bugün

acıyla karışık güç gösterisi , çaresizliğin dibine vurmuşken başkaldırış.. her dinlediğimde bana bunları hissettiren süper şebnem ferah şarkısı.
ya şimdi tut elimden
ya da bir daha söz etme özlemekten
sözlerini her duyduğumda dengesiz bir sevgiliye yazılmış olduğunu düşündüğüm dinlenilesi şarkı.
dengesiz, ne istedigini bilmeyen bi sevgili varsa yada olmak üzereyse kesinlikle dinlenmesi, içinde insanın kendisini bulması gereken şarkıdır.
şebnem ferah'ın da artık yaşlanmaya başladığını görmemizi sağlayan şarkıdır(göz kenarı kırışıklıkları yaşlılık belirtisidir.kendimden biliyorum).
şebnem ferahın insanın içini karma karışık yapan bir şarkısı.bide sabahları dinlenildiğinde akşamlara göre daha etkileyici oluyor..
seker sarkıdır.
insanın dinlerken bazen kendisini bikenara bırakıp şebnem için üzüldüğü "kelimeler yetse" albümünün a5 şarkısı.benim hakkımda ne düşünürsen düşün al sana tüm açıksözlülüğümle diyen güç gösterisi..
eski sevgiliye dönmeye meyilli olanlara gaz veren bir şarkıdır
kırışıklık kreminin sponsor olması gereken şarkı.
(bkz: vichy)
girizgahi, bana here without you'yu hatirlatir..
o da yaslandiran yuz gunden bahsederek girer sarkiya.. ayriliklarinin yuzuncu gunundedir ve artik daha yaslidir falan. ****.
gözlerin altındaki çizgiler her geçen gün belirginleşirken, sizin yaşamak adına, hayat adına planladıklarınızı hala gerçekleştirememiş olduğunuzun habercisidir, yaşlanma korkusudur, boşluktur, belirsizliktir, geçmiştir, hiçliktir.
gözlerin altındaki çizgiler bu şarkıdaki gibi ağlamaktan dolayı oluşmaz. bu tür çizgiler çok makyaj yapan dişi kısmısının zaten narin olan göz çevresi derisini tahriş etmesi ve özensizce temizlenmesinden dolayı oluşur.
annemin sırf o çizgiler için avona harcadığı deli gibi para o çizgilerden çok şikayetçiyim ben .
babamın sinirini benden aldığı lanet şeyler.
mükemmel solosu için bile dinlenilebilecek güzel bir şarkı.
erkeğin geç kaldığı şarkı.
gözlerin içeriye göçüp, karanlıklaştıran ,gölgeleyen kırşıklıktır göz etrafındaki çizgi, çizgi denilirse daha bir sevimli görünür, ancak kadınların kabusudur ne kadar sevimli isimler takılırsa takılsın kötü duran bu çizgilere yaşanmışlığın izi denilebilir ancak insanın inanası gelmez, günümüz teknolojisi ne kadar aşmıştır ki yaşanmışlığın izlerini silebilsin. onlar yaşlılığın vermiş olduğu izlerdir artık hücrelerin kendini yenilememesidir sebebi.
çocukluğumla sevmezsin beni diye yaşlandım sana..
''ruhum iki ucun arasında gezinip duruyor
bugün zaman akmasın dursun ben içinden geçeceğim...''
şebnem ferah'ın dördüncü albümünün babam oğlum'dan sonraki en mükemmel şarkısı..
Gözlerimin etrafındaki çizgiler
Artık belli oluyor
Bütün o çizgiler son bir yılda oldu
Sana, bana, bize ağlarken
Ben leyla olmuşum kimin umrunda
Mecnun çoktan gitmişken
Bu ne garip bir yangındı böyle
Sen söndün ben yanarken
Peki ben neden hala böyleyim
Neden hala geçmişteyim
Belki de
Ben sana hala

Aşığım...
işte tam burda karşındayım
Ya şimdi tut elimden
Ya da bir daha sözetme özlemekten
Ben sana hala aşığım
işte tam burda karşındayım
Ya şimdi tut elimden
Ya da bir daha sözetme özlemekten
Çok çok çok karışığım zaten...

Ruhum iki ucu arasında
Gezinip duruyor
Bugün zaman akmasın dursun
Ben içinden geçeceğim
Ama neden, neden hala böyleyim
Neden hala geçmişteyim
Belkide...ben sana hala......
şebnem ferahın mükemmel çığlıklarıyla* ve metin türkcan ın atmış olduğu insan üstü sololarla beni mahvetmiş eşsiz şebo şarkısı.
solosu aşmış, şebnem'in vokali hepten aşmış, güzelliğini kelimelerle anlatmaya çalışmanın gereksiz olduğu mükemmel şarkı.
gözlerimin etrafındaki çizgiler... yaşanmışlıkların yüze yansıyışı...

gülen gözlerin altında neler yatar kim bilebilir ki? o çizgilerden başka ne gösterebilir ki hayata dair yorgunluğunu, güçlü olmak uğruna büründüğün maskeyi? diretirsin ona, sana verdiklerine karşın ayaktayım dersin. saklarsın hüznünü, yorgunluğunu. yansıtmazsın dışarı. ama o çizgiler... sen ne kadar güçlü görünsen de, yorgunluğunu saklasan da o çizgiler her şeyi ortaya koyar.

kısa sürede o çizgileri oluşturan şeyler, hayat... savaşımız onunladır aslında. biz güçle ona meydan okumaya çalışırken o bedenen ve ruhen mahveder bizi.

kendi kabuğuma çekildim ben, uzağım en yakınıma bile.. kendimi tanıyamıyorum bazen.. ama güçlüyüm. herkese karşı güçlüyüm. kolay değil yaşadıklarımı anlamaları... beklemezler de zaten böylesi yaşanmşlıkları olacak bir kişilik. çünkü direniyorum yenik düşmemeye. dışardan anlaşılamayacak kadar güç tüketiyorum dimdik durmak için. ve onlar sadece bu yaşında gözlerinin etrafında çizgileri olan birini görüyorlar. tereddüt uyandırabilcek, beni anlatabilecek sadece o çizgiler var... ne kısa zamanda ortaya çıktılar... hayat tüketmekten ne haz alırsın ki(!)
şu aralar dikkatimi çeken belli belirsiz birkaç cizgi, yüzüme yakıştığını düşünmek zorundayım.
canlı olarak bizzat şebnem ferahtan dinlendiğinde ağlatabilecek, sözleriyle yıllanmış ve unutulmamış bir aşkı anlatan ve tabii ki muhteşem solosu ile insanın tüylerini diken diken eden klasikleşmiş bir şebnem ferah şarkısıdır. Melankolik anlara bire-birdir ama bu anlarda dinlenmemesi tavsiye edilir, zira kötü sonuçlar doğurabilir...

Böyle bir olay yaşamış ya da empati kurabilen insanları mahvedebilecek bir şarkıdır.

(bkz: solosu super olan parcalar)
(bkz: sözleri harika olan şarkılar)
(bkz: müthiş)