bugün

son birkaç gündür sol gözümde vuku bulan olaydır.kısa bir araştırmadan sonra magnezyum eksikliği,yorgunluk,uykusuzluk gibi nedenlerden kaynaklanacağını öğrenmiş bulunmaktayım.lakin,batıl inançlara göre de üzüntü verecek olaylara maruz kalıcakmışım.bir diğerine göre de mal varlığının artacak olmasına delalet imiş.kendi fikrime göre ise, kötümserin önde gidenim ya,kesin başıma kötü şeyler gelecek,deli gibi üzülücem şeklinde yorumlamaktayım.haydi hayırlısı.
migren belirtilerinden biridir.
stres, bol kafein ve uykusuzluk yüzünden baş gösterdiği çoğu kaynakta yazmaktadır.
uzun yoldan misafirin var derler, ama 3 gün sürünce kesin uzaylı bunlar diye düşünmeden edemiyor insan.
bütün gününü ofiste bilgisayar karşısında geçirip, eve gidince de msn'dir, facebook'tur, formspring'tir dolanıp duran insanlar için doğal karşılanan bir şeydir. üstüne bir de uykusuzluk eklenince iyice beter olan bir durumdur. doktorlar gözü dinlendirmenin en iyi yolunun, karanlığa bakmak olduğunu söylüyor. yani uyumadan evvel ışıkları kapatınca, 15 dakika kadar karanlık odayı izlemek yorulan göze iyi gelecektir.
halk arasında gözün gıp-gıp etmesi olarak da bilinen göz seğirmelerinin önemli bir kısmı psikolojik ve nörolojik bir bozukluğa işaret eder. göz seğirmelerinin sık olduğu ya da geçmediği durumlarda mutlaka doktor kontrolüne ihtiyaç vardır.
esnediğim zaman sol gözümde beliren hareketlilik. ben böyle sinir bozucu başka bir şey tanımıyorum.
insanı buhranlara sürekleyen olay.

şimdi arkadaşım sol göz kapağım böyle pıt pıt oynuyor psikopat gibi hissettiriyor. 2 gündür böyle iyice mala bağladım geçmiyor allahsız. psikolojim bozuk sorunum var evet ama bu ondan değildir diyerek kendimi avutuyorum. çok sinirliyim lan yanımdan geçene bağırıyorum yeminle. şimdi sinirden kendimi sikicem.
uzun vadede, son derece sinir bozucu olabilen olaydır.
"burası püfür püfür esiyo" deyip, bir gece evin balkonunda uyuduktan sonra sabah soğuğu yiyen gözünüzde fark ettiğiniz değişikliktir. ortalama üç-dört gün sonra kendiliğinden geçer.
bir haftadır geçmeyen illet.

yetenek sınavları bitişi - üniversiteye kayıt derken aradaki tüm boş günleri pc başında geçiren bünyenin feryadı.
çok kötü bir şey. stresten veya yorgunluktan kaynaklanıyormuş.(eczacı bey'in yorumu, ayrıca ilaç vermek yerine doktora gitmemi tavsiye etti)

işin ilginç ve çok rahatsız eden tarafı ise sol gözünüzün seyirmesidir. batıl inançtan dolayı insanın aklına olmadık şeyler geliyor. sürekli kendini dua ederken buluyorsun.(inşallah kötü bişeyler olmaz sen koru Allah'ım)
beraberınde feci baş ağrısı.
#4198827 2 sene öncede buraya çemkirilmiş fakat kalıcı bir çözum bulunamamış demekki. bir hafta boyunca çekilmiyor. bir çözüm yolu göster ey sözlük!
hayra yada şerre yoran batıl inançlılardansanız insanı paranoyak yapabilir. 3 ay süren göz seğirmesi, tike mi dönüştü lan yoksa diye yusuflatır adamı. eğlenceli ama boku çıkarsa kötü bir rahatsızlık belirtisi.
1 haftadır minimum 9 saat uyumama ve yorucu hiçbir eylem yapmama rağmen belirli aralıklarla ziyaret etmektedir sağ gözümü.
bir arkadaşıma sordum ne anlama geliyor diye. ölüm dedi. yakınlarından birini kaybedeceksin diye emin bir şekilde konuşunca bu kişinin ben olacağı endişesi de sardı dört bir yanımı ne yalan söyleyeyim.

(bkz: hakkını helal et sözlük)
ilk başlarda ehehe ne garip yahu dedirten sonrasında insanın sinirini bozmaya başlayan vücut faaliyeti. bugün alışverişten eve başım yerde yürüdüm kimseler yanlış anlamasın diye.

seğirmiyor bildiğin iş atıyor gözüm. *
bir süre birikmiş sinir bozukluğundan kaynaklanan sinyalize vücut durumudur. takriben bir kaç saat bünyeyi rahatlatmak, sinirleri yumuşatmak iyi gelecektir.
sağ göz seğirirse biri sizinle ilgili güzel şeyler konuşuyor demektir. ola ki sol göz seğirirse küfürü yediniz demektir. (bkz: batıl inanç)
(bkz: orgazm)
sol gözüm seğirdiğinde üzülür, sağ gözüm seğirdiğinde sevinirim... bu tesadüfe açıklaması olan?... inanmak istemiyorum ama oluyor yahu!...
uykusuzluk, yorgunluk,sinir,stres dışında unutulan göz damlaların eseri de olabilir.
(bkz: kendimden biliyorum)
genellikle yorgunluk kaynaklı olduğu düşünülen ve söylenen, gözün patır putur kalp gibi atma eylemine verdiğimiz isim.
fazla kafein, stres, uykusuzluk,mineral eksikliği ve bilgisayar ekranı karşısında uzun süre geçirme sebepli böyle göz kapağının pıt pıt atmasıdır.hatta bazen öyle bir abartır ki, karşıdan bakılınca net bir şekilde görülür.
eğer canınız sıkkınsa, bu olay daha bir çok sinir bozucudur, kendi kendinize "evet delirmeye başladım, bak seğirme de geliyor" dersiniz,
yok eğer keyfiniz yerindeyse "hehee sağ gözüm sağlığa, sol gözüm varlığa" ya da "hmmm birileri beni düşünüyor" der olayı tatlıya bağlarsınız.
uyandığımdan beri sağ gözümde gerçekleşen ve oldukça sinir bozucu olay.
üniversiteye hazırlıkta testler eşliğinde vuku bulan olay.