bugün

‘iyi günde kötü günde’ yanında olacağını size hissettiren kadındır.
doğal bir durum. hesabı yeri gelir erkek yeri gelir kız öder. erkek ödemeli diyen erkekleri de erkek ödemeli diyen kızları da hala anlayabilmiş değilim.
doğal bir durum. hesabı yeri gelir erkek yeri gelir kız öder. erkek ödemeli diyen erkekleri de erkek ödemeli diyen kızları da hala anlayabilmiş değilim.
Önce hesabı erkek öder geyiği yapıp sonra neden para yediriyoruz başlıklarında konu olmayacak olan kadın. Parası yok diye düsünmeyin diye değil kendi yapısına uygun olmadığı için yapar.

Ama bir şey söyleyeyim mi bir çoğunuz kemirgen olanını hakediyorsunuz fikrimce.
Genelde nakit verrim kasiyere. Nakit olduğu için hesabı ben öderim. Yok ikimizde nakit ödüyorsak "benden almazsan seni unutmam" derim. Yine ben öderim.
Erkek tarafı olarak ilk adımı atmak iyidir ama eğer karşı taraf ödemek isterse kendi payını izin veririm çünkü andan sonra ısrar etmek karşındakini ezmek anlamına gelebilir, karşındaki rahatsız olabilir.
erkekler bankamatik değil .
Ergen ergen takilmayin hesabi kim ödemis ödememis bakmayin keyif almaya bakin.
böyle şeyleri büyütmeye gerek yok tabi iki taraf da öder ama en çok biz erkekler öderiz.
hesap kitlemeye çalışan kadından daha samimi kadındır.

erkekler bu konuda fazla gurur yapıyor ya. benim seçip yediğim, bütçemi buna göre ayarladığım bir şeyi sırf buluştuk diye bir başkası ödememeli, bunu zorunluluk olarak görmemeli.
para durumu sıkışıktır, yardımcı olunur, anlarım ama her seferinde hesap tek kişi tarafından ödeniyorsa, bu sağlıklı bir ilişki olmuyor benim gözümde.
bu konuda sürekli tartıştığım birisi var. ne zaman bir yere gitsek beni beklemeden çatır çatır hesap öder çocuk. ikimiz de öğrenciyiz, ikimizin de parası kısıtlı. sizi bilemem ama bunun sürekli yapılması bir süre sonra insanın gücüne gidiyor. o yüzden "senin paran Burda geçmez aslanım!" demeden önce kadının bu durumdan mahçup olup olmayacağını kestirmeye çalışın.
bahsettiğim çocukla market kasasında kavga ettim bir kez. parayı ben verdim sonunda. çok kızdı, sonrasında da uzun süre tartıştık. ama gerekliydi, ay sonunda sıkışıyor hep, biliyorum. zor da olsa kabul etti. şimdi -çoğunlukla!- dönüşümlü olarak ödüyoruz. kasaya benim gitmemden çekindiğini fark ettiğimden, (sıra bendeyse) parayı ona veriyorum böylelikle utanmıyor da. (niye utanıyorsa?)

kadının hesap ödemesinde yanlış bir şey yok. bunu güç meselesine dönüştürmeyin.
bizim de paramız var ulan!
Kimin parası varsa o öder. Kadın hesap ödemez diye bir düşünce saçmadır ancak bazı erkekler bunu gurur meselesi yapıyorlar.
hesap ödeyen erkeğin dişi versiyonu. gayet normal bir durum değil mi kadının hesap ödemesi? hani hayat müşterekti? bugün ben yarın o. zaten olması gereken bence bu.

edit: ha öğrencidir, çalışmıyordur o zaman amenna.
Olması gerekendir. Sürekli erkeğe hesap kitlemek olmaz, mesela yemek yediniz erkek ödedi sonra bir kafeye geçip bir şeyler içtiniz bunu da kadın ödeyebilir. Sonuçta hayat müşterektir.
abartıyorsunuz. genel olarak beylerin ödemesiyle birlikte kadınlar da hesap ödeyebilir. bunda hiçbir küçük düşme gibi bir şey söz konusu değildir.
olmasi gerekeni yapan, ozgur, oturakli, karizma sahibi kadindir..!

esitlikten yanadir.
dun erkegi odemistir, bugun kendisi oduyordur. hayati musterek yasar...
Normal bir kadındır.Kadın erkek eşitliğine dikkat çekmek isterim.Ekonomik ve sosyal hayatın bir çok alanında kadın ve erkek eşittir.Kadın,erkeğe biçilmiş toplumsal rolleri konformist bir şekilde kabul etmemelidir.
gayet normal olan kadındır.

hep ben ödeyecek değilim değil mi?
öğrenciyiz olum naapalım.

allah var bi daha ki benden tamam deyince helal lan sana dediğim kadınlar var*
Ben öderim. Pis gururum var.
Genelde arkadaşlarımla tartışırız hesap öderken ama birine hesap ödetmek bana göre.
Bir iki tamam. Ama hep olunca kötü hissediyorum.
Garipsenecek bir olay değildir. Hatta olması gerekendir.
işi alış veriş mevzusuna dökmemis kadındır. Şu hesap odeten kizlardaki ödeyecek tabi mantığına deli oluyorum. Altyapıda ben o kadar veriyorum sonuçta ödeyecek tabi mantigi var galiba orasını henüz tam cozemedim. Ama bu durumun günümüzde karşılığı modern fahiselik.
Cebinde strapon taşıyordur. Dikkatli olun.
Çalışmıyorum. Parasızlık hasebiyle oturduğum kadın-erkek arkadaşımla içimden neler yemek, içmek geçse de garsonu çağırır;

“Bi çay lütfen” der hesabı karşındakine kilitlerim. Ödesin.
kesinlikle yadırganmayacak , bağımsızlığını ilan etmiş, ben senin paranın kölesi değilim imajı çizen, kadın gibi kadındır.
eli, alnı, dudakları, heryeri öpülesi kadındır. egosuzdur, düşüncelidir, insandır insan.
ekononomik özgürlüğü olan kadındır.günümüzde daha çok erkeklerin ekonomik özgürlügu olduğu için erkekler hesap odemektedir.