bugün

Eskiden Starda yayınlanan ,bakır kablodan patlayıcı yapabilen bir adamın maceralarını anlatan bir dizi.
abidik gubidik seylerden onu bunu yapan mucit insan.**
her eve lazım dizi kahramanı...soğukkanlı bir insandır,heyecan nedir bilmez,olmazı yoktur,maceralarında gereken nesneyi yoktan vareder,tesisatçı,teknisyen,marangoz v.s..herşey olabilitesi vardır
adamın cep telefonunu gormek için tılka http://www.solobuenas.com/SB/SB_imagenes/jo6.jpg
kaşar ekmekden bomba yapma kabiliyetine sahip tek insan
emine s. beder'in bomba yapan modeli.

(bkz: ölçülerimiz bardakla kaşıkla)
fıkra kahramanı kişidir.fıkra da aşağıda belirtilmiştir.
bir gün bir gün bir kız yolda giderkene üniversiteden arkadaşını görür.kız çok şