bugün

Platonik kalınan ve takılan durum,vahimdir.
(bkz: ürkek ceylan) * *
bazı şeyleri gözlerinde çok fazla büyüten erkeklerdir. ki bakınız şöyle der necatigil:
Gençken II

Ben şayet geceleri sarhoşsam
Delil gösterin içtiğime
Bir kızın yanına gidip konuşsam
Çok mu görülmeli gençliğime
Bir gün gelir bu yollardan
Şahit ister geçtiğime.

behçet necatigil
ileride de sevdiği kızı, kocası ve bebek arabasıyla görecek olan maldır. * *
duygularından emin olmayan erkektir. konuşmaması iki tarafın da yararınadır.
elindeki mutluluğun kıymetini bilemeyip, zamanını hor kullanan ve elindekinin bir anda kayıp gittiğini yıllar sonra farkeden şahıstır.Bir bakmışsın sen hayatımı yaşayım daha erken evlilik fln derken hatunu başkası kapmış ,evlenmiş.
(bkz: ben)
(bkz: bu kızla çıkılmaz ancak evlenilir diyip,hatuna açılamayıp hayatını yaşamak)
hoslandıgı kızdan az bişe de olsa bakıslarından ya da sozlerinden; hissettiği duyguların karsılıklı olmadıgını anlıyarak susmayı tercih eden insandır. onun için soylemese de olur. nasıl olsa cevabını bilmektedir neden soylesin ki. ''içinde kaldıgını dusunme, en azından gururun sende kaldı'' dedirten insandır...
hocaya götürülüp okutturulması gereken erkektir. vakit geçmeden üstündeki çekingenliği atmalıdır. yoksa sevdiği kız başkalarının yari olabilir.
besledigi hislerin asil oldgunu gösterir. amma velakin bu asalet duygusu insanı melankoliden öteye götürmez. konusmalidir cevabini bilse bile. Yiğidi öldüren gamdır, aşık adamı öldüren umuttur. Bazen umudu bile öldürmek gerekir yaşamak için.
utangaç insandır. heyecanlanması, konuşamaması gerçekten bir şeyler hissettiğinin göstergesi olabilir. böyle bir zamanda gerçek anlamda duygularını yaşayan, öylesine takılmayan insanlardan biri olduğu için de farklıdır aslında. ama yine de işi zordur. biraz cesaretlensindir.
kontörü bitmişte olabilir.

(bkz: ben sana deliler gibi dıt dıt dıt)
(bkz: ben seni deliler gibi dıt dıt dıt)
burda yazılanları okuduktan sonra gaza gelip hoşlandığı kıza herşeyi anlatacak olan erkekrir.
reddedilmekten korkan ve eğer olumsuz yanıt alırsa üzülecek olan erkektir.
erkek açısından çok kötü bir durumdur.kimi durumlarda beceriksizliği yetmiyormuş gibi birde reddedilir.şöyleki;

erkek kızdan hoşlanmaktadır,kızda erkekten.iki tarafta bunun yüzde beş yüz farkındadır fakat hatun * erkek adamdan bir hamle beklemektedir.aylar geçer* en sonunda bir perşembe pazarı günü fırsat ve cesaret bulunur.kıza yaklaşılır ve;

- ee merhaba konuşabilirmiyiz?

+ konuşacak birşey yok!

- efendim?!^%*?!!

+ konuşacak birşey yok!!!*

- iyi sen bili...

+ ben bilirim tabi!!!!* *

- oldu o zaman*,kendine iyi bak* *
konuştuk da ne oldu?

hiç.
utangaçtır veya egosu tavan yapmıştır. kızın kendisine gelmesini bekler. ama çok bekler. *
ilk adım kızadan gelirse mutlu olacak insandır. aslında konuşabilir fakat hep bir çekingenlik vardır. birde kız güzelse iyice mallaşır onu sahiplenmesi tanıması uzun zaman alır.birde bu tipler çabuk kırılır çünkü konuşmazlar çok düşünürler.
Bir şey var aramızda
Onu buldukça kaybediyoruz isteyerek
Fakat ne kadar saklasak nafile
Bir şey var aramızda
Senin gözlerinde ışıldıyor
Benim dilimin ucunda..

yazan bir not ya da bir telefon mesajıyla hissettiklerini anlatabilecek erkektir. ***
kızların huyunu bilen hoşlandığını söylediği anda bir göt kalkması yaşanacağını tahmin eden mantıklı erkektir. aman diyeyim yok aşk paylaşıldıkça artar, söylenenlerden ziyade söylenmiyenler insanı daha çok pişman eder gibi gazlara gelmeyin. aşk için ezilip büzülen hiç bir erkek bir kıza çekici gelmez...
bu arkadaşlar ille birisinin kendisini gaza getirmesini beklerler , insan üzülür onlar için .
hoşlandığı kızla çıkıyor olabilir. çünkü bazen bütün enerji 'senden hoşlanıyorum'un altyapısını yapıcam diye ziyan olup gidiyor. sonra da konuşacak bişey kalmıyor.
mal erkektir.

elalalem am ustunde got sikerken, bu en fazla el ustunde el sikebilir.
tek eksiği bir şişe absentedir.
kaybedeceği bir şey yokken, kazanabileceği mükemmelliklerin farkında olmayan erkektir.
duygusal ve biraz bunalım tiplerdir, aynı zamanda sevdiğini kaybetme korkusundan ömür boyu platonik aşk yaşayan ve her defasında her içki aleminde her güzel manzarada ah ulen leyla yaktın beni bee bitirdin diyen ezik erkek modelidir. not:leyla'nın olaylardan haberi bile yoktur.*