bugün

duyduğunuzda, gördüğünüzde söyleyen kişiye veya olaya sebebiyet veren bulgulara dair önlenmez sinir olma duygusu barındıran detaylardır.

misal: geçen gün televizyonu açtığımda hüngür bangır ağlayan ceylanın "kimse benim yaşadığımı anlayamaz, ne acılar çekiyorum. vah halim yazık bana. derdimi anlatsam hepiniz kahrolursunuz" modunda verdiği açıklamadır. ceylancığımızın derdi ise her yıl düzenli olarak burnundaki kemiği aldırmak için estetik olmazsa ay pardon bıçak altına yatmazsa(bugünlerde estetik olmak conconca bıçak altına yatmak oldu diye) burnunun düşeceği ve o etkileyici(!) sesinin detone olacağıymış. vah canım der , geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz... içimden gelen ses * *
şehirlerarası otobüs yolculuklarında yanınızda oturan yabancının "yolculuk nire hemşerim?" diye sorarak muhabbete başlaması...
yağmurlu bir günde hızla geçen arabanın üzerinize bütün yağmur suyunu sıçratması ve sıçan gibi olmanız.
tanışılan ortamda nerelisin sen sorusu, aslın neresi sorularıdır.
kaldırımda yürürken karşıdan gelen bir omuzu düşük elinde tesbih vehayut zincir sallayarak yengeç gibi yandan yandan yürürken size babasını öldürmüşsünüz de onun için öyle bakıyor hissiyatı veren tipler.
- yapmak istemediğiniz bir şeye "hayır" cevabı verememenizdir.
- alenen ortada olan, herkesin gördüğü, adı gibi bildiği şeyleri göz ardı edip, yokmuş, olmamış, olmuyor gibi davranılması, ve hala dürüstlükten, carttan, curttan ahkam kesilebilmesi, sizin de bu durum karşısında hiçbir halt yiyemiyor olmanızdır.
- ortaya çıkıp "kral çıplak!" diyememenizdir.
uyumak yerine sabahın köründe kalkıp okula gitmek.
* acilen kanal değiştermek, ses kısıp/yükseltmek isterken uzaktan kumandanın tutukluk yapması.

* tam internete girmek için niyet edilmişken modemin ipnelik yapması.

* bir başlığa bakmak isterken sözlüğün mysql server has gone away hatası vermesi.
pestiliniz çıkmış bir vaziyette eve gelip, evde enine boyuna dinlenme, yan gelip yatma, ayakları havaya dikme vs. hayalleri kurarken, evin ağzına kadar misafirle dolu olduğunu farketmek. ve bu durumun birkaç gün arka arkaya tekrarlanması. (bkz: kafayı sıyırmak)
reklama giren kanalın yayından sesi açması ve sizin kafanızı sitmesi.
umuma açık bir tuvalete girdiğinde, senden önceki kokarcanın tuvalette bıraktığı akıllara zarar kokuya maruz kalmaktır guzum. ama bununla da bitmemektedir. sen iki damla çiş yapıp sifonu çekip elini yıkayıp çıkarken, senden sonra içeri girecek olan biriyle kapıda güzelce selamlaşırsın. birazdan, senden öncekinin kokusunu senden sonraki soluyacaktır ve o selamlaşmadan sonra seni nasıl da samimiyetle anacaktır. de hadi buyur.
-yagmurlu havada içi su dolu olan karoya yanlıslıkla basıp üstünüzün ıslanmasıdır.
-uykunun en güzel yerinde birileri tarafından uyandırılmaktır.
-yanlıs anlasılmaktır.
-sinir olmaktır. *
-cotankk diye surata kapatılan telefon. *
-ne kadar buyuk ve genis olsalar ve ben ne kadar ufak tefek olsam da gecerken mutlaka bir omuz atıp oyle gecmeyi huy haline getirdigim kapılar.*
-diger teki ile kavgalı oldugum ve bir turlu girdigi delikten cıkmayarak beni deli eden ve istendigi anda bir turlu bulunamayan corap teki.*
-ayak serce parmagımın artık hissislesmesine sebebiyet veren bilimum masa,sandalye ve dolap koseleri.
ben herşeyi bilirim havasında olan insanların etrafınızda bolca bulunmasıdır...
bu vatandaslar her bir halttan çakarlar mübarek, bilmedikleri hiç bişey yok sanarlar.kendi ilgi alanlarına, çalışma alanlarına, egitim alanlarına girsin girmesin illa ki her konuda bişeyler söylerler.pardon zırvalarlar...
üstelik sizin çok daha iyi bildiginiz bir konu hakkında sizin fikirlerinizi dinlemek şöyle dursun bilmiş bilmiş konuşurlar ve de çok gülünç duruma düşerler.ama sinir bozucu tiplerdir...

bir de siz saygı duydugunuz halde size saygı duymayan tipler, terbiye yoksunu kişiler vardır etrafınızda bolca olması sinir bozucudur.

bazı zamanlar, sizi görmezden gelip aramayıp sormayan tiplerin işi düşünce yanınıza gelmesi de insanı sinir eden bir başka mevzuudur..

ayrıca uyurken uyandırılmak *ya da uyurken dengesizin birinin gelip soru sorması cevap beklemesi de bir o kadar sinir bozucudur..
çaya, bisküvi banarken, bisküvi biraz fazla çayın içinde tutup, eriyip çayla birleşmesini izlemek.
sivrisineğin ayak serçe parmağını ısırması.
insanların tümü diyerek, jean paul sartre amcama buradan selam ederim.

(bkz: cehennem başkaları cehennem bu dünya)
agorafobik olmak.
geçme ortalamasının 2,00 olduğu bağıl sistemde, 1,99'la sınıfta kalmak ve sike sike yaz okuluna gitmek. *
teyzelerin seni her gördüğünde 'okul ne zaman bitiyor diye'başlayıp bitmek bilmeyen soruları.
perde takmak zorunda olmak.
ayağını veya elini sert bir yere çarptığında annenin kırdı kırdı demesi.
evdeki sarellenin bitmesi.
kitap okuyamamak.
türkcell den "nar paketiniz 1 gün sonra yeterli bakiyeniz bulunması durumunda yenilenecektir" mesajı beklerken eski sevgilimin mesaj atması. fıttırıyorum sözlük ifrit oluyorum. dizinin en güzel yerine yırtık dondan çıkar gibi giren reklam gibi.