı konudur.
(bkz: esefle kınıyorum)
ya da
(bkz: efesle kınıyorum)
görsel
boşuna bir çabadır sinirlenmeye gerek yoktur.Sonuçta isteyen istediğini bir şekilde istedikten sonra yapar.
''işeme yaşının olmaması beni düşündürüyor''denilesi durum.
(bkz: içki içme yaşının 24 silah taşımanın 18 olması)
18 yasımdan bu yana 5 senedir ara ara içerim. 24 yaşıma girmeme 6 ay var. 6 ay içki içmeme cezası almış gibi hissettiren hede.
Amerikada universite ogrencisiyim. Burada icki icme yasi 21. Ancak kampusde fret partileri vs oluyor, kimin ickisi kimin gotunde belli degil. Igrenc bir durum, nedeni ise bu gune kadar, 21 yasina dek icemeyecekleri soylenmis olmasi. Ben turkum rahatim, merak ettigimi, icecegim kadarini ictim zaten turkiyede. Bir bok yok ki lan ickide... ama adamlari baski altina alinca daha cok azitiyorlar.

uzun lafin kisasi:
icki icmeyen bir toplum yaratmak mumkun degil. Ama gotu yerine agziyla icki icen bir toplum yaratilabilir, bun da tek yolu icki icmeyi serbest birakmaktir. Insanlar gorsun, bir bok yok alkolde bu kadar abartilacak. analar babalar cocuklarini alsin, sarap tadma egitimlerine gotursun, beraber barbekunun basinda bira icsinler. Iste o zaman hem kulturlu hem de icmeyi bilen bir toplum yaratabilirsiniz. bu is yas sinirlamalariyla olmaz...
(bkz: liseliler içmesin).
bu ülkede neye ne kadar isyan etsekte, ne kadarda kınama da bulunsakta ve ne kadarda protesto etsekde isteyen* bu ülkede yapmak istediğini yapıyor ve uyguluyor işte insanında sinir sistemini bozan budur denilesi olaydır.
'19 yaşında kanunen silah sahibi olup, 24 yaşından küçük olduğu için alkol alamadığı büfeciyi vuran genç' bu önermede genci kanunen haklı sayabilir miyiz? sorusunu akla getiren akpnin sıçtığı hatta cıvık sıçtığı bir önermedir.*

özgürlük getirdiğini söyleyen akp bundan sonra ne yumurtlayacak bakalım. özgürce kendilerine karşı gelenlerinin özgürlüklerini ellerinden alıyorlar. ne mutlu bize. ulan 20 yaşımda içki içemiyorum!!
http://img338.imageshack....83310150114545985469.jpg/
Yasaya inat icki icme yasinin iyice dibe vuracaktir.
(bkz: Yasak olan hersey daha da guzeldir)
Ne denilebilir ki iler tutar yanı yok.Saçma,yobaz anlayış...
buraya entry yazan çoğu yazarın 24 yaş altı olduğunu öğrenmemizi sağlayan asparagas haberdir. yoktur öyle birşey. efes pilsen'in sitesine bir kez daha girin. gayette 18 yazıyor.
'off daha çok var amk' deyip kederden içirtebilecek kerizce yasa.
Madem 18 yaşına kadar yaptıklarımız bilinçsizce yapılan hareketler olduğu için bazı engellemelerle karşılaşıyor(24 yaşı saymıyorum bile, gerek yok yani) o zaman camiye,tekkeye, zaviyeye hatta kiliseye sinagoga giriş yaşıda belirlenmeli. Ben belki 17 yaşındayım, aklım tam basmıyor alma beni oralarada.
güncel Önemli Başlıklar