bugün

yorgunluktan veya uykusuzluktan oluşan olay. ayrıca bence çok zevklidir. *
sağ gözün seğirmesi sağlığa, sol gözün seğirmesini varlığa bağlayınca sorunun kökten çözüleceğine inanılan, uykusuzluktan kaynaklana ve insanı sinir eden olay. ayrıca başımızdan kötü bir olay geçeceği de söylenir. batıldır.
garip bir şekilde ben hapşırınca olan olay.
uykusuzluk ya da yorgunluktan ortaya cıkan vucut tepkisine insanların batıl inanclar yuklediği hadise.
sol göz seğirmesinin üzüntü, sağ göz seğirmesinin ise sevinç getireceğine inanılır. akıllı adam ise bunların ikisine de inanmaz..
(bkz: birimi gelcek lan bize gözüm segiriyo necla)
gözün kendisini bulunduğu mekandan koparıp atma hissi uyandıran sinir bozucu aktivitesi. bi de saçma saçma batılları vardır bu olayın, iyice sinir bozar. **
hatun kişiye işaret çakmak için ardına sığınılan vücut tepkisi.
hatun kişiye göz kırpılır, hatun kişi işareti alıp olumlu tepki verirse hoş bir kaynaşma ortamı doğar. şayet ki; hatun kişi işareti alıp tipinizi beğenmezse direkt tacizci muamelesi görürsünüz bunu da "gözüm seyiriyordu siz yanlış anladınız" şeklinde açıklayarak durumdan yırtabilirsiniz. bir de hatun kişinin erkek arkadaşı varsa işte o zaman sizi bu bahane bile kurtaramaz. allah kolaylık versindir.
uykusuzluk,stres,aşırı yorgunluk halinde gözünüzün kıpraşmaya ve kasılmaya başlaması olayı.doktor tarafından şahsıma b vitamini önerilmiş gerçekten de işe yaramıştır. (bkz: sınav haftaları)
vicutta bir enfeksiyon , olduğuna işaret imiş.
nedenini bulmak ve durdurmak çok uzun zaman alabiliyor.

bazı doktorlar nörolojik olduğunu idda edip insanı "deliymişim ben" psikolojisine sokabiyorlar , bu durumda teşhisi etrafa yaymamanız tavsiye edilir.
aksini raporlarıyla kanıtlayana kadar deli esprilerine maruz kalırsınız.
1 ay boyunca kesintisiz başıma gelen hadisedir.
insanların; ah ah vah vah, kesin biri ölecek diye yorumladıkları ve beni depresyona ittikleri vücut tepkisidir.
Gözün horon tepmesi...
meydana geldiğinde sağ gözüm sağlığa sol gözüm varlığa şeklinde cümle kurduran olay.
gözün alt kapağındaki hareketlenme, dışa doğru hafif darbelerdir.
bakıldığında fark edilebilir. gözü seğiren kişi "pıt pıt" gibi sesler de duyar.
gece, yatağa gitmeden önce ağlanmışsa ya da ağlayarak uyunmuşsa ertesi gün başa gelecek olandır.
rivayetlere göre, sağ göz ise iyi haber, sol göz ise kötü haber alınacağına dair gözün gelecekten haber verme çabası içindeki zavallı kıpraşımlarıdır.
stres ve yorgunluğun yol açtığı iddia edilen moral bozucu durum. günlerdir peşimi bırakmayan ve fakat bir türlü geçmeyen. yorgunluktandır di mi lan? hem uykusuzluk da var sürekli olarak yani tik olacak değil di mi üzüntüdendir di mi lan uykusuzluktandır ki o! geçmezse sağ gözümü keseceğim sanırım. yaparım ki ben bunu sarhoşken ya da doktora gitsem ya niye kesiyorum, manyak mıyım ben, nasıl insanım ben, niye böyle şeyler düşünüyorum.

(bkz: kendimi durduracak değilim)
(bkz: itinayla delirilir)
bazen bu kadar tesadüf olamaz dedirten ve gözün belli noktası seğirince mutlaka aynı kişinin aradığı tuhaf olay.
magnezyum eksikliğinden kaynaklanabiliyormuş.
yoğun iş temposundan sonra oluşan durum. Bir de bu strese kızgınlık ekleniyorsa değmeyin keyfine.
yorgunluktan göz seyirmesini duyduk da, dudağın seyirmesi de umuyoruz ki yorgunluktandır. hayır yüksel uzel gibi olucam yakında.
bizim eyalette genelde "ahan da şimdi gözüm oynadı bak" şeklinde yorumlanan hede.
sonra da eklenir, "bak, pıt pıt pıt, görüyor musun?" *
(bkz: söz geğirmesi)
1 ay boyunca yaşanılan, sağ gözum sağlığa, sol gözum varlığa' diyince geçtiği söylenen tamamen piskolojik gerginlik sebebiyetli dışa vurumsal iç güdümlü fizksel tepkileşim.
gaz gezdirmesi
yanlış okunan başlıklar

tanım : sağsa iyidir, solsa sıçtın.
muz yiyince azalan durummuş...
güncel Önemli Başlıklar