bugün

emre kınay ve iclal aydın 'ın başrollerini paylaştığı harika dizi.

konusunun, öyle uçuk kaçık, vurdulu kırdılı olmamasından ve oyuncuların, abartmadan doğal halleri ile, rollerine çok uygun davranışlar sergilediğinden, ilk iki bölümde müptelası olunmuştur.
d prodüksiyon yapımıdır.
(bkz: imha edilesi video bantları)
zaten her dizide bi tane zengin şahıs,bi tane güçlü mafya bağlantıları olan birileri bulundurulur ki senaristler kendilerini yormasın,zamanı gelince kullansınlar..iki aile'de üçüncü bölümden kullanılmaya başlandığına göre bu dizi ya çok sürmez,ya da uzadıkça süner,sündükçe de saçmalar
(bkz: d production) yapımı olan iki aile 2006 yazının en güzel dizisi... star tv nin çıkışında pay sahibidir...
oyuncuların performanslarının tavan olduğu harikalar dizisi. *

herhalde star şu an tatingleri altüst ediyordur.

edit: rating ya
öner erkam bu diziye çok şey katar kanımca...
tv de boş, sıkıcı ve sürekli birbirini taklit eden birçok yapımın arasından rahatlıkla sıyrılabilen doğal, sevimli dizi. oyuncuların performansı beklenilenden çok daha iyidir (bkz: iclal aydın) özellikle ferit * karakteri inanılmaz derecede başarılıdır.
son bölümü süperdi... yine ratingin canına okur...

yönetmeni değişmiş, metin günay gelmiş!!! ben anlamıştım zaten.... bu adam ne çekse izlerim, süperdir.

(bkz: denizden babam çıksa yerim)
ailemizin dizisi....

"Dizinin yapımcısı ANS'nin sitesinde dizinin bu bölümden sonra yeni yönetmen olarak Metin Günay yazıyor. Oldukca iyi bir yönetmen, başta Ekmek Teknesi, Deli Yürek, Sıcak Saatler, Aynalar, Rüzgarlı Bahçe, Gurbetciler gibi dizilerde yönetmen grubunda bulunmuş, Süper Baba gibi bir klasikte yardımcı yönetmenlik yapmış biri.

Ayrıca sizde biliyorsunuz iclal Aydın veda yazısında aynen:
"iki Aile dizisini bugüne büyük bir başarıyla getiren reji grubu ve kamera arkası ekibi yerlerini yeni bir ekibe bıraktılar. Değişikliğin tazeleyici ve ivme kazandırıcı yanı altı ayımı paylaştığım arkadaşlarımdan ayrılmış olmanın sızısını dindiremiyor şu anda..." diyor. Yani ayrılan ekiple kendiside başka dizide devam edecek olsa bu şekilde onlara değil, izleyicilere veda ederdi. Zaten iclal Aydın'ın veya herhangi başka bir oyuncunun şu anda tutulmuş, rating alan ve ratingi giddikce artan bir diziden başka diziye geçip risk alacağını zannetmiyorum. Ki takip edenler bilir, iclal Aydın kişiliğinden dolayı, rating uğruna çekilen bir çok piyasa dizisini yazılarında sürekli eleştiren biri.

Birde Metin Günay'ın sadece 2 bölüm için yönetmenlik yapcağını zannetmiyorum hiç.

Bence ayrılma haberleri bu yazıdan çıkan yanlış anlamalardan geldi..."

kaynak:http://www.dizifilm.com/f.../showthread.php?p=1754884
zap üstüne zap yaparken gözüme takılmış dizi. bir şeyler vardı çözemedim. ama izlemeden de edemedim. biraz araştırıyım dedim, dizinin arka planında fırtınalar kopmuş meğerse. yönetmen ne yalan söylüyüm, önceden izlemiş olsam şöyle olmuş böyle olmuş diye atıp tutardım. ama izlediğim kadarı gayet güzeldi.
osman sınav ekolünden gelen, daha doğrusu onun tecrübelerinden faydalanmış yönetmen metin günay'ın elinden geçerek güzelleştiğine inandığım dizi. eskiden bayat geliyordu biraz ama metin günay farklı bir renk katmış diziye. zaten bir senaryonun vezir ya da rezil olmasının sadece yönetmenin elinde olduğuna inanıyorum. (bkz: yonetmen/@laz pacino)
izlenesi dizi, yönetmeni için izlenesi.
son fragmanı müthiş olan aile dizisi. şu anda tv'de daha iyi aile dizisi yok! seyredin, saygısızlık yapmayın, ayıp!
son bölümü duman etti ortalığı, gülmekten öldürüldük!!!
ilk başlarda pek gözümün tutmadığı fakat yavaş yavaş sevmeye başladığım dizi.
Köşk acıbadem minibüs yolundadır
Öner Erkan ve Bahar Yanılmaz için izlediğim ve lakaplarına hasta olduğum (kızıl ötesi, kontör güzeli) dizidir. inşallah uzun süreli olur. Dizideki favori karakterim Sabutay'dır. O nasıl bir isim öyle.
son yılların en sıcak, en güzel, en pozitif aile dizisi... müthiş gidiyor... seyrederken sıkılmanıza imkan yok.
genellikle birbiriyle dünür olan aileleri anlatır.
sadece emre kınay ve öner erkan'ın karşılıklı diyalogları için bile izlenmesi gereken dizi. ayrıca tarafımdan iclal aydın'a karşı duyulan bütün olumsuz düşünceleride ortadan kaldırmıştır.
köy ağası, aşiret ağası gibi tiplemeleri bulunduran dizilerden usanmış bireyin, seyretmesi gereken, hala iyi diziler yapılabildiğini kanıtlayan dizi.
gittikçe monotonlaşan aile dizisi.
süper baba tadındaki dizi.sadece müzikleri dinlemek için bile izlenebilir.
biricik feritcigimizin sonunun avrua yakasinda askere gonderilen volkan gibi olmamasi dilegiyle izledigimiz dizi. ferit yoksa izlemem diyenler meydanlara dokuldu.
bazı abartma ve çelişkilerine rağmen ailece izlenebilecek ender dizilerdendir. öner erkan'ın gidişi ise kötü olmuştur. hem iki ailenin hem öner erkan'ın yolu açık olsun.