bugün

yeni-eski mesajları karıştırıp çorba eden, eskiden ne kadar mesaj vardı da şimdi kaç tanesi yeni bunların acep diye düşündüren sistemde, hiç mesajınızın olmama durumu.
bu iletiyi gormek istemiyorsaniz hemen kendi kendinize bi mesaj atin. en pratik cozum.
bu uyarı ve altındaki açıklamayı görmek ,uzun geçen bir günden sonra o günkü neşe durumunuza bağlı olarak melankoliye,hatta ölümü düşünmeye bile yol açabilir.
"...demek ki sana özel mesaj atacak kadar yakın kimse yok..." baya vurucu olabiliyor bu laf
hiç mi mesaj olmaz bak şu sözlüğün işine dedirten hadise.*
gelen ilk mesajı okuduktan sonra da gelmiş gibi gözükerek (veya öyle sanılarak) silinmesiyle karşılaşılan yazıdır. asabiyetin tavan yapmasına yetecek ağır bir ithamdır burda yazılı olanlar.
bu ağır ithamlara diğer olasılıklar da eklenirse bir derece katlanılır olması işten bile değildir.
yazıyı yazanın psikolog olmasından şüphe uyandıran uludağ sözlük uyarısı.
(bkz: özel mesaj)
asosyal olduğumuzu başımıza kakmaktan zevk alındığını gösterir site sözü...
az önce yaptığım temizlikle ilk defa gördüğüm yazı.
özel mesajları silmeye çekinmeme neden olan uyarı silsilesi
özellikle şu kısım;

Vaktiyle insanlara yaptığın düşüncesizce hareketler sonucu çevrendeki insanları teker teker kaybettin. Şimdi üzülmekten başka yapacak bir şeyin var mı?

Kendine ve hareketlerine çeki düzen verip, insanlar arasına karışmaya ne dersin?

evet bu kısım adamın dalağına kor. ben daha sözlüğe yeni girmişim, kimseyi tanımıyorum, yavaş yavaş ısınıyorum bir uludağ üniversitesi öğrencisi olarak uludağ sözlüğe, karşıma çıkan mesaja bak. dokundu be abi. (bkz: küçük emrah)
her yapılan mesaj kutusu temizliği sonrası şrak diye beyne yenilmesi sebebiyle kutuda her zaman en az 1 mesaj bırakılmasına yol açan ayar.
yüzlerce mesajı sildikten sonra** insanda odasını toplamış temizlik yapmış insan dinginliği oluşturan cümledir.
altında yazanları görüp ezildiğim büzüldüğüm üzüldüğüm,artık şu çaylaklıktan kurtulayım hiç olmazsa kendime mesaj atarım dedirten mesaj...aynı zamanda deja vu de yaşatmıştır bana...
edit:neyse ki görmekten kurtuldum yaa *
açıklamasıyla hassas birçok insanı depresyona sokabilecek,hatta intihara sürükleyebilecek başlık.
bazı bazı insanı güldüren ve hatta düşündüren uyarı. sözlüğe yeni girmişsin, gel zaman git zaman özel mesaj diye bir şey görüyorsun, bir adet geleneksel hoşgeldin mesajı var, iyi. onu sildin. bir zaman sonra, diyelim o kadar zaman sonraki senin üstüne nesil gelmiş, dur lan o zaman o kadar çok zaman olmuyo, neyse, girdin yine özel mesaja düdttddüüdtttddüüüııwwww "hiç özel mesajınız yok gerizekalı" başlıklı olabilecek bir yazı. bir hakaret bir ezme çabası gırla. sallar bir adamı, insan içine çıkılması fikrinin doğmasını sağlar silinen gözyaşlarından sonra. amaaaaaa, ben silmişim ikiyüz bilemedin beşbin özel mesaj, çıkan yazı yine aynı! deheyy denmez mi şimdi. başka bir şey çıksa di mi, "özel mesajın vardı ne güzel sildin salak nah sana bomboş kutu" gibi mesela. ne bileyim bir yenilenme, bir hale göre güncel ayar..nerdeee..hiç..

(bkz: affet moderasyon köpeen olayım)
(bkz: moderasyona ayar verip tırsan yazar modeli sorunsalı hede hödösü nicesi)
açıklamasını okuyunca kendi kendime 'ne alakası var ben daha yeniyim tabiki hiç özel mesajım olmayacak üzülme(!)' diye savunma sunduğum ama içten içe de 'acaba cidden doğru olabilir mi'dedirten söz öbeği.
(bkz: ne acı)
(bkz: hiç mi yok)
üye olunan anda gelen hoşgeldiniz mesajı hesaba katılırsa bu mesajı görmenin tek yolu bütün özel mesajlarınızı silmektir
(bkz: mesajı olmayan değil hiç mesaj atmayan utansın)
hoşnutsuzluk, ayar verme, hakaret gibi daha üzücü yüzlerce özel mesajın olmasından daha iyi bir durumdur.
görür görmez "sittir laaan ben sildim onları, bizi mi yicen?" dediğim uyarı.
gördüğümde beni dumurlardan dumurlara sürüklemiş kendimi bir pislik gibi hissetmeme neden olmuş "özel mesaj" bölümündeki uyarı.*
BIR DE UTANMADAN YAZMISLAR:

Hiç Özel Mesajınız Yok

Hayır hayır, özel mesajının olmamasının sebebi, bu sitenin çalışmasında bir sorun olduğu için değil. Büyük ihtimalle sende bir sorun olduğu için hiç özel mesajın yok. Demek ki sana özel mesaj atacak kadar yakın kimse yok. Vaktiyle insanlara yaptığın düşüncesizce hareketler sonucu çevrendeki insanları teker teker kaybettin. Şimdi üzülmekten başka yapacak bir şeyin var mı?

Kendine ve hareketlerine çeki düzen verip, insanlar arasına karışmaya ne dersin?

BU AYIPTIR EY MODLAR... INSANLAR SOGUR BOYLE YAPARSANIZ.. *