bugün

entry'ler (34)

öğretmen maaşı

sayın?! milli eğitim bakanımız hüseyin çelik efendi tarafından fazla bulunmuş miktar.

okan bayülgen

(bkz: abaci kebeci sen neci)denilecek adam.bi bakmışsın fotoğraf çeker,bi bakmışsın aktörlüğe soyunur,tv'de bilmiş bilmiş konuşur.bi orda bi burda, okan'ın mesleği şu diyemezsin.

kadin gerektiginde erkeginin ayagini yikamali

"kadın istediğinde erkeğinin ayağını yıkayabilir" olarak değiştirilmesi gereken önerme.bu bir zorunluluk olursa eğer o ilişki zıvanadan çıkar, kadın ondan sonraki yaşamını köle olarak sürdürür.kadın bunu isteyerek ve içinden gelerek yapmalı;kimse kimsenin kahrını çekmek zorunda değil.nokta.

sevgilisi için en yakın arkadaşını satan insan

+yarın sınava calışcaz gelcen di mi bize?
-ya sanırım gelemicem...
+nası yani ya notlar sendeydi?!!!*
-ya işte selçuk geldi de bik bikte bik bik...
+artık sana dicek bişi bulamıyorum,bencilsin benciiiil...çat!

harun tekin

konserlerinde gerçekten donuk, kasıntı ve dinleyiciyle kontak kuramayan solist şahsiyet.yani sadece gitarını orda tıngırdat, dinleyiciye bir hal hatır sorma, insan bir sırıtır, takla atar di mi? (bkz: yok canım daha neler)*.sesine hastayız tabi o ayrı,dinliyoruz ailecek.

türban takmadan cennete gitmek

(bkz: bu ne be)dediğim ve sözlük ortamında sadece insanları kışkırtmak için kullanılmış bir cümledir bu.bazılarının zavallılığı bazılarını çok mu mutlu ediyor ne?*

tuvaletten entry girmek

wireless, kablolu(eğer kablo o kadar uzunsa) modem ve laptop ile gerçekleşen eylemdir."hayır o değil, tuvalete taşınmaya ne gerek var?" denilesidir.

kadinlarin evlenme sebepleri

o huzur veren kollarda geceler geçirmek istediği için,sevgilinin yanında güvende hissedeceği ve zorluklara daha kolay göğüs gerebileceği için,artık sevgilinin uzakta olması canına tak ettiği için,sevgilisiz günlerin bir kayıp olduğunu düşündüğü için,güne sevgilisiz başlamak çok koyduğu için, rahatça* uyuz edip sonra kedi gibi yanına gidip sokulmak için*,ve daha aklıma gelmeyen bir sürü sebep, sevdiğin aşık olduğun adam, bu bile yeterli.

vermilion

"güzel şeylere bu ülkede köstek olmak normal bir durum" diyeceğim yazar.*

düğünde havaya ateş açmak

diğer insanları zerre kadar düşünmeyen insan tipi.*.* * **

doktor doktor kalksana lambalari taksana

'saat dokuzu beş gece' adlı, genelde '10 Kasım'da söylenen bir çocuk şiirinin mısrasıdır.

saat dokuzu beş geçe

Atam Dolmabahçe'de

gözlerini kapamış

bütün dünya ağlamış

doktor doktor kalksana

lambaları yaksana

Atam elden gidiyor

çaresine baksana

uzun uzun kavaklar

dökülüyor yapraklar

ben Atam'a doymadım

doysun kara topraklar.

yeni sevgiliyi eski sevgililerle tanistirmak

(bkz: oha)

dershaneden kaçan öğrenci

'hiç para verme/verdirme' denilesi zavallı öğrenci tipi.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

sen olmayınca bende olmuyorum,
sen durunca bende duruyorum,
aklımdasın ne yapsam, nerde olsam,
ahh bitanem seni çok seviyorum,
hayatım seninle son bulsun...***

huzur veren şarkılar

elvis presley-love me tender

radyo uludağ

kısa bir kopuştan sonra tekrar yayında olduğumuz radyomuz derken an itibariyle yine kopmuş bulunmaktayız.*

allah diye bagiran yazar

miss almış yazardır.*

alas

sözlükte ilk "hoşgeldin"i diyen * çoğu kişinin gönlünde taht kurmuş yazarımız.

24 aralık 2006 ankara çiğ köfte yiyoruz zirvesi

nerede, ne zaman, saat kaçta olacağına bağlı olaraktan katılabileceğim zirvedir.olabilirdir.*

tuvalette entry girmek

sözlük bağımlılıgında son nokta.* * *