bugün

ders fizik-1. hoca ** 90 dakika boyunca fiziğin ilk seferde anlaşılması pek de kolay olmayan konularını aralıksız bir şekilde anlatmaktadır. normalde diğer hocalarda kolaylıkla yavşayan sınıf, hocanın sertliği ve daha önce de bir kaç defalar ayar almış olmanın verdiği tedirginlikle çıt çıkarmadan dinlemektedir. ancak içlerinden ayara hevesli bir tanesi hoca tam gaz giderken şöyle der:

-hocam, çok hızlı gidiyoruz, biraz yavaş işler misiniz?
hoca aynen şöyle cevap verir:
-biz hızlı işlemiyoruz, senin beynin yavaş işliyor. *
(bkz: silginin allahı yoktur)
(#103222)
- sevgili öğrenci arkadaslarım sınava 75 - 125. sayfalar arası dahil degildir.
- ertesi gün sınavda sorulan 5 sorunun 5 'ide yukarıda belirtilen sayfalar arasından çıkmıştır. Hoca tarafından manyak ayar çekilmiştir.
arkadaş devamlı derste birileriyle muhabbete girer sonra muhabbet esnasında gülüşmeler falan olurdu.bir gün x dersinde yukarıdaki olay gerçekleşir.x dersin hocası bizim elemanı kaldırır.ve sonra hoca bombayı patlatır.
hoca:''oğlum sana bi ciddiyet hapı yuttururum baston yutmuşa dönersin'' demişti.
Mustakbel iyi niyetli (sınavlarda kolay sorular soran) hocalarımızdan birine bir sınav sonrası akli melekeleri çok çok üstün bir öğrencinin "hocam niye bu kadar kolay soruyorsunuz" şeklinde eşi benzeri olmayan bir soru sorması sonucunda, finallerde, sevgili hocamızın bize 30 soruluk, her bir sorunun matematiksel işlevinin tamamlanması yaklaşık olarak 30 dak. süren, ve sınav süresinin 30 dak. olduğu test sınavı yapmasıdır.

Sonuç: soruyu soran akıllı arkadasımızla birlikte 58 kişi dersi tekrar almıstır.
-hocam niye amip derken bana bakıyorsunuz?
-oğlum keşke amip kadar asil olsan!
-akarsuyun tanımını yapar mısın evLadım
+akan suya akarsu denir hocam
-ben şimdi akacam sana
+ortamlara mı hocam
-hayır!tucimania anladı bak nasıl gülüyor
Hocaların öğrencileri bozması ve sınıfın kahkaya boğulmasıyla sonuçlanan durum.
örnek için:

Ders :anatomi.
yer : 1.sınıf tıp fakultesi amfisi.
konu :genital sistem.

hoca bir sürü resim gösterir.öğrencileri çömezdir,alışkın değildir bu duruma.resimler geçtikçe geçmeye,millet de fısır fısır konuşup kikirdemeye başlamıştır. o arada birkaç erkek genital organı resmi çıkar.sınıftaki bazı kızlar rahatsız olur.homurdanmaya başlarlar.daha sonra resimler artmaya devam eder.en son devasa boyutlarda bir zenci penisi resmi çıkar.artık sınıftaki kızlardan birisi dayanamaz ve sınıftan çıkmak için atılır.
anatomi hocası fırlama ve biraz da piçtir.kız tam kapıdan çıkacakken arkasından bağırır;

-bi dakka!!! bi dakka!!!

kız arkasını döner.hoca o cümleyi sarfeder;

-kızım bu saatte afrika'ya bilet bulamazsın!!!
aradan koskoca bir yaz tatili geçmiştir. hevesle hocaya sorulur :
-hocam bizi özlediniz mi?
+hayır. yapacak daha önemli işlerim vardı.
(#307930) daki hoca ders anlatmaktadır :
+bkibkbikikbik.. evet anlamayan var mı?
-hocam ben anlamadım.
+iyi eve gidince bak defterine , anlarsın.
Coğrafya dersinde ülkemizde yetişen sebze meyveleri işliyoruz...
Hasan : Hocam ananasta kaçıncıyız?
Hoca : Bilmiyorum evladım.
Arda : Hocam avokado'da dünyada kaçıncıyız?
Hoca : Bilmiyorum.
Eşref : Hocam peki muzda kaçıncıyız?
Hoca : Onu bunu bilmem ama hıyarda birinciyiz.
(bkz: komık bir sey varsa anlat biz de gulelım)
X öğrencisi sürekli hocayla dalga geçmektedir, herkesin uyuz olduğu, havalı şımarık bir çocuktur.

bir gün;

