bugün

1964 izmir doğumlu, en son hırsız polis dizisindeki ''kaporta yakup'' rolüyle büyüleyen, şimdilerde de, serdar akar'ın yeni vizyona giren filmi barda psikopat bir kişilik olarak izleyeceğimiz, en son diyarbakır devlet tiyatrosu'nda oyunlar oynamış, yetenekli oyuncu; tiyatrocu kişilik...
barda 'da oyunculuğunu konuşturan, iyi oyuncu olmak için yakışıklılığa gerek olmadığının ispatı, çok yetenekli oyuncu.
oynadığı her tülü rolün altından kalkabilecek yeteneğe sahipken kaderin cilvesiyle hep arızalı tiplerin kakalandığı tok sesli oyuncu.
ankara-tunalı'da yer alan random isimli pubda sıkça gördüğüm, her seferinde selam verdiğim ve her seferinde tanısada tanımasada halimi hatrımı sorup mütevazilikte tavan yapan tiyatrocu kişilik. lakin "barda" filmindeki rolünden sonra ne o puba giderim ne de selam veririm. ayrıca lakabı hax'dır.
hırsız var filminde de rol alan kaliteli bir oyuncu.makina programında da son derece kaliteli bir insan olduğunu kanıtlamıştır tanımayanlara, görmeyenlere. tip olarak hafif murat murathanoğlu 'nu andırıyor gibi geliyor bana bilmiyorum.
çook zeki bir adam.
ankara tunalı'da papsi bar'da yazları kapıda oturup birasını yudumlayan tiyatrocu kişilik.
barda filminin en kopuk karakterini canlandıran oyuncu. filmin etkileyici unsuru, antisosyal kişilik bozukluğunu en iyi sergileyen karakterin canlandırıcısı.

(bkz: jilet)
(#1379385)
ankaradt sanatçısı.

bu sezon vandt' de kedi isimli oyunu sahneye koyarak, rejisörlükte de iddiasını ortaya koymuştur.

sevilir, takip edilir, tunalı' daki pubların adresleri alınır.
türibinde ve sette değilse ankara tunalıda papsi barda ressam harun antakyalı ile otururken görebileceğiniz adam gibi adam (bkz: harun antakyalı)
1964 iZMiR doğumlu, 1987 izmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tiyatro oyunculuk mezunu, 1988 Devlet Tiyatroları girişli, Sanatçı ve Rejisör.

ayrıca fanatik ankaragüçlü abimiz. arada sırada tribünde görmek moral veriyor.

(bkz: holigan değiliz ankaragüçlüyüz)
psikopat rolleri en iyi oynayan oyunculardan.

(bkz: barda)
az önce antalya kara ali oğlu parkında gördüğüm psikopat kıvamlı bir tipe sahip kişi. selam vermeye çekindim, o derece.
antalya devlet tiyatrosu'nda 2006-2007 sezonunda yönettiği athol fugard'ın ada adlı oyunundan sonra bu yıl da 16 ocak 2008 itibariyle izlenebilecek olan eugene ionesco oyunu gergedan'ın rejisini yapan tiyatro sanatçısıdır. bundan mütevellit antalya'da bulunmaktadır. ayrıca kara ali oğlu parkı'ndan sonraki istikameti kaleiçi olan kişidir. (bkz: oradaydım) nitekim denk gelinip iki satır muhabbetten sonra da gayetle nazik ve normal bir izlenim bırakmıştır. endişeye mahal yoktur.:)
barda filminde oynadığı karakterle kendine hayran bırakmıştır.
vali filminde bir kelime bile etmeden çok iş yapmıştır.
tiyatro kökenli, fenerbahçeli, başarılı oyuncu. yakışıklı olmayıp da çekici olabilen birkaç insandan biridir. diğerleri için;
(bkz: uğur polat)
(bkz: birol ünel)

ayrıca yüzünü ve mimiklerini çok iyi kullanır. hırsız polis'te kaporta yakup olarak çok başarılı bir iş çıkarmıştır. barda filmi ise oyunculuk açısından enfes bir iş olmuştur. *
bir ara trt fm de geceden sabaha isimli radyo programını yapardı. ses tonu çok güzel mütevazi şahsiyet. o dönemler programda sesini duyup fotograf isterlerdi. oda hep yakışıklılığından dem vururdu. çok merak etmiştim.
+ asmalı konak ta da oynamışlığı vardır.
hayattan korkma adlı filmde muazzam bir oyunculuk sergilemiş ankaragücü taraftarı oyuncu. ankara 19 mayıs stadı'nda maraton tribününe girmektedir.
barda filmindeki oyunculuğu, hakettiğinden daha az övgü almış olan usta oyuncu.
izmir devlet tiyatrosu oyunu rezervuar kanişleri'nin yönetmeni. kanımca oldukça eğlenceli bir iş çıkarmıştır. zaten eserini pop corn tiyatro olarak nitelendirmekte.
oğuz sarvan'ın genç haline çok benzeyen yetenekli sanatçı.

görsel
2003 yılıydı ilk trtfm de tanıdım, miraç eronat ile birlikte geceden sabaha diye programları vardı.gece olsa da dinlesem diye beklerdim,ders çalışırken şeker gibi gelirlerdi.ocakta da yemekleri hiç eksik olmazdı.programı açarken veya aralarda da, ben sibel ben can gibi isimler kullanırlardı...hey gidi yıllar hey
dönemin havasını bu kadar iyi yansıtan, rolünü bu kadar iyi oynayan başka bir oyuncu daha görmüş değilim.oyunculukta yerel bir figüre dönüşmek herkesin sandığı kadar kolay birşey değildir. hanımın çiftliği dizisinde hayat verdiği berber reşit karakteri cuk diye oturmuş üzerine, bu karakteri ondan başkası oynayamazdı zaten. kentli bir fügürü herkes oynayabilir, bu işin eğitimini almamış kimseler bile kendisine verilen kentli rolünün üstesinden rahatlıkla gelebilir, ancak yerelliği gerçeğe yakınsamak çoğu oyuncunun zorlandığı bir durumdur, adama verirsin rolü, sırıtmaya başlar.hakan boyavı tebrik ediyorum, yoksul bir köylü, çöplükten çıkma bir figür ancak bu kadar güzel oynanabilir, ayrıca dizinin senaristlerini de tebrik ediyorum, harika replikler döşemişler senaryoya, eski adana jargonu dizinin her tarafına sızmış, o eski jargonu görünce içim ayrı bir hoş oluyor.