bugün

saçmasapanlık abidesi boş dizi. perttir.
ve yine gerçeklerden uzak bir dizi.kim yazıyo bunları.beren saat gidiyo şirkete bi cümle söylüyo adam o gazla bütün müşterilerinin parasıyla başka bi şirketin hisselerini alıyo.sonra bi bakıyolar şakaymış.adam da iflas ediyo tabi.bu ne lan.
soğuk yenilen bir yemektir !
Mehmet ali birand ölümü nedeniyle kanal d'nin diziyi yayınlamayarak yaptığı iştir. Saatlerdir aynı görüntüler dönüp duruyor. bir altyazı verilmiyor ki "bu gece yayınlanmayacak" dizi diye.
3.bölümü üzerine sözlük platformunda hiç giri girilmeyerek şaşırtan dizi. sanırım ulu'da tutmadı çakma ezelimiz.
ben yine güzel kızlar**, güzel istanbul manzaraları için izlenebilir bir dizi olduğunu düşünüyorum.
ama dizinin kendisinde, mesela senaryo olarak bir şeyler eksik. sanırım şu intikam olayı ezel'deki kadar insanın içine işlemiyor. çünkü geçmişte yaşananlar* empati kurmamızı salayamadı daha. ömer-ezel olayı kendimizi tamamen onların yerine koymamızı sağlarken bu dizide bu durum söz konusu değil.

--spoiler--
3.bölümünde sevdiğim tek sahne barış'ın cemre'ye zengin bebe'nin videosunu gönderdiğini sanmamızı sağlayıp ters köşe yaptığı sahneydi.
--spoiler--
beren saat'in böyle bir yapımda olmaması gerekiyordu. revenge 'in aynısı. sinirden izlemiyorum. bu kadar da aynısı olmaz..
4. bölümde çok acayip bir detay barındıran dizidir.

yahu bu beren saat'in çocukluğuna gidildiğinde eski tip fotoğraf makinesi, 1000 lira para varda aynı anda nasıl laptop var ? babasının laptopu falan çalınıyor. yani 20 sene önce laptop var mıydı? babası laptopu bulan adam mı? bilemedim valla.

yahu bu zengin insanlar her şeyi beceriyorda bir tanesi evini ofisini güvenlik kameraları ile donatamıyor mu? beren saat kapşonlu giyince her türlü ilginçliği yapıyor.

dizideki en güzel şey ne dersen nejat işler'in giydiği kazaklar, hırkalar, kapşonlular...

http://www.dizisponsorlar...dizisponsorlari.com_2.jpg

edit: noktalama
beren saat'in çocukluğunu oynayan kız çok güzel, çok tatlı. ama bir saçmalıkta ben gördüm bu dizide. rüzgar elinde fotoğrafla geliyor, yağmur'a bu evin 20 sene önceki hali filan diyor. ama fotoğrafta ev yok 2 çocuk var çimlerin üzerinde.
an itibari ile kanal d de eski bölümü yayınlanan dizi, beren saat her zaman farkını ortaya koyuyor ya.
birebir uyarlandığı yabancı dizi bir yana, ezel'in ekmeğini yemeye çalışan vasat altı dizi.
yarın beren saatin yine esas oğlanla yakınlaşma sahnelerini izleyebileceğmiz dizidir.*
anlam veremediğim leyla denen kadının şu psikolog ayşe kaşırıldığında zafer alagöz (adını aklıma getiremedim)leyken nasıl oluyor da leylanın yaptığından şüpheleniyorlar anlamadım. bir tana mantık hatası buldum mutluyum.
yaşayabilmesi için 2 milyon dolara( ya da tl) ihtiyacı olan leylanın hazin sonunu bu bölümde konu etmiştir.
sözlüğe giriş reklamı olduğu halde mantık hatası olan dizi.
beren saatin ,altında nejat işler, nejat işlerin altında, beren saat yazıyor.
başrol oyuncusu intik olan film. filmin tam adı intikam peşinde.
Bugun yayinlanan bolumde hakan denilen adam kizin koskunun kapisini isvicre cakisi ile 5 saniyede actigi saniye kanal degistirdim.

Izlemeyecegim bir daha.
kendisinden bir aşk-ı memnu heyecanı, entrikalar, nihaller, cemileler, firdevsler bekliyordum ama çıka çıka frijit yaprak dökümü sedef, koca popolu şahika, bağlanma sorunum var ama yağmur bir başka diyen emre çıktı. aliye'deki doktor deniz'in akıbetini hep merak etmiştim, o da cafe açmış ve ismini rüzgar olarak değiştirmiş demek, öğrenmiş olduk.

leyla'yı ilk bölümden sonra bir daha görmemeyi bekliyordum, ama şimdi yine paçayı kurtarmıştır bu diyorum. gerçek hayatta anca baby shower partilerinde boy gösterebilecek tipteki bu kadını şahika arsoy en yakın arkadaşım diye yanına almış. piiu.

ayrıca da o selen'e bacak boyu kadar topuklara sahip ayakkabıyı giydirenleri de alkışlıyorum. televizyona kusacaktım az daha.
yabancı bir diziden uyarlanmış falan önemli değil nejat işler'i postalamasınlar da diziden. beren saat'in kıyafetleri de ayrı bir güzel hatunun dupduru bi güzelliği var zaten de neyse bizde bakar bakar iç çekeriz böyle.
bu haftaki bölümle ilgili birkaç sorum olacak;

1- Hakan yağmur'un evine neden kamera koymaya kalktı? amacı nedir? yağmur'u çıplak görme fantazisi mi var?
2- bu adem denen herif elalemin evine, ofisine nasıl bu kadar kolay girebiliyor?
3- leyla evinde adem'le karşılaşınca biber gazını dötünden mi çıkardı? göremedim ben.
4- cemre denen kız arabanın ruhsatı olmadığı için polisten neden kaçar? saçmalamayın lan...

bu sorularıma cevap bekliyorum. yardımcı olun lan...
yerli intikam soğuk bir dizi olmuş. hala iticiliği var çözemedim...
Sevdiğim kız için nasıl alabilirim bu yalıyı ne yapmalıyım acaba dediğim dizidir.
beren saat ile nejat işler'i çocukluk arkadaşı yapmış dizi.
bu kadar kafaları güzel!
bir 'revenge' değildir. oyuncuların içinde nolanın türk versiyonu haricinde hiçbiri orjinaldekinin eline su dökemezdir. beren saat yeterince cool ve soğuk tabiatlı bir afet değildir, mert fırat yeterince zengin, bebek yüzlü piç değildir, nejat işler yeterince genç ve aşık değildir, kostümler yeterince elit değildir, flash backler sıkıcıdır ve yeterince uyarlanmış değildir.
sırf nejat işler için izlenen dizi. *
sadece nejat işler için izlemeyi denediğim yine de başaramadığım dizi. abi, gitmemiş bu proje sana. seni kötü projelerde görmeye alışık değiliz, gülbeyaz'dan bugüne dek.