Hesabi sizin yerinize odeyen kadındır.

yok arkadaş, kadın dediğin hesap ödeyemez, en azından benim bulunduğum masa'da. bu maskülen bi tavırdır. erkek gibi davranmak gerekir.
süreyya yalçındır.
Zenginse normal bir durumdur.
Memesine değil kişiliğine saygı duyulsun ister. Benim olsundur.
adam gibi kadındır , kraldır . aga lafa gelince hepimiz eşitiz , kadın erkek ayrımcılığına hayır diye yırtarlar kendilerini.

ee hesap ödemeye gelince ses çıkmaz. sözüm ödemeyenlere , elbet elini cebine atan çok kız tanıdım , gördüm ama %70 lik kısım bu anlattığım duruma dahildir.
Her şeyi erkekten beklemeyen kadındır. Kötü bir şey hiç değildir. Sevgilisiyle veya kocasıyla yemeğe falan gittilerse hesabı her zaman erkek ödeyecek diye bir durum yok. Hayatı paylaşıyorlar sonuçta lafı bile edilmemesi gerekir.
Doğrusunu yapan kadındır. Yediğinin, içtiğinin parasını neden başkası ödesin lan?
durumuna göre davranması gereken kadındır.

sevgilimse elini bile süremez hesaba çünkü zaten sorumluluğu bendedir onun.

arkadaşımsa benimkini de ödesin arkadaş arasında paranın lafımı olur? *
abladır. *
Çok normal davranan bir kadın. Bence arkadaşlık olsun sevgililik olsun arada hesap davası oluyorsa o samimi bir ilişki değildir. iki tarafta yeri gelince ödeyebilir.
nadiren de olsa sevgilisinin
parasi olmadigi gunlerde hesabi odeyen kadindir.
sonra 1 ay yine hep sevgilisi odeme kosulu ile anlasma yapar.

guzeldir. ama yemek yapmak daha guzeldir.
kuvvetle muhtemel restoran kültürüne sahip kadındır, ne gördüyse sevgilisinden, kocasından, ıvırından zıvırından gören kadınlardan ayrılması ve kıymetinin bilinmesi gerekir.
Fiziğini değil, Kadınlığını değil. Kişiliğini gösteren bayandır.
(bkz: single women) olmasın o
Yalnız kadındır.
eğer ki çiftlerse hesap ödeten adamda vardır bir sorun, alman usulü falan eyvallah ama bütün hesabı kadına kitlemek ney lağn?!
her kadinin yapmasi gerekendir. bedevaciliga karsiyiz arkadas.
Düşünceli kadındır. Her zaman erkek mi ödeyecek biraz da kadın ödesin.
yanında senin paran için gezmiyorum hissini uyandıran iyi bir kişiliğe sahip kadındır.
evlenmek istediğim kadındır.
alman usulü ödemeyi tercih eden kadındır.
(bkz: alman usulü)
ne var bunda? abarttığınız olayın baş kahramanı kadındır.
Aksam erkeğe vuracaktır. Vuran taraftır.
Normal kadındır.

sözlükte şöyle cinsiyetçi başlıklar görmekten gına geldi artık.
Kadın erkek eşitliği var mı var. iki tarafın da ekonomik özgürlüğü var mı var. o zaman neden hala ekonomiyi üstlenen, "aile reisi", çalışıp kazanması gereken kişi erkek oluyor da iki tarafın da çalışmasına rağmen temizlik yapan, çocuğa bakım veren, aile içinden sorumlu kişi kadın oluyor?

Erkeklerin de artık korunmaya ihtiyacımız olmadığını anlaması gerek bir yerde. Fıtratımız gereği(!) narin ve kırılgan canlılar değiliz. sizin bize kapı tutmanıza, sandalye çekmenize ihtiyacımız yok, çok şükür kendimiz yapabiliyoruz bunları.

Ayrıca feministim deyip de "ay ilk buluşmada hesabı erkek ödemeli tabeeğ" diyen kızların ağzına sıçayım ben.
Dikkat çeken kadındır. hele ki bir de erkekten önce hesaba el attıysa vah vah. Bırakın şu kim ne der olayını, garson adama bak kıza hesap ödetiyor diyedursun randevulaştığınız adamın bir önceki gün size yaşattıklarından bir haber. Adama yük olmak istemeyen, eşitliğe dikkat eden ve çalışan bayandır. Bayan bayana gidildiğinde genelde bu işler sırayla olur.*