bugün

entry'ler (678)

microsoft flight simulator x

monsoon approach görevi ile sadece autopilot kullanarak ,ils ile eşşek gibi 747 yi muson mevsiminde göz gözü görmez iken singapur a indirince insanı sevince boğan oyundur. deluxe edition ile acceleration pack toplamda 50 liraya piyasada bulunmaktadır.
görevlerin arasında oldukça ilginç olanları vardır.

lost in the triangle: bermuda şeytan üçgeninde kaybolmuş bir yata malzeme pod u bırakma görevi. tabii malum bölgeye girince uçağın bütün verileri sapıtmaya başlıyor.

tokyo executive transport: eğer görevi tamamladıysanız narita havaalanında yardımcı pilotunuzu ingiliz ajanı olduğu ortaya çıkıyor ve sizden taşıdığınız adamların jetini takip etmeniz isteniyor. sonunda haritada görünmeyen gizli bir üsse varıyorsunuz.

london - amsterdam airline run: amsterdam dan londra ya normal bir şekilde kalkış yapıyorsunuz ve fakat o da ne? bir yolcu kalp krizi geçiriyor ve çok geç olmadan acilen rotterdam a inmeniz gerekiyor.

secret shuttle: las vegas mccarran havaalanından aldığınız işçileri, onların haberi olmadan 51. bölgeye götürmeniz gerekiyor. bu görevde belli bir yerden sonra radar bağlantınız kasten kesiliyor...

oil rig transport: bir petrol şirketi müfettişini denizin ortasındaki petrol platformuna helikopter ile götürmeniz gerekiyor. tam platforma indiğinizde orası havaya uçuyor. artık göreviniz helikopter ile orada mahsur kalan işçileri kurtarmak..

carrier landing imc: dünyanın öteki ucunda size ait fa-18 hornet ile uçak gemisine inmek hiç bu kadar zor olmamıştı. uçağınız çatışmadan çıkmış ağır hasarlı ve navigasyon sistemi çalışmıyor. ayrıca göz gözü görmez bir fırtına var. inebilmek için tek çareniz telsizle sizi yönlendiren ve sizinle beraber görevden dönen takım arkadaşınızın direktiflerine uymak ve fırtınanın içinde o manevra yaparken gözden kaybetmemek. yoksa uçak gemisini bulamıyorsunuz ve denize düşmeniz işten bile değil. tek bir iniş şansınız var çünkü görev başladıktan kısa bir süre sonra uçak bingo fuel alarmı veriyor. başarabilir misiniz?

carribean landing: tüm dünyaca meşhur olan st. maarten adasındaki princess juliana havaalanına denize düşmeden bir de siz inmeyi deneyin..
görsel
görsel

50 milyon dolar verseler itü sözlük e gitmem

(bkz: amına bile korum)

lost for words

girişi feci şekilde wish you were here ı andıran pink floyd şarkısı.
aynı solonun biraz hızlandırılmış hali gibi.

ganyan bayiinden cikan sakatatci

(bkz: sakatat)
(bkz: sakat at)

bir sevgili yetmez iki tane istiyorum diyen kiz

birine önden birine arkadan vercekmiş aynı anda öyle duydum. *

kiz arkadasa dobra konusan erkek

argo kullanmazsa güven verebilecek erkektir. sonuçta gerçeği saklamaz, düşüncelerini söyler ama kırmamaya da özen gösterir. herkesin dobra dan ne anladığına farklı. dobra demek bence açıkça söylemektir. ama açıkça söylemenin de bir üslubu vardır. kız arkadaşınızla dobra konuşmanın bence hiç bir sakıncası yoktur. hatta ne isteyip ne istemediğinizi bilmeleri ileride size güven olarak geri dönebilir. karşı tarafı incitmeden doğru düzgün bir şekilde düşünceleri söylemek, yani eşeğin kulağına su kaçırmadan dobra konuşmak, bence ilişkinin temellerini sağlamlaştırır.

en azından benim için dobra demek fikirlerini korkmadan ifade etmek, ama bunu yaparken de karşı tarafı incitmeyen bir üslup kullanmaktır.

polis iskencesi altinda dinlenilebilecek sarkilar

pentagram - give me something to kill the pain. *

30 gün boyunca 15 saat kendini aç bırakan zihniyet

30 gün boyunca toplamda kendini 15 saat aç bırakıyorsa baya şişman olabilecek birisidir.

akım mı çarpar voltaj mı çarpar sorunsalı

büyüklerimden duyduğuma göre ikisi de değil.
onlara göre ceryan çarpar.*

sinema tarihinin unutulmaz nesneleri

indiana jones - kırbaç.
full metal jacket - born to kill yazılı miğfer.
james bond serisi - smokin.

düz mantık

grup üyeleri devak özel 75. yıl ilköğretim okulundan mezundurlar.

yes man

müzikleri özellikle 80 lerden esintiler taşıyan filmdir.

ölmeden önce sevişilmesi gereken on kız

ölmeden önce okunması gereken 1001 kitap/film/albümü bir şekilde bulabiliriz de, bu kızları nereden bulabiliriz? nerde satıyorlar bir fikriniz var mı? hayır cidden soruyorum ben de bir iki tane almayı düşünüyorum. maximum karta 10 taksit imkanı var mı? * *

kenan evren oldugunde yapilacaklar

gömerler heralde...

20 temmuz 2009 deep purple istanbul konseri

ritchie blackmore ve jon lord suz deep purple artık nasıl deep purple oluyor bilmiyorum.
belki gideceğim konserdir. şöyle bi canlı canlı child in time ile üzerine highway star onun da üzerine ted the mechanic iyi giderdi.

metal muzigi sadece metallica dan ibaret sananlar

daha çook yolları vardır.
onlar ki içinde elektro gitar olan her şarkıyı rock-metal şarkısı zannederler.
tamam ben de metal müzik uzmanı değilim, ama nothing else matters ile de metalci olunmuyor.

gokyuzunde uc gunes gorulmesi

tatooine de oturuyorsanız gayet normal olan olay.

(bkz: tatooine)

edit: tatooine de 2 güneş varmış. artık kusura bakmayın. *

sevgilinin cüzdanında erkek fotoğrafı bulmak

fotoğraf siyah beyazsa belki de babasının gençlik fotoğrafı olabilir..

hoslanilan hatunun cool yapmasi

(bkz: cool yapmak)
bu ne lan?

annenin uyandırma yöntemleri

ergen kişi için surattaki sivilceleri patlatmaya çalışmak. * *