bugün

entry'ler (432)

beyazıt öztürk

Az önce Uludağ sözlüğe selam söyleyerek, takip ettiğini söylemiştir.

medya kralı

Okan uludağ üniversitesi öğrencilerine "Uludağ sözlükten haberiniz var mı?" diye sormuştur.

ingilizce bilen sözlük yazarları

(bkz: Hey dude What the hell does title mean) *

başlıkları alt alta okumak

buyudukce ozlenen seyler
kar tatili

Ne günlerdi ya, tam evden çıkmışız, sınav var diye okula gidiyoruz, tatil olduğunu öğreniyoruz...

itü sözlük

28 aralık 2008 itü uludağ maçı zirvesi sonrası uludağ sözlük başlığına yenilgiyi hazmedemediklerini belli eden entryler giren sözlük. (bkz: sen önce kendine bak)
Uludağ aynı skorla yenilseydi aylarca dalga geçerlerdi, biz az bile yapıyoruz.

Bu arada yazarlardan biri maçtan önce "kaybeden sözlüğünü kapattırsın" diye bir entry girmiş, hatta bu entry o başlıkta en çok artı oy alan entry olmuş. Eeee laf değil eylem bekliyoruz. *

28 aralık 2008 uludağ sözlük itü sözlük maçı

(bkz: #4431931)

entry ve nick uyumu

Bu sefer itü sözlükten geliyor:

Başlık: 28 aralık 2008 itü uludağ maçı zirvesi

Entry: 3-12 uludağsözlüğün üstünlüğü ile bitmiş karşılaşma.

Nick: bitirdiniz lan beni

Edit: @2891165 No'lu entry.

crying clown

Son entry'sini okudukça (bkz: #2957445) beni güldürmekte olan yazardır.
Eee dostum madem şifreni bilmediğin bir şifreyle değiştirdin, bunu hatırlamanın yolu Sifremi Unuttum aygıtına e mail adresini ve kullanıcı adını yazmaktır.

eğer "ben e mail adresimin de şifresini aynı yöntemle değiştirdim" diyorsan onu bilemem tabi. *

ben hep 17 yasindayim deyince akla gelen seyler

(bkz: Teoman)
(bkz: Arog)

buyudukce ozlenen seyler
cocukken babadan istenilenler

soundtrack lere takmış yazarlar

(bkz: the godfather soundtrack)

(bkz: star wars soundtrack)

(bkz: in the mood for love soundtrack)

Unutulmamalıdır.Daha doldurulmamışlardır, doldurulasıdırlar...

braveheart soundtrack

Filmiyle özdeşleştirdiğim soundtrack'tır; Müthiş filmin müthiş soundtrackı... Belki de gelmiş geçmiş en iyi soundtrack'dır. Dinlerken gözünüzün önüne filmden kareler gelir ve kah çoşarsınız, kah duygulanırsınız...

sözlük yazarlarının itirafları

Platonik aşığım ve mutsuzum, çünkü sevdiğim insanı bir daha uzaktan bile göremeyeceğim...
Issız adama gidip ağlamak istiyorum...

gidiyorum sozluk *
sayonara

sayonara

Japonca "Elveda" demektir.
http://www.jptr.org/?key=elveda

ekşi sözlük

#4116016 No'lu entrydeki istatistiklere ek olarak ekşi sözlükteki nesillere göre yazar istatistikleri:

20 Aralık 2008

8. nesil 1.614
9. nesil 2.269
10.nesil 32

21 Aralık 2008

8. nesil 1.612
9. nesil 7.310
10.nesil 4.330

24 Aralık 2008

8. nesil 1607
9. nesil 6967
10.nesil 3902

25 Aralık 2008

8. nesil 1.620
9. nesil 6.892
10.nesil 3.806

26 Aralık 2008

8. nesil 1.630
9. nesil 6.843
10.nesil 3.752

27 Aralık 2008

8. nesil 1.627
9. nesil 6.797
10.nesil 3.694

28 Aralık

8. nesil 1.629
9. nesil 6.749
10.nesil 3.654

20 aralıkta toplam 9339 yeni yazar (bkz: Sabırtaşı yazar) alındı. Bu kişilerin çoğu uzun zamandır bekliyordu ve yazar alınmayı haketmişlerdi. Ancak hiçbir entryleri okunmadan (çaylaklık döneminde 200 entry giren yazarlar var ekşide) ve yazdıkları yazılarda sözlük formatına uyup uymadıkları kontrol edilmeden yazar alındılar. Peki ne oldu? 1 haftanın ardından 1248 sabırtaşı yazar uçtu (yeni yazar alımının olmadığını varsayarak). ve bugün de olduğu gibi ekşi sözlüğe girebilmek çok zorlaştı çünkü serverları, yazar ve ziyaretçi akınından dolayı çok yoğun.

Yani sabırtaşı alımlarından önce 1 senede yaklaşık 1300 yazar alan ekşi (bkz: #4116016) bu sefer 1 günde yaklaşık 10000 kişi aldı... yani yazar alsa da, almasa da aşırıya kaçmaktan kendini kurtaramıyor ve her seferinde zor duruma düşüyor... Bugünkü yoğunluktan ötürü birçok sabırtaşı yazarın daha uçurtma şenlikleri çerçevesince, uçurulacağı söylentileri ortalıklarda dolaşıyor. Zaten adamlar tek hatalarında (ve bazen hiç hata yapmadan ve hatta entry bile girmeye fırsat bulamadan) uçuyorlar ve uçan kuşun yuvaya geri dönme ihtimali %0... Bu uçurmalar sadece sözlük formatında yapılan hatalarla da olmuyor. "sebepsizce, hunharca" denilen bir entry silme istatistikleri var ki, moderasyonun görüşlerine, hayat felsefelerine ters bir entry girdiğiniz anda sebepsizce, hunharca çaylak olabiliyorsunuz. Küçümsedikleri uludağ sözlüğün yarısı kadar bile demokratik bir hava yok ekşide... görsel

Ben bu vesileyle sabırtaşlarına (yazarlığı hak eden sabırtaşı yazarları dahil etmiyorum tabi ki * * ) Gülben ergen'den bir şarkı hediye etmek istiyorum. *

uçacaksın , uçacaksın , havalara uçacaksın...

nihat genc ile adam dovmeye gitmek

Biz yumruk ve tekmeyle adamı döverken, Nihat genç diliyle daha da güzel benzetir...

ekşi sözlük

Bazı yazarları sebepsizce, hunharca çaylak yapan sözlük.

http://img356.imageshack.us/img356/2994/asdaspn4.jpg

Özellikle de 9. ve 10. nesil yazarları, gözlerinin yaşlarına hiç bakmadan, bir iki hatada uçururlar..

sturm und drang

(bkz: Sturm and dragon) * *

melike
gitmesen olmaz mı