bugün

-ince çelikten yapılmış,her iki tarafıda keskin madde.
-müslüm gürses konserlerinin vazgeçilmezi.
beşiktaş tribünlerinden amigo harun'un lakabı.

kadıköymüş ora
çıkış yokmuş ordan
jilet harun geldi
öyle çıktık ordan
(fransa'da doğdu melodisiyle)
kendisi markadır aslında (bkz: gillette).bizse tıraş bıçağı demek yerine jilet demekteyiz.birçoğumuzun margarin yerine sana yağ dediğimiz gibi.
müslüm gürsesin teoman sezen vs şarkıları söyleyerek tarzını değiştirmesine neden olan araç
(bkz: muslum baba konserinde gogsunu jiletleyen kizin evde kalma ihtimali)
(bkz: madonna ve muslum gurses duet yapsa ne olur)
(bkz: eurovision a muslum gurses gitsin kampanyasi)
dünyanın bütün meşhurları bununla traş oluyor.ingiltere kralı, rahmetli başkan kenedy, taçsız kral pele, bakenbauer, kaleci mayer, nadya komanaçi, brigette bardo, fenerbahçeli cemil...

puhaha.çok yaşa şener şen!
ürün adı ile firma adı bütünleşmiş * firmalardan birisine örnektir.
(bkz: gillette)
faça aracı.
kadınları beğendirir kadın olmayanlara.
iyi görünmektir.*
müslüm baba ve konserleriyle bütünleşmiş objedir.
bir sunay akın şiiri.

Kamaralarında çıplak
kadın resimlerinin asıldığı
savaş gemisinden
bozma bir jilet
her traş oluşumda
hem okşar
hem kanatır
tenimi.
king kamp gilette tarafından keşfedilen ,traş olmaya yarayan ,oldukça keskin ,metal araç.1901 de bulunmuştur.bu adama küçükken dedesi hep:
-'zengin olmak istiyosan öyle bişi yap ki herkes her gün kullansın'.diyormuş.
bu da düşünmüş düşünmüş bulamamış tabi.(aynı şimdi benim düşündüğüm gibi).bir gün traş olmaya çalışırken ,baya fena kesmiş kendini.jilet yokken bıçaklarla traş olunuyomuş.işte o an newtonun kafasına asla düşmeyen elmanın düşmesi gibi bi fikir gelmiş aklına.bıçağı keskinleştirip küçültecek ve satmaya çalışacak.birinci dünya savaşına kadar pek bişi satamamış.aniden sam amca :'yürü ya kulum' diyene kadar.işte o zaman o ana kadar kılıç üreten wilkerson'la anlaşıp seri üretime geçene kadar.
bu soyada sahip kişinin an itibariyle 5 milyar dolarlık serveti .hem de nakit.iki sene önce sattı şirketi çünkü.
müslüm gürses, hakan taşıyan, ferdi tayfur gibi arabesk söyleyen sanatçıların konserlerinde seyyar satıcılarda satılan aksesuar. ne diyeyim başka... adam broş alır gibi alıyor...
ayrıca barda filminde hakan boyav'ın da aksesuarı olmuştur.
aslı tıraş bıçağıdır. dilimize gilette den gelmiştir.
birinci dünya savaşının başında amerika birleşik devletleri hükümeti tarafından 3.5 milyon adet sipariş edilmiş olandır.
(bkz: manic street preachers)
hammadesi ömrünü doldurmuş gemiler ve trenler olan iki tarafı keskin traş bıçağıdır.
acımı dindiren, kader ortağım alet.
fit görünümlü erkekler veya ütülü dümdüz kıyafet için de kullanılır.
5. (bkz: #14187134)
beyaz show'da görünen, sağlam bir grup. tamer karadağlı'nın süpertürk adlı filminin de müziklerini yapmışlar.
serseri gençlik diye tabir ettiğim başıboş,kendini uyuşturucu,sigaraya vurmuş gençlerin bir nevi rahatlatıcı metal parçaları.
dün gece jolly joker balansta albüm lansmanlarını keyifle izleyip dinlediğim müzik grubu.Bülent ersoyun onayını bile aldıktan sonra kim tutar be onları ,daha başarılı olsunlar . solisti kuzenim olunca ayrı bir keyif alıyorum bu grubu dinlemekten ve gurur duyuyorum.
grup ismi olarak müzik hayatımıza da girmiştir jilet.
ve jilet de oryantal rock ı müzik literatürümüze dahil etmiştir.

edit 1: ilgilenen, merak eden olursa diye link de vereyim tam olsun;
http://www.youtube.com/watch?v=LS9DAalEN9c

edit 2: daha da ilginen varsa site adresleri
http://www.jilet.biz/

edit3: hatta daha daha ilgilenen olursa diye albümün legal dinlenebileceği link
http://turkcellmuzik.com/...--/misk_i-amber/144829760

edit 4: sevdim mi sevdim önerir miyim evet..
basının da yazdığı gibi jilet gibi bir gruptur kendileri...
bugün tek kullanımlık permatik olmadığı için koltukaltı tüylerini almak için kullandığım alet. sağolsun iki koltuk altım da yara bere oldu. kolumda olsa o çizikler müslümcü sanarlar. o değil, terleyince içim yanıyor yav o ne acıdır. neyse ki arko krem biraz acıyı azaltıyor.