bugün

ışığı, izinsiz kapatan bir arkadaşa hitaben;
-böyle hareketleriniz devam eders 8 sene bakışırız. *

ayrıca unutulmamalıdır;
(bkz: dehşet neşet)
Mikroişlemci programlama dersindeyiz,
Hocamız soru yazdırıyor biz de çözmeye çalışıyoruz.Hoca gelip benim kodları inceledi,sonra hatalarımı bulup herkesin içinde:
- Eğer sen kodun burasına döngü koyarsan, bu dersi sonsuza kadar alma döngüsüne girersin! *
dershane yıllarında radyoaktif tepkimeler ve atom bombasından, alfa beta gama ışınlarından bahsediyorduk ;
-alfa ışınının kütlesi olduğu için kazağınızda takılabilir.dedi hoca ve konuyu bitirmeye karalı yeni konuya gecmek için bir an düşündü o arada meraklı öğrenci
-peki beta..?
-alfa kadar olmasada onunda kütlesi var olum daha kalın giyinirsen takılır gecemez.
-peki gama...?
-heh..işte gama geldimi domal evladım kaçısın yok cünkü.
dersanenin dergi kapakları için fotoğraf çekiyorlar... öğrenci ile hoca arasındaki diyalog

öğrenci: hocam bu fotoğraflar nasıl dergilerde çıkacak

öğretmen: verdiğin poza göre değişir

sınıf : Allah ne verdiyse yarılır...
ders matematik konu fonksiyon olay dershanede geçiyor.
kaşarın biri hoca ile dalga geçmek ister. ve çenesini tutamaz o lafı söyler. hocam ben içine fonksiyonu anlamadım bir daha anlatırmısınız. hoca tebessüm ile beni göstererek oğlum ömer tenefüs de uygun bir yerde kızımıza öğretirmisin içine fonksiyonu bir daha unutamayacak şekilde öğret ki öss'yi kazansın. çok içine girme dışına fonksiyon olmasın. taşkınlık yapmayalım. benim cevabım cok nettir hocam ben bir öğrenciye bir kere anlatırım o anlamak istemez ise bu zevke girer. sınıf yarılır kız ile olan geçmişimiz ortaya çıkar. hoca ders bitiminde beni yanına çağırır olm kapagı iyi tıkamışsın ağzını bile açamadı.
ders geometri konu daire'nin alanı.
hoca sağ elle yazdığından sol arka tarafında kalan bir salak tahtayı göremediğini söyler.
hoca: kızım dur daha soluma almadım ben sağla çalışırım sen tenefüsde gel ben sana bir ara göstereyim sol ile çalışmayı solum da pek makbuldür.*
Çapa Tip Fakültesinde okuyan arkadaslar Anatomi hocasi Sami Zan'in ününü
bilirler. Sami hoca sirf üreme organlarini kendi üslupuyla anlatan ve her dersinde
400 kisilik anfide disaridan gelenlerle birlikte yaklasik 700-1000 kisiyle dolduran çok degerli bir hocadir...
Anatomi derslerinin birinde, erkek menisindeki yüksek glükoz, yani bizim bildigimiz sekerin seviyesini anlatiyordu. O yil liseden mezun genç bir ögrenci kiz arkadasimiz el kaldirdi ve bombayi patlatti:

"Anladigim kadari ile, menide çok seker oldugunu söylüyorsunuz.."
"Evet aynen öyle" dedi Sami hoca ve dediklerini destekleyen istatistik oranlarin tablosunu gösterdi.
Arkadasimiz gene elini kaldirip söz istedi:

"O zaman tadi neden sekerli degil?.."

Anfide korkunç bir sessizlik oldu... Ve sonra bütün anfi gök gürültüsü gibi bir kahkaha koyverdi... Yüzü birden kipkirmizi olan arkadasimiz, hizla defterle kapiya kosarken, Sami Hoca çok ciddi bir yüz ve buz gibi sesle derse devam etti:

"Seker tadi alinamaz. Çünkü sekeri hisseden tad alma hücreleri insanin dilinin ucundadir... Girtlak derinliginde ise, aciyi ve eksi tadi algilayan reseptörler bulunur...Sana neseli bir gün dilerim kizim" *
ingilizce dersinde passiveler işlenmektedir.kız öğrencilerden biri kelimelerin okunuşlarından dolayı sürekli dalga geçmekte, gülmektedir.hoca öğrenciye dayanamaz ve tahtaya çağırır.
-hoca:evet evladım.push kelimesini kullanrak present simpleda ı. tekil şahısı kullanarak passive yap ve bunu 10 kere yüksek sesle oku.
-öğrenci yazar:I am pushed.
-sınıf yarılır.

öğrenci gülmektedir.
hoca öğrencinin yüzüne bakarak, çocuğum dudakların ensende neden fiyonk oluşturdu?
Dershanede matematik hocam bana 3 tane soru vermiştir.Ben bunlardan birini yapabilmişimdir.Sorulardan sonra ben mıymıy etmeye başlamışımdır:
RVD: ama hocam sorular da zordu şu da şöyleydi vik vik vik.....
Hoca: ya aldın üçün birini hala konuşuyorsun!

Bu durumun en kötü yanı hocaya aynı üslupta cevap vermemktir,çünü o hocadır,ağzımıza sıçar.
dersi kaynatmak konusunda her daim dört nala koşan haşarı öğrenci, akıllı karizmatik matematik öğretmenine sırıtarak sorar(muhabbetin uzaması ve sonra dersin kaynaması ümidiyle);

-hocam sizin babanız manavmış doğru mu ?
--evet doğru, senin gibi hıyarları satıyorduu
+puhahaaaaaa...
lise 2. sınfta biyoloji sınavında hoca kopya ceken bir arkadaşımızı yakaladı.salak arkadaşım sıranın üstüne yazmış kopyayı.sınav anında hoca tüm kopyaları sildirip sınav kağıdının başına da -20 yazdı.
1 hafta sonra yazılılar okunurken:
-ahmet ...60
-mehmet ..80
-zafer ..37 derken sıra kopya ceken arkadaşa geldi.
-okan.. -3
bu cevaptan sonra tüm sınıf iptal tabii..
yer: ted ankara koleji
hoca: ahmet gür
zaman: 2003-2004 öğretim yılı 2. dönem

ahmet gür: birgün sizinle çiğ köfte yemeye gidelim.
deli ali: hocam ben vejeteryanım, ehihihi.
ahmet gür: iyi o zaman, sen de bok ye. (sınıf kahkalarla dağılmıştır)
deli ali: .... *
-hocam o düzgün beşgen mi?
-sen onu anlayana kadar ben beş soru çözdüm burda.
biri analiz dersinde offlayıp durmaktadır.
öğretmen: karşımda offlayan öğrenciler görmek istemiyorum.
öğrenci: hocam offlamak refleksmiş.içten gelen bir şey yani
öğretmen: gaz çıkarmak da refleks ama her yerde çıkarmıyoruz değil mi?
Dersanede kızın biri derste sürekli konuşmaktadır ve şu diyalog gelişir..
Öğretmen-Kızım ne var niye konuşuyosun
Kız-konuşurum ya sen bak dersine
Ö-engel oluyorsun bana konuşacaksan çık
K-çıkmam ben para veriyorum buraya
Ö-otobüse de para veriyosun ama sigara içebiliyo musun?
K-?!?! babamı arıycaam
Ö-çık dışarı kimi ararsan ara..
lgs ye hazırlanırken dersanede matematik dersindeyiz yol problemi işlenmektedir

eagle:hocam bu yolun üzerinde köprü varmı?
ögrtmn:neden olum altındamı çalışcaksın
sınıf: yerlerde
üniversite, imal usulleri dersi:
-hocam 23 nisan'da koltuğunuza bir öğrenci oturtmak gibi planınız var mı?
-sen gel odaya da, oturacak bir yerler buluruz, merak etme.
-??!!

sınıf yerde
hoca: bu işlemleri manuel olarak yapacaksınız
öğrenci: * *
hoca: manuel dedim oğlum emanuel değil

.

hoca, kızın üzerindeki t-shirt e bakar ve üzerindeki "sm" yazısına itafen
"serbest muhasebecimisin sen" der ağzını yamultarak hayırrr diyen kıza hoca karşılık verir "bak ben iyi niyetli sordum başkası satılık mal mı demek o diye de sorabilirdi" der

hoca derste kağıdı kalemi olmayan öğrenciye yılın ayarını verir: oğlum bak kalem kağıt sadece dersle alakalı araç gereçler değildir. olurda kızın biri sana telefonunu verir, hani olacağından değil de misal, sen şimdi bu numarayı aklında tutacak kadar zeki bi adam değilsin. Ee bu fırsatta ömür boyu kaza bela bir kere eline ya geçer ya geçmez. o yüzden yanında kağıt kalem taşı lazım olur.

sakarya üniversitesinde yaşanan ayar alış-verişleri.
öğrenci hocanın dağıttığı testi çözmeye çalışır.

öğrenci soruyu göstererek
-hocam biz daha olasılık görmedik ki
-o zaten olasılık sorusu değil.
ders:matemakik 1
yer :deu iibf a4 anfisi *
dersin öğretim görevlisi bahattin taylan harıl harıl bişeyler anlatmaktadır bu sırada orta sılaralarda oturan iki hanımkızdan biri diğer hanımkızımıza cüzdanındaki kredi kartlarını göstermektedir hoca bu durumu görür , anında müdahale eder duruma ve kredi kartlarını gösteren hanımkızımıza şu cümleyi sarfeder 'kızım o kredi kartıyla bi slip çekersem sana ay sonunda gelecek ekstreyi banka bile hesaplayamaz'.
- Çocuklar kiyamet cuma günü şafak vaktinde olucaktir.
-Ama hocam nereye göre şafak vakti? bizde şafak vaktiyken diğer tarafda
gece oluyor...
-Numaran kaçtı senin?
-Ne olduki hocam?
bizzat arkadaşımın başına gelmiştir. arkadaşım üç ders sınavına girmiş ve 2 sini geçmiştir. 3. sünden kaldığı için hocayla konuşmaya gitmiş. hocam sadece sizin dersinizden okulu uzattım. kağıdımı görmek istiyorum demiş. neyse hoca kağıdı göstermiş. puanlama inanılmaz kırıcı. patlayan arkadaş hocam böylede bırakılmaz ama demiş. hocada
" bunun zevki burda" demiş. *
hukuk dersinden sıkılan değerli sınıf arkadaşlarım dersi kaynatmak için ellerinden gelen herşeyi yaparlar. sonunda da beklenen olur ve hoca dersi bitirir.dersi kaynatanlardan biri sınıftan çıkarken sorar :
- hocam haftaya napıcaz?
hoca gayet ciddi cevap verir:
- haftaya malzeme getir geyik yapalım senle.
matematik dersinde verilen ayardır
-: öğretmen
+: öğrenci

-eveeet konu bu anladık mı?
+hayır hocam
-iyi bir dahakine anlarsın
+*