bugün

entry'ler (483)

yaşamayı sağlayan sebepler

(bkz: hayaller)

büyüdükçe kaybedilenler

hayata dair tepkilerimiz... zamanla alışırız, tepkiler sadeleşir. şaşkınlık ifadesi yavaş yavaş silinir. heyecan duygusu kalkar, bilirsin sonucu, bilirsin başına gelecekleri. susarsın zamanla...

60 yaşına gelip hala makyaj yapan kadın

güçtür. kendine ve çevresine saygısını yitirmeyen kadındır. *

tadına bakılan en iğrenç şey

(bkz: kurutulmuş yosun)

huzur veren erkek

aşk'tır.

benim babam toyota gibi adam

(bkz: benim babam anadol gibi adam)*

yalnızlığı tek cümleyle açıklamak

boşluk.

en saçma reklamlar

akılda kalışını garantileyen reklamlardır. ki zaten saçma -kötü- yapılmasının sebebi de dikkat çekerek, konuşturup söze düşürerek ürünü akıla kazıtmaktır.
(bkz: reklamın iyisi kötüsü yoktur)

hayallere dokunamazsın

yeni türkü'nün maki dizisi için yaptığı özel bir parça. hiçbir yerde kaydı bulunmamakla birlikte elde olan sadece sözleridir: *
zaman durur
gözün dalarsa
söz biter
dilin susarsa
değilse aşk gönülden yana
hayallere dokunamazsın

yağan yağmur
tenini ıslatır
gözyaşının tuzuna karışır
ve bir gece gün bile kararır
hayallere dokunamazsın

bir nefes çekip
hayatla zaman kalıyor yüreğin
bir neden ölüyor kendini aşıp yaşamak için
korkularından vazgeçiyor kalbim
senin için

sözlük yazarlarının itirafları

insanlar yaşadıklarını atlatır, zaman unutturur, belki de sindirmemize yardım eder. zaman işte, her zaman söz konusu olan bir ilaç*. peki neden bende öyle değil? yaşanmışlıklarımın hepsi sanki bugün, şuanda yaşanıyor yine. o derece yoğun, ağır, can yakıcı. herkes yaşar, herkes devam eder hayatına. ben? ben neden geçmişimle yaşıyorum? beni hep tökezleten geçmişimle... yoruldum, yorgunum. çabalamaktan, ilerisi için emek sarf etmekten, kendim için çabalayıp sonuç alamamaktan... yorgunum çok. melankoli diyoruz, öyle adlandırıyoruz hep. yok ya, hayır bu kadarı da melankolinin ötesinde. ilerlemek istiyorum artık, her çabamın boşa çıkmasından yoruldum. biliyorum, tabii ki de bu benim beynimde bitiyor, ben düzeltmeli ben yapmalı ben etmeliyim, hep ben ben ben... kendimi bilmiyor, bilemiyorum artık. belki de bunu isteyen benimdir. hıh, ne komik gelgitler bunlar. asalak hayatı sürmek istemek? olabilir mi? ... offf, herkes diyor evet bu hayat beni yordu diye. hatta herkes diyor, yok beni başka yordu diye.herkes diyor benim yaşadığım çok ağır benim yaşadığım çok büyük. ama herkes kendine göre yaşıyor. insanlar zamanla unutuyor geçmişi. ya ben? neden ben 10sene önceki şeylerle bile birlikte yaşıyorum. şimdiye ve sonraya odaklanamıyorum? silkelenip kendime gelmeye çalıştığım her saniyemde bir engel var? neden? neden çevremdeki herkes yakın olduğu kadar uzak geliyor? neden yalnızlığı her şeyden çok seviyorum? yapmak istediklerime engel aslında sadece hep benim. ben kendime hep engelim, ben başlıbaşına bir sorunum kendime. yaşadığım yer, yaşadığım insanlar, yaşadığım şeyler olması gerekenler değil. köklü değişim istiyorum*. kim bilir belki o zaman düzelir bir şeyler. bana yeni bir hayat lazım. belki o zaman bir türlü oturmayan tüm taşlar oturur yerine.

[http://www.youtube.com/watch?v=Nwh3FmpZ7kg]

kimseye anlatmadım

nasıl bir şarkıdır bu? alıp götürür, inceden anlatılışıyla depresiflik de katar. daha ne desin, sen duy, sen bil, sen anla demiş adam; daha ne denilebilir ki?

bu saçma sapanlığımdan kurtar beni demiş. güneşe, huzura, güvene çağırmış; tek olanı... daha ne diyebilir, neye yorum yapabiliriz ki...

iğrenç espriler

+ne ayaksın olm?
-yalın ayak.**

bir kadını kendine aşık etmenin yolları

(bkz: bir kadını kendine aşık etmenin yolları/#10876646) bu kadar basitleştirilmiş bir olayın 300-400 entry ile anlatılması da enteresandır. belki çoğunluğu aynı söylem üzerinden dönüyordur ama insan ilişkileri bu kadar basite indirgenmemeli.

birçok yolu vardır; kişiden kişiye olaydan olaya değişir. ve her ilişkinin kendine has kuralları oluşur zamanla. benzese de farklıdır herkes, benzese de farklıdır yaşanmışlıklar...

ilişkilerin bitme nedenleri

her şeyin tüketilmesidir. yaşanacak bir şey kalmadıktan sonra sevgi de tükenir zamanla. biter, geçer, gider...

benim babam toyota gibi adam

(bkz: benim babam Q7 gibi adam)

i m not sure yet

andy lange'in seslendirdiği leverage dizisinin bir bölümündeki final şarkısı. kısa ve özlü sözleriyle anlatmak istenileni sakin bit tinida anlatır. sözleri;

i'm not sure yet
about life, about love but in time
i'm sure it'll all be fine

başlıkları alt alta okumak

· eski sevgili
· yalnızlık (2)

hastası olunan sözler

"nefret ediyorum senden."

şüphe edilesi bir cümledir. içinde birçok duygu düşünce barındırır. çok daha fazla anlam yüklüdür, çok şey anlatmak ister, çoğu sözden fazla bir şeyler anlatır.

tencereden yemek yemek

kek vb. pasta türlerinin hazırlandığı kabın dibini yemek kadar muzur olmayan eylem.

aşık olmak isteyenlere tavsiyeler

yaşamadan kimse kimsenin tecrübesini bilemez. başkasının yaşanmışlığı sizi yürütmez. ama aşk bu kadar dile düşmüş, acı sonucuna varılmışsa, tek bir tavsiyede bulunulabilir; dikkat edin.