bugün

Tanısın tanımasın herkese kanka şeklinde hitap eden insanlardır.
(bkz: ne bu samimiyet)
gereksiz samimiyet gösteren insanlardır. ayrıca toplum içinde içtenlikleri hususunda şüphe uyandıran insanlardır. önüne gelene kanka denilmez ki...
sürekli gelip 'ekuri naber yaaa' diyen versiyonları da vardır.çok canımı sıkarlar çooook.
çıkarları gereğince " ne şiş yansın ne kebap" zihniyetine sahip yalakalardır.
kanka kelimesini çok zikreden insan modelidir. ama pek tutulmazlar. kendilerini, herkes tarafından sevildiklerini sanmayı da unutmazlar.
(bkz: yavşak)
gereksiz yere samimiyetsizlik havası yaratan ki$ilik... "ben çok alicenap birisiyim, cana yakınım" anlayı$ıyla istediğini yaptırma amacı güden insanlar... ben biliyorum ama bu ruhsar dizisinde mazhar ile müfit'in birbirleri için kullandıkları terimdi bu kelime. i$te bu sözkonusu kelime* biraz yadırganmı$ olsa da zamanla alı$ıldı, dillere yerle$ti. çok çok büyük bir ihtimal "kankarde$"in kısaltması olmakta kendisi, yalnız herkesle kankarde$i kıvamında olma çabası da abesle i$tigal bi mesele. birilerinin dur demesi gerekecekse buradan yetkililere... $aka yaw $aka, ama harbi içten değil böyle davranan insan...
tahammül etmek bir süre sonra zorlaşır bu kişilere karşı..
samÎmÎ olmadıklarının hissedildiği an yavşak damgası yemesi muhtemel insanlardır.
bazen de ismini unuttukları insanlara ' kanka naber yav ' 'ee kanka ' seklinde hitap ederek durumu kurtaran insanlardır.*
(bkz: kanks)
herkese dostum diyen insanın kardeşidir.
tanım: hiç kankası olmamış insandır.
yorum: varlıkları beni rahatsız ediyor. böyle de açık konuşuyorum.

hemen akabinde;
(bkz: #4394346)
yalaka insanlardır. o insana sadece yararına kanka diyodur. kontorune, parasına, cevresine kanka olmuştur.
bıkmışımdır kendilerinden.
itici insandır kendisi.
hep bir menfaat bekler sonra imkanı olursa da arkadan hançerler bunlar.
(bkz: aman dikkat)
bir de bunların herkese moruk diyen farklı modelleri vardır. takıntı yapmış genç kuşağıdır vesselam.
yavşak, kaypak, gereksiz insanlardır.
hiç kankaları olmaması muhtemeldir.
kimseyle gerçek bir samimiyet kuramayıp herkesi kankası sanan asosyallikten kendini yeni kurtarmış yada kurtarmaya çalışan yılışık insanlardır. insanı kendinden soğutur.
biriyle sevgili olalı daha iki ay olmuşken doğacak kız çocuğun adını su koymaya karar verip sonrasında sudan bir sebepten ayrılan insana benzer.
herkesin canını sıkan insan modelidir. rahatsız olduğunu söylesen bir dert, söylemesen bir derttir.
bunların birde daha dün tanıştığı insana kardeşim diyenleri vardır daha da deli ederler insanı.
(bkz: sana puanım doğuz kanka)*
koşarak kaçmam gerek diye düşündüğüm insanlardır kendileri.
ağızının ortasına bir tane çakılası insanlardır.