Hoca: X, söyle bakalım osmanlı ilk hangi antlaşma ile tazminat ödemeyi kabul etmiştir.
x: yaa... şeydi... (kısa bi süre geçer, bilemez)
hoca: ...........* antlaşmasıdır.
x: hadi ya... hocam ağzımdan aldınız...
hoca: merak etme yavrum, sonra ağzına veririm.
okula yeni gelen coğrafya hocasının dersi vardır. neyse hoca sınıfa girer. elinde james bond çantası vardır. ben de yanımdaki arkadaşın kulağına yavaşca "ulan hocaya bak, sınıfa para dolu çantayla gelmiş" dedim. arkadaş hocanın suratına bakarak hafiften gülümsedi. yeni gelen hoca çantasına masasına bıraktı ve arkadaşı tokatlamaya başladı. dakika bir gol bir diye buna denir herhalde.
ders uzay geometrisi:
hoca: çocuklar bu dersi işlerken sınıftaki düzlemlerden, kirişlerden yararlanacağız. tahtayı düzlem, kirişleri paralel olarak kullanacağız. Özdencim mesela o tavanı dik kesen arka taraftaki boru var ya.
özden: evet hocam??
hoca: sana girsin, puhaaaaaa
?!?!
dershanede fizik dersi, hoca 90'lı yıllardan öys örneği yazar:
öğr: hocam sınava girdiğiniz yılın sorusu mu yoksa?
hoca: evet.
öğr( pişkin sırıtarak) doğru cevaplamış mıydınız hocam?
hoca: çok zaman geçti nasıl anımsamıyorum.
öğr: aa ben lgs sınavında hala hangi soruyu doğru yaptığımı hatırlıyorum hocam.
hoca: o günden beri üzerine bi şey koymadığın içindir evladım.
lise1 1. dönem coğrafya dersi 1 ve 2. yazılılardan 3 alan aabi sözlü olmaktadır. coğrafya hocası makinalı tüfek gibi soru sormakta, aabi de çoğunu cevaplamaktadır. ancak son 2-3 soruyu bilememiştir. hoca:
-otur sana zorla zorla 3 * veriyorum *
+ !!!??? #$$$$^### (içimden yüzüne karşı)
-sakın bu 3 e güvenip çalışmamazlık yapma
+!!!!! ???ulan 3 ün neresine güveneyim. (içimden yüzüne karşı baaaara baaaara)
(#250857)
(bkz: anatominin tacsiz prensi oygucu)
suratını boyamayı biliyosun da bunu mu bilmiyosun

dersteki durumun makyaj durumuyla alakası yoktur lakin öğrenci cevap veremez, ayarı yediğiyle kalır.
lise 2 geometri dersi. shyer gevezeliğinin doruğuna ulaşmış, dersle ilgilenmemektedir. hoca tarafından aniden tahtaya kaldırılır.

h:evet shyer kalk bakalım sözlü olucaksın!*
s:tabi hocam.*
h:evet yaz bakalım....****
s:eaaahh hocam soru çok zormuş amaa.*
h:eeee sen dersin bi tarafına sıçıyosun, ben de böyle senin bi tarafına sıçarım!*
s:*1 dakika daha verin hocam şimdi çözücem....* cevap 25 mi?
h:*bi dahaki sefere daha çabuk çöz!*

(bkz: hocalara verilen ayarlar)
(bkz: ayara ayarla cevap vermek)
h: daha x i bilmiyosun, itü yü nasıl kazandın evladım?

verilen kontra ayar çok daha anlamlıdır

ö: kaydırmıştım hocam!!
öss ye hazırlık zamanlarıdır, dershanede matematik hocası soru çözmektedir yaz sıcağıyla beraber öğrenciler oldukça bunalmıştır. daha sonra hocayla samimi de olan bir öğrencinin aklına enfes bir fikir gelir ve bunu yanında oturan kankasına * açar: [p= paradigma, aa=afacan arkadaş, mh=matematik hocası]

aa -olm aklıma feci bişey geldi çok makara olcak
p -noldu lan
aa -olm bizim hocanın sesi çok ince ya hani, onla dalga geçicem. ne dersin tüm sınıf kopar di mi?
p -tabi lan kopma mı, yap sen hamleni *

afacan arkadaş hocaya sorar

aa -hocam sizin sesiniz çok ince ya hani
mh -evet biraz öyle *
aa -neden böyle hocam, acaba ergenliğiniz yarıda kaldı da gelişemediniz mi? * sınıf kopar tabii, hoca da kızarır ama cevabı düşünüyordu meğerse
mh[elini afacan ın omzuna koyar] -teneffüste odama gel ben sana ne kadar geliştiğimi göstereyim *

afacan tabii ki feci bir kızarır, üstelik sınıfın daha feci kopması da buna tuz biber olur. afacan karşı saldırıya hazırlanır:

aa -ama hocam ben bu lafın altında kalmam
mh -olsun yavrum üste çık öyle de olur

der ve olayı bitirir. afacan arkadaşın elinden tutulur ve anında sınıf dışarısına çıkarılır. sınıftakilerin kahkahaları dışarıdan da duyulabiliyordur ve arkadaşın yüzünde enteresan bir ifade tespit edilir. bunları yazan şahıs da içinden gülmektedir ama çaktırmamaya çalışır dostluk icabı. teneffüste afacan elbette ki müdürün odasına çağrılmıştır ama karşılıklı sorun çözülür sonunda.

bu da böyle bir ayar.
(bir izcilik toplantısında hoca ile öğrenci arasında geçmiştir.)

h: arkadaşlar yarın okulda sağlık kontrolü var.
ö: hocam biz kendimizi kontrol edebiliriz ki ne gerek var doktora filan.
h: tamam o zaman sen eve git elinin yettiği yerlerini kontrol et
(sınıf kahkaha atar ve hoca asıl bombayı patlatır:)
h: elinin yetmediği yerleri de yarın gel ben kontrol edeyim..
uludağ üniversitesi 'nde* takma adı, soyadı sebebiyle palamut olan profosor; adını her yerde mehmet e. palamut şeklinde yazmayı tercih eder. zaten öğrenciler de mehmet kısmını bile sallamazlar palamut yeterince cuk oturan bir lakaptr çünkü. olay başımdan geçmemekle birlikte, bizim bölümde efsanedir.

palamutun klasiği bu. iki soru sorar, biri 40 puan, diğeri de 60.

sınav günü kağıtlar dağıtılır... 40 puanlık soru okunur, eh fena değildir... ikinci soruya bakınca tüm sınıf dumurdur.

soru: benim tam ismim nedir???

e. kısmını kimse bilmediği için sınıf 60 puanlık soruyu yapamaz. o günden sonra da adı hiç unutulmaz.

cevap: mehmet emin palamut *