bugün

entry'ler (612)

yapı kredi bayramoğlu tesisleri

yapı kredi bankacılık akademisine bağlı olarak eğitim amaçlı kullanıldığına kanaat getirdiğim tesis. eğitim arkadaşlarınızla hoş vakit gecirebileceğinizi hayal edip gitsenizde pek aksiyonu olan bir yer değildir. içerde sigara satılmamaktadır.yakınlarda marketler falan var ama gidenler yanlarında götürsünler. alkol zinhar yasaktır. yüzme havuzu halısahası falan vardır. yemekleri güzeldir.

yüreğine sor

sis ve duman efekti dışında bir nahoşluğunu görmediğim filmdir.

19 ağustos 2010 liverpool fc trabzonspor maçı

ilker yasin in sesini duyduğum an "alacağımız varsa da verdik maçı" dediğim maçtır. ancak gurur veren, işte budur dedirten de maçtır.

dikkat askersiz bölge

beton millet sakarya, gavur imam isyanı ve hiçbir yerin şarkısı adlı üç eserden oluşa ep.

tayyip gidecek gökçek gelecek

yerel seçimler öncesi " gökçek gidecel sol gelecek" afişlerini hatırlatan slogan.

benim farkım

bir şarkıya fena halde benzettiğim ama hangi şarkı olduğunu çıkaramadığım şarkıdır. hani birşey gelir başınıza da "ben bunu daha önce de yaşamıştım sani" dersiniz ya aynı öyle..

trabzon da hristiyan ayininin yapılması

geçtiğimiz yıl orada ayin yapmaya çalışanların ellerinden mumlarının alındığını gördüğümde, acaba avrupada bir camide müslümanların altından seccadeleri çekilse tepkimiz ne olurdu diye düşünmüştüm. bu sene bu ayine izin verilerek en azından gectiğimiaz senenin mahcubiyeti ortadan kalkmış olacaktır.

ömer üründül ün iftar programı yapması

"eskiden direklararası vardı mesafesi de dardı " diye bir yorum beklediğim programdır.

hemşin

müslüman oladuktan sonra asimile olmuş ermeniler oldukları söylenen etnik grup.

7 nci nesil yazar görünce sözlüğü kapatmak

genç nesilin yumurcakların halini görünce üzülme durumudur.

sokaktan midye yiyen akıl almaz insan

genelde alkolün üstüne tüketildiği için alokol tarafından sterilize edilen midyeleri yemiş olan insandır. zannımca sıkıntı yoktur.

abilerin tek hücreli olması

avrupa yakası nın tekrar bölümünü seyredip, kız kardeşin gaffura " abi sen neden tek hücrelisin " diye seslendiğini duyunca " ben de şirinleşmeliyim" diye içinden geçiren yazarın özentilik emmaresidir.

kurtarış yapan kalecinin memnuniyetsiz yüz ifadesi

aynı kaleci gaza gelip arkadaşlarına bağırır da bazen pis pis.

başka dilde aşk

filmlerde "sözlü müzik" kullanılmasından pek hazetmeyen birisi olarak, bu filmdeki mor ve ötesi şarkısı bile o kadar cuk oturmuş ki beni rahatsız etmedi. sonuç itibariyle adam gibi bir filmdir.

enise ütük

büşra filminde selen karakterini canlandırmış hanım kız.

kılıç günü

ezelin yarattığı piyasaya göz diken osman sınavın geleneksel dizi seyircisinden farklı kitlelere göz kırpıp, "3 aylık ömrün kaldı yavrum" diyerekte dizi-film geleneğimizin kökenlerine olta attığı dizi projesi gibi duran iş.

volga sorgu

kara köpekler havlarken filminde, başka semtin çocuklarındaki rolüne çok benzeyen bir rolde oynayarak beni hayal kırıklığına uğratmış oyuncudur.

adapazarı

bisiklet sürücülerinin potansiyel trafik canavarı olduğu memleket.

yazar nicklerinin bir üst versiyonları

(bkz: öküz).

şafak türküsü

başbakanın okuyarak, ajitasyonun ve duygu sömürüsünün dibine vurduğu şiirdir.