bugün

entry'ler (1346)

sosyalizm

sosyalizm; yaralı faşistleri gocutur! *

sosyalizm

sosyalizm, başkalarının dönüştürmeye çalıştığı bir kavram değildir. Sosyalizm, iktisadi bir sistem olarak da, isterseniz - ideolojik diyebilirsiniz- hiç bir zaman millet kavramını 'temelinde' tutmamıştır. Sosyalizm'i, ilk ortaya atan düşünürleri, hatta homo socius'tan bu yana, insanları ezen ve ezilenler olarak ayırmıştır ve ezilenlerin ırkı olmaz! Öyleyse; tüm ezilenler, gördükleri zulüm karşısında birleşmelidir, ve ezilenlerin diktatörlüğü olmalıdır!, der.

Ezilenler kavramı; emeği sömürülenler olarak tanımlandığı için halk arasında 'yoksullar' olarak da bilinir!

işte, özetle bu kadar, karmaşa yaratmaya gerek yok! Amaç; provokasyon değilse tabii...

Ha, ırk üzerinden bir üstünlük idelojisi kurma peşindeyseniz; ırk'a dayalı ideolojilerin yolu faşizmden geçer...

Sosyalizmi ırk'a bağlayanları Allah (c.c) çarpar!

hikmet kıvılcımlı

Mimar Sinan Üniversitesi'nde yapılan Kıvılcımlı sempozyumunda; "bu noktada kıvılcımlı’nın kur’an ayetlerine getirdiği yorum ile ilgili örnekler vermek istiyorum. zira bizi daha çok bir marksist ve komünist olarak kıvılcımlı değil; bir müfessir olarak kıvılcımlı ilgilendirmektedir."

lafından sonra Demir Küçükaydın;

"Doktor, davranış ve düşünceleriyle bir bütündür, müfessir tarafı, komünist tarafı diye bir ayrıma gidemezsiniz" * demiştir.

solcular tarafından kullanılması sevilen kelimeler

işte böyle ne idüğü belirsiz o.ç'lara (yazarın uyarısına istinaden, annesi hariç demeyi bir borç bilirim) karşı kullandıkları kelimelerdir.

solcular, karşıt görüşlü de olsa, düşünen insanlarla bir şekilde bir araya gelirler.

böyle, ortalık mallarıyla uğraşmazlar, siliktir çünkü onlar...

özge

anlamı hep 'başka' diye bilinir ya!

'eşsiz' demektir aslında! *

Dost, senin yüzünden özge ben,
Kıble-i can bilmezem
Pirin hüsnünü severem, bir gayri iman bilmezem,
Bana derler ki, şeyatin senin yolunu azdırır,
Ben şu zerrak sufilerden gayrı bir şeytan bilmezem...
Sufi-i salus, nedendir hüsne münkir geçindiği,
Ne aceb bela gelübtür şu ki, ben haktan bilmezem.
insan-ı kamil ki, derler mustafa'dır, murtaza'dır.
Yani kim vardır cihanda, ben gayri insan bilmezem.
O şah-ı hüsnün ışkına, özümü viran kılmışım.
Kaygusuz Abdal'dır adım, cübbe vü kaftan bilmezem.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

duyuyor musun bak?

(bkz: tınnnnnn)

yenisteril

(#16102029)

vay eşşşşekoğlueşşşşek... demek annenden sonra ha? *

edit: neyini eksiledin güzel kardeşim? bi bana açıkla!

istanbul hukuk vs özyeğin hukuk

facebook'taki üye sayısı ile üniversite seviyesi belirlenecekse;

kolay gelsin gençler!

oruç tutmayan sınırdışı edilsin

oruç tutanlardan ve tutmayanlardan rahatsız olanları sınır dışı edelim!

hele bakalım bi kaç kişilermiş...

bir sevgiliyi bitirmeden diğerine başlamak

bu 'sevgili' dedikleri armut gibi bi şey mi ki birini bitirmeden diğerine başlayamıyorsun?

vah yavrum!

aman dikkat et bitirmeden sofradan kalkma, arkandan ağlar sonra...

hayatın en dayanılmaz olduğu anlar

duyduğunuzda hoşunuza gitmeyen her sözün aslında ne kadar gerçek olduğunun dank ettiği an!
işte o an!
sadece o an!
kimsenin sizi sevmediği ve sizin de kimseyi sevmediğinizi anladığınız o an!

aranmayan, bilinmeyen, anlaşılmayan, olmak!

sizin için asla mücadele etmeyecekler!

unutun bunu!

hangi ölü, bi diğerinin yaşaması için mücadele eder ki?

edit: imla, düzletme vs. vs.

üniversitede okumak isteyen kızın asıl amacı

anladığınız dilden konuşayım, amaç;

'erkek' s.kmektir.

noldu, s.kilen olmak zorunuza mı gitti?

2012 ygs

güvenlik görevlisi ile yaşanan 'komik' diyalogların adresidir.

adayın üzerini arayan görevli öğrencinin cebinde önce bir paket mendil bulur:

gg: bu ne?
a: mendil

diğer cebi karıştırır ve bir adet mendil bulur:

gg: peki, bu ne?
a: sümüklü mendil!
gg: içinde ne var?
a: sümük!
gg:..
a:..

sınav stresi yüzünden ölen öğrenci

öldüren sınav stresi değil, sistemdir! sistemin öldürdüğü öğrencidir!

niye bu kadar stres yapıyormuş?? tövbe tövbe...

edit: herkes işsiz mi olsun ne demek kardeşim? Devlet, her vatandaşını istihdam etmek zorundadır! bu bir.

sen devlet olarak adam gibi veremediğinden eğitimin cezasını gencecik insanlara keseceksin, hayatlarını kaydıracaksın sonra da herkes sistemi suçluyor... öpüyorum!

--spoiler--
herkese sınavsız geçiş hakkı verelim, herkes işsiz mi olsun. herkes üniversite okumak da zorunda değil.
--spoiler--

tamam o zaman, herkese sınavsız geçiş hakkı vermeyelim, herkes işsiz olmasın, sadece bazıları işsiz olsun, zaten onlar da üniversite okumak zorunda değil!

bazılarının hakkı var üniversite okumaya, diğerinin yok ve buna da siz mi karar veriyorsunuz ya da kim karar veriyor, ne hakla?

polis ile çatışan fenerbahçe taraftarı

amacı tartışılır ama memleketim insanın patlama noktasıdır, doğruluğu tartışılsa da bir tepkidir!

en nihayetinde halkın polisi ile hükümet'in polisi arasında fark vardır!

insanların adalet anlayışlarına ve namuslarına ya da namusu gibi gördükleri şeylere göz dikerseniz, cevabını alırsınız!

işte, buyurun size toplum mühendisliği...

burgos

göt donduran soğuğu ve kıçı kırık katedrali ile emekli kasabamsısı. ayakkabıcılar bile yaşlı teyzelere göre satıyor, elbise dükkanları * desen öyle. çok sinirliyim sözlük. düşe düşe bu boktan memlekete düştüm. 8'den sonra yemek yediği için bu ispanyol canlar, aç kalıyoruz, bi tek açık restaurant bile yok! Pizzacı pizzacı nereye kadar?

başbakanımızın buna bir el atmasını diliyorum.

Olur da hayatınızın hatasını yapar, burgos'a gelirseniz ve arkanıza bile bakmadan kaçmayacak kadar kerizseniz telepizza diye bir yer var, hem ucuz hem de peynirli pizzası süper. üstelik her saat açık, sipariş bile getiriyorlar.

öpüyorum.

insan kaynakları

yahu arkadaşlar, biri gelip de size insan kaynakları her daim işçinin yanındadır, işçinin hakkını korur mu dedi size? ya da bir i.K'cı size bunları mı vaddetti?

Hak verilmez alınır! ve bir i.k'cı bir başkasının hakkını savunmak için o koltuğa oturmamıştır.

I.K'cının görevi iş Kanunu, SGK, mevzuat, mülga vs.'nin doğru şekilde uygulanmasını sağlamaktır.

Siz uğruna savaşmadığınız haklarınız için I.K'cıları suçlayacağınıza gidip haklarınızı öğrenin! Siz bile kendi haklarınızı bilmezken, mücadele etmezken I.K'cı ne yapsın? O mu belirliyor maaşınızı, ücretinizi?

sonra 'ama ben işçi değilim ki...' diyerek 'işçi' sözcüğünü hakaret olarak algılayan, işçi sınıfı bilincinden yoksun mallarla biz uğraşıyoruz!

evet, i.k'da çalışıyorum!

mülteci tv

Uluslararası Af Örgütü tarafından desteklenen insan Hakları Haber Sitesi.

http://www.multeci.tv/article.aspx

ahmet şık

yardılandığı oda tv davasında sorulması üzerine; 'bir kızım var büyüyünce eşkiya olacak' sözlerinden sonra şöyle 3-4 çocuk doğurasım var, büyüyünce eşkiya olsunlar diye!

emekli milletvekili maaşları

milletvekillerinin 'hangi partiden olursa olsun' anlaştıkları tek konu olmasının yanında,

yazarların da 'hangi düşünceden olursa olsun' inandıkları tek adaletsizlik!

ön edit: troller hariç!