bugün

entry'ler (223)

morel

Eskişehir' de çalışmalar gösteren lgbt oluşumu. Daha açıklayıcı olması için;

(bkz: lgbt)

kpss

iptal olduğunu duyduğum sınav.bütün yıl çalışıp sınava giren insanlara yazık olmuştur.

formspring

Daha yeni keşfettiğim sitedir.Lakin arkadaşlar dışında soru soracak insan bulmak zor oluyor.

(bkz: güzel olmuş)

eski sevgiliden öğrenilenler

yıllarca bekleyip bi dakika sadece bi dakika vazgeçmenin bedelinin ne kadar büyük, ne kadar acı verici olduğu.

ailem beni internetten indirmiş

o değil de leylekler vardı bir ara onlara ne oldu?

sözlük yazarlarının aşk itirafları

aslında önemli olan ne renk baktığı değil, nasıl baktığı olmalıydı. sevmediğinden belki, belki daha önce kimse bakmayı öğretmemiş ona güzel bakamıyor asla.bende renklere önem veriyorum o bakamayınca.keşke aşkta gurura azıcık yer olsaydı..

aşkın rengi

gridir bence aşk.ne tam beyaz, ne tam siyah.gri. ne beyaz kadar saf, temizdir aşk ne de siyah kadar asil (ya da kirli). sadece gri..

bir aşk acısının insana kazandırdıkları

aşk, büyütüyor insanı.küçükseniz eğer ister istemez büyüyosunuz.

anelia

durup dururken ''beni seviyosun di mi'' diye sorarak tedirgin olmama neden olmuş yazar kişisi. son günlerde sergilediği değişik davranışlarla oralarda ne içtiğini, ne yediğini de meraketmeme neden olmuştur kendileri.

ayrıcada

(bkz: lakayıt)

gül ki

dinleyince insanın içini bi hoş eden, yüzünde istemsiz garip bi gülümseme çıkartan,huzur veren şarkı.

hayata dair iç burkan detaylar

2 veya 3. sınıfta sınıfın yarısı kalem açma bahanesiyle çöp kutusunun etrafında toplanıp muhabbet ederdi ya hani büyükdükçe o anları tekrar yaşayamayacağını anlamak.

aile

bi insanın sahip olduğu herşey.kavga edince çünkü aileden biriyle insan, çekip gidince evden, arkadaşlarını çağırıp ağlayınca onların yanında...herkes bi gün çekip gider sonunda.ve üşüyünce dışarıda yine gidilecek tek yerdir o sıcak yuva.ve gidip zili çaldığınızda yine ailenizden biri açar kapıyı.ne olursa olsun, siz nereye kiminle giderseniz gidin o kapı kapanmaz suratınıza siz zorla çekip kapatmaya çalışsanızda.

geçmişle yaşamak

sürekli yerde olmaktır.arkasına bakıp gülerken insan sürekli bi yerlere takılıp düşer çünkü.sonrada önüne bakıp ağlar, suçu geleceğe atar.ama bilmez asla geçmişi olmasa geleceğinede gülebileceğini.asıl suçlu geçmişidir aslında.insan geçmişiyle gülmeyi bırakıp geleceğiyle ağlamayı öğrendiği zaman yaşamaya başlar.

küfürlü konuşan kız

küfürlü bi söz duyup gülünce salak olan küfür edincede itici iğrenç olan yaratıktır(!).

allah belamızı versin bizim!

platonik aşk

(çağrı ayarı-numaramı gönder-kapalı)

-alo?
-...
-alo?
-...
budur platonik aşk.

bayram günü babayla dargın olmak

hatadır.bayram günü birine dargın olmak ya da yılın herhangi bir günü babaya dargın olmak büyük hatadır.yapmamak, ha olan olmuş yapılmışsa da eli öpülüp özür dilenip barışmak gerekir efenim.

anelia

evine kamp kurmuş olmama rağmen tek kelime etmemiş(!) yazar kişisidir. yine uğrasın buralara görüşelim istediğimdir hatta. akçay da o bar senin bu bar benim gezip yanından geçen taş ötesi er kişilere laf atarken * yanımda olmasını istediğim zamanlarda olmuştur.

başlıkları alt alta okumak

disko krali
besinci nesil yazarlar

radyo uludağ

yayın olsa da neşemizi bulsak dediğim radyodur.

ben bu yazıyı sana yazdım

ben bu yazıyı sana yazdım!

en güzel uykularda gözlerimden akar ölümün soğuk yaşları.her damlada seni öldürür tekrar diriltirim.en güzel hayalleri kurarım ağlamadığım, mutlu olduğun!hep uyurum yokken sen yanımda ve saçmalarım yanımda olmadığın her anda!

dengeziliğin dibine vurmuş aşklarda bi üzülür bi sevinirim ölüyorum diye.kurtulmak acıdan yada vazgeçmek bu sevdadan.zor, çok zor!vazgeçilmez acı, vazgeçilmez sensizlik.zor, sana yazı yazmak zor! aşka yazmak çok zor! varlığından bihaber seni sevmek çok acı!

aşk..

ve aşk umutsuz! aşk çok inatçı!

bu yazıyı sana yazdım!

defterler dolusu mektuplar sonsuz aşka, sayfalar dolusu yalvarış.bi inat uğruna aşk!
ve var olmayana canveriş, haykırış. ölü bir beden aşka hediye.ve neşe dolsun içi diye, çürümüş umutlar! düşüncenin her zerresinde aynı hayal! ve hep aynı mavi gözler.aynı bakış içinde, aynı yüzler! ve değişmeyen hisler.acı veren öpüşler ve acı veren gülüşler!

ne olur özgür bırak acıları!

hep aynı renkler, mavi düşünceler içinde mor-siyah geceler.ve gecelerde aynı düşler, aynı hayaller.mor-siyah gecede mavilikler içinde.ve boğulmak aşkın içinde.sevmek birini ölümüne,delicesine.nedenini bilmeden,sorgulamadan, hiçbi şey söylemeden..bir şey bilmeden.ve mor gecede olabilmek iki siyah gölge, iki siyah beden.

mor...
siyah...

uyumak, unutmak için! ve unutmak her güzelliğe rağmen, en güzel.yanlış aşklar, yanlış gölgeler mor gecede.yanlış sevmeler, tamamen hata!dengesiz ve itiraf edilmiş platonik aşklarda.aynı ten! aynı renk rüyalarda, mavi! ve denizi görmek uzanan sozsuza.aynı mavi ve aynı gözyaşları.her damla öldürür ve tekrar diriltir insanı.ve inceden esen yel mor gecede, iki siyah gölge düşüncede, en güzel, en masum uykular içinde...

uykular çok güzel...