bugün

chandler bing oldukça espiritüel komik bir karakter keşke gerçek hayatta olsa ve arkadaş olsak.
merlin.. uşağımız olarak tabiki..
desperate housewives kadınları...
heroesdeki hiro.. geçmişe - geleceğe gider dururduk.
türk dizilerinden de ferhunde.. ezilen gelinler için her cadı kaynanaya birer tane lazım. hakını avucuna koymaya..
başlamadı ama gönülçelendeki o çingene kız. yol başlarında birer tane.. bakar bakar dururuz..
michael scofield

--spoiler--

ulan adamcağazın bir gün yüzü gülmedi be kardeşim. resmen dram izledik, eskiler bilir star tv deki küçük besleme gibiydi. sürekli iylik yapıyor, ama kötü adamlar peşini bırakmıyor. tek farkı scofield geceleri gizli gizli ağlamıyordu. planım var deyip sineye çekti sürekli. yüreği kan ağlıyordu belkide. bilemeyiz...

adam kardeşi için hapse girdi ulan. bu devirde kim kardeşi için hapse girer sorarım sizlere? haa girecek bir de kurtaracak. ha ha.. kusura bakmayın dostlarım ama aranızda içinden ben yaparım diyenler var ve sizlere götümle gülüyorum. yüzünü, götünü dövmelerle donattı adam yahu. hiç düşünmedi ''onu sildirirken ne kadar acı çekeceğim, ya kurtaramazsam, oralarda kalırsam ne bok yerim. aygır gibi tacizci abiler var, bana banyoda bir karambol yaparlarsa bu acıyla nasıl yaşarım'' diye. dünya kadar manyakla uğraştı bana mısın demedi. alayını çıkarttı mapustan. ırkçılık yapmadı, zencisinede kucak açtı, meksikalısınada. hatta üstüne gaza geldi meksika da mapuslara düştü. oranında hapis plan sistemini çözdü iki günde. tehtitle, şantajla, adam kaçırmalarla sindirdiler scofield ımı. üzdüler... ama küsmedi, ağlamadı sülalesini çıkarttı oradanda. sonra ödül olarak şirket taktı bizim oğlana. yok kart kopyalamalar, yok efendim bişeyler bişeyler... oradanda kazığı yedi hemde ortak iş yaptığı adamdan. gitti tek başına alayını çökertti. ne aldı karşılık olarak? hatununu attılar bu sefer hapse. ulan kahrından öldü adam. dağ gibi adam devrildi. şimdi sorarım size bu yaptığınız insanlığa sığar mı? söyleyin ha sığar mı sucre? sığar mı t-bag? sığar mı general?

scofield gerçek olsun, ben onun sarah ı olayım. mutlu mesut yaşayalım. yok lan yok. ben kazık atmayacağım yeminlen.
(bkz: earl hickey)*
dizi karakteri dediniz ama ben çizgifilm karakteri olsun diyorum kenny mcmormick mesala,otursun bütün gün yamacımda bakııp bakıp güleyim o derece seviyorum.
american dad - stan smith
sex and the city - carrie bradshaw
fringe - Dr. Walter Bishop
the game - malik wright
grey's anatomy - derek shepherd
csi: miami - horatio caine
hep de yabancılar söylenmiş. nasıl paylaşıcaz kültürümüzü falan merak ediyorum. şahsen onlardan 100 tanesinin yerine bir tane burhan altıntop bir de mürsel * den olsa bu hayat var ya, tatından yenmez *
(bkz: edward cullen)
var mı onun gibisi...
*Seth Cohen-the oc.
*Nathan Scott-one tree hill.
*fikret-yaprak dökümü.
*bilge-küçük kadınlar.
*ulvi+sevim+mürsel+devir+zekai-geniş aile.
(bkz: hannibal lecter)
(bkz: robin scherbatsky)
(bkz: marshall eriksen)
(bkz: william adama)
babam olsun isterdim lan.

(bkz: starbuck)
bu da karım olsa keşke.
kesinlikle (bkz: dean winchester)
cevahir ve ulvi.
macgyver dır.

tamirci, yetkili servis olması halinde halk kazanır, ülke kazanır.
the big bang theory 'den sheldon
two and a half men 'deki çocuk
csi:ny'dan mac taylor.
(bkz: michael scofield)
adamın her durumda bi planı var. sırtımız yere gelmez valla. *
(bkz: harry potter)
(bkz: aga gözlükleri versene 5 dk takayım)**
zaten gerçek yaşmdan alınmışlardır.etrafınıza bakınız.
çalıştığım yerin patronunun david brent, izlediğim dizinin figüranının andy millman, ev arkadaşımın tim bisley veya daisy steiner olmasını isterdim.

tek istemediğim, jeffrey murdock gibi bir arkadaşımın olması.
hansel ve gratelde oynayan şekerden bir ev vardı. gerçek hayatta olsa da yesekmiş tam da o.
80li yıllarda yayınlanan dizide ki melmac adlı gezegenden gelen, sürekli evin kedisini yemeye çalışan uzaylı yaratık alf olsa da biz de onu yesek, sıksak, ısırsak keşke.
(bkz: sheldon cooper)*
(bkz: the big bang theory)
(bkz: zekai) *