bugün

aşık olmanın bir şeyin üzerinden olanı mı olur ki? aşık olmak aşık olmaktır. bir hareketinden, bir bakışından, bir davranışından etkilenmek onun getirdiği hissiyata kapılmaktan eksiği ya da fazlası değildir. mesele aşk olunca illaki eksiği fazlası olur ama insan davranışından farklı bir forma sokarsan aşkı işte o zaman yandın usta.

şimdi. amacım kimseyi rencide etmek kimseyi kırmak etmek değil. bizatihi yanımda yöremde böyle şeyler yaşamış, yaşıyor, yaşıyacak insanlardan özür diliyorum şimdiden.

bak mesela şöyle bir şey olabilir:

bir zamanlar bir kadın vardı hayatımda. internet üzerinden aldatmıştı beni. ne kadar komik değil mi? ulan aldatıyorsun bari doğru düzgün aldat. internet üzerinden aldatmak da nedir? bir siteden tanıştığı bir çocukla bir şeyler yaşamış sonra da gelmiş zigon senden ayrılalım demişti. ben de allah yolunu açık etsin dedim. gönderdim.
ne mi oldu? bir ay sonra aradı gel beni al çok kötü durumdayım dedi. atladım gittim. gittiğimde ağlıyordu. ''biri vardı beni takip eden şimdi gitti.'' dedi. neyse ''ne oldu?'' dedim. sonra baktım. bunun internetten tanıdığı çocuk çağırmış bir gün. ot içirmiş bir güzel. sonrada zorla sahip olmuş falan. ve işin garip tarafı bu lüzumsuz hala onu seviyor. biraz garip bir insandı. allah'tan artık onunla uzaktan yakından bir bağlantım kalmadı.

bak mesela şöyle de olabilir:

bir zamanlar ergendim. ve bir zamanlar internetten anladığım sadece kızlardan ibaretti. mirc ta falan kız peşinde koşuyorduk. msn alıp ekliyorduk. elimizdeki msnleri paylaşıyorduk. hatun soyunduruyorduk falan. ıyyh ne uyuz günlermiş lan. işte bu günlerden birinde kızın biriyle konuşuyorum. ortak tanıdıklarımız çıktı muhabbet kavileşti. ve söz şimdilerde imana gelen sarıkla cübbeyle ortalarda dolaşan bir adama geldi. ondan bahsederken kız: ''ben ona kızlığımı verdim. o döndü gitti!'' dedi. kızın bana yalan söylemeye ne borcu vardı. hem bizim şimdilerde sarıkla cübbeyle ortalarda dolaşan eleman da o aralar bulduğunu götüren ağır bir sapıktı evet. kötü be abi. cinsel tatminlerini internette arıyanlarla dolu ortalık.

bak mesela şöyle bir şey de olabilir:

sıcak kanlıyım vs. insanlarla kolay tanışıp kaynaşabilirim bir yere kadar. ama internet üzerinden tanıştığım bir insanla çok daha farklıyım. bu klavye başında daha açık sözlü daha girişken daha her şeyi konuşabilen bir adam oluyorum. orası kesin. bunu çok erken internetle tanışmama bağlıyorum ben. aslında hiç de klavye başındaki gibi daha yeni tanıştığı bir kızla her konuyu konuşabilecek bir insan değilim. en basitinden.

bir arkadaşım şöyle deyivermişti:

ben burdaysam ve bunu yapabiliyorsam benim gibi biri de burda olabilir. o yüzden internetten tanıştığım birine o kadar paranoyak yaklaşmıyorum ben. işte orası hiç belli olmuyor malesef.

anlık mesajlaşma denen olayın duygusuzluğu her zaman canımı sıkmıştır. ne ses tonu var. ne jest ne mimik ne başka bir şey. hadi tamam bunların hepsi oldu diyelim görüntülü konuşma işine girdin. orda da dış dünya yok be yavru. adamın senden başkasına verdiği tepkileri göremiyorsun. garsondan bir çay daha isteyişini görmeden gözlerine bakmadan ellerini nereye koyduğunu görmeden nasıl bir adamı tanıyabilirsin ki?

ve ben bunu şuna bağlıyorum. aslında internet aşık olunabilecek en kolay yer olduğundan bir tene ihtiyaç duymak denen olayın fiiliyata geçişini doğurur . bir teslimiyet isteği. işte böyleeee. . .
aşık olduğunu zannetmek.
klavyede başlayan aşklar geri dönüşüm kutusunda biter sözünü akla getiren olaydır.
aşk, yanında olmak veya elini tutmak değildir sevgilinin. dolayısıyla aşk sanal bile olsa yaşanması çok olağan bir kudrettir.
herhangi bir yerde başlayan tüm aşklar geri dönüşüm kutusunda bittiğinden, diğer türlü aşklardan hiçbir farkı yoktur.

mirc'te 17f ist nickli kıza aşık olacaksanız onu bilmem.
aşk mı kaldı da internete palazlanalım dedirten gereksinimisizliktir.
oldukça kolaydır. ismi aşk mıdır bilinmez.

genelde sevgilisi olmayan kişilerin, tanıştıkları ilk karşı cinsle kurdukları sağlam bir muhabbetten sonra hissettikleridir. eğer tanışılan kişi kız ise ve size "ayy.. çok komiksin. çok şekersin" gibi sözler sarfetmişse zannedersiniz ki o da size aşık. onu düşünürsünüz. "msn'ini istesem verir mi acaba?" diye düşünmekten kendinizi alamazsınız. hep onu düşünürsünüz. nasıl biri olduğunu hayal edersiniz. belki de işi abazanlığa vurursunuz.

siz hep onu düşünürken o sizi unutmuştur bile. haklıdır da. iki laf ettiği birine niye aşık olsun ki? sizinki aşk mı sanki? muabbet ettiniz, birbirinize iltifat ettiniz diye ne çabuk sevgili oldunuz?
en hararetli anında ekrana toslayarak bitecek hadise.
internet üzerinden aşık olmak ya da olmamak; heralde artık tüm meselemiz bu!
ben bu muhabbeti anlamıyorum arkadaş. internette ilişkiler çok fake, internette aşık olmak da nedir cart curt..
söylesene bana günün kaç saatini burda, kaç saatini dışarda geçiriyorsun? çalışırken bile msn de onlinesın, feysbuktasın, sözlüktesin, formlardasın. sabah uyanıyorsun, önce bilgisayarı açmak için tuşa basıp sonra gidip çişini yapıyorsun? yalan mı? eyvallah, bu grup içinde olmayanlara sözüm daha küçük harfli. lakin; beyler madamlar , bir cuma akşamı dışarı çıkıp bir arkadaşınla kaynatırken, ahu gibi bir kız, elf gibi bir çocuk çıkagelip yanındaki arkadaşının arkadaşı olarak masaya iştirak edip, o elemanı acayip beğendiğinde o zat-ı muhteremi çok mu tanıyorsun? beğeniyorsun, sonra muhabbet ediyorsun ya da muhabbet ediyorsun, sonra beğeniyorsun vs vs.. şimdi, söyle bana internette çürük çıkma ihtimali yüksek ama gerçek hayatta bu ihtimal daha mı az ? çürük ihtimali dedik; lakin akli melekelerin teşevvüşte değil, süzmeyi, acarı az çok ayırtedebiliyorsan, konuştuğun meselelerden bakış açısını az çok kestirebiliyorsan * , o elemanla arkadaş da olursun, sevgili de. hatta belki de bu artık daha mantıklı, en azından karşındaki adamın bir yerlerde yazdığını okuyup, tahlil edip, daha rahat konuşabiliyorsun. ha bahsi geçen ortam geçmiş yılların modası icq ortamı ya da türevleri değil elbet güzel arkadaşım. ya da ele aldığım konunun özü, oh bebek hepimiz internetten sevgili kaldıralım, reel hayatta odun gibi yaşayalım, bakışmayalım, tanışmayalım, beğenmeyelim değil; lakin şurda bol keseden atarken "ıyy çok banal, çok fake " dediğiniz, eleştirdiğiniz ortamda ne kadar vakit harcadığınıza durun bir bakın. o ortamdaki günden güne bedenlenen arkadaşlıklara bakın, şurdaki nick altı yorumlarına ya da... ya hepsi yalan, ya bir kısmı samimi, ya da hepsi oyunun bir parçası.. ama tek gerçek var ki; hepsi için şu ortamda vakit harcıyor, ne halt ediyorsan internet üzerinden yaşıyorsun.
mal kızlarımızın bi cazibesi olmaması ve dışarıda onların gerçek yüzünü görüp onlardan iğrenmemiz neticesinde kendimizi nete verip;nette de en güzel fotoğraflarını yayınlamış,kusurlarını saklamış kızlarımızı görünce zavallı yurdum erkeğinin başına gelen durumdur zannedersem..
bilimi yalanlayan aşk biçimi.webcam den bağışıklık sistemini nasıl anlıyorlar lan yoksa?
(bkz: yalan dostum aşk diye bir şey yok)
açık konuşmak gerekirse saçmalığın daniskasıdır. internetten aşk mı olur lan görmeden etmeden? kimse kendini kandırmasın. bu yola yönelme ihtimali olanlar da derhal geri dönsün, boşluğa düşüp hata yapmasın.

(bkz: aklınızı başınıza toplayın)
internet üzerinden pişik olmak kadar mümkündür.
internetten de olsa, reelde de olsa, aşk adı konan obsesyon içerikli duygunun sonu mutlak hüsrana çıkar. bu yüzden doğru, yanlış, iyi, kötü denilemez. gerçek veya zahiri denebilir fakat muhakkak ki internet icad edilmemiş dahi olsa o insanların bir şekilde karşılaşması gerektiği için o tanışıklık gerçekleşmiştir.
internet üzerinden en fazla tanışılır. ama aşk dediğin ten ister.
reeldekine göre, virüs girme ihtimali daha az olan eylemdir.
sadece muhabbetini sevmektir olay. yolda görüp tipine aşık olduğun adamlara , kadınlara hissettiğinden çok daha farklı bir şeydir. sözlerine , yorumlarına aşık olmak aslında doğrudan doğruya kişinin içine aşık olmaktır. doğru , mantıklı değil belki ama daha insancıl , konuşma yetimizin daha bi hakkını veren türdendir. hı karşındakin senin gibi kaç kişiyle konuşur , sana kendini tanıttığı gibi midir ? onlardan hiç bir zaman emin olmazsınız ama saflığı tartışılmaz hadisedir.
yalan değilse sevgisi ve güvenebiliyorsan yanındakilerden daha fazla,bir sorun oluşturmayacak olan ilişkidir.
yeterki aldatmasın.
Özgüven eksikliği kişilerin yaşayacağı olaydır.
mümkün.
"aşkınız batsın" denir.

(bkz: teknolojiyi kullanmadan da aşk yaşamak/#7217486)
(bkz: olur öyle)
(bkz: herşey insanlar için)
(bkz: ya lan ben varya neyse bişey demiyorum)
neler olmuyor ki? adam gidiyor hayat kadını ile birlikte oluyor. hayat kadınına aşık oluyor.
ne kaldı ki internet üzerinden mi aşık olmayacak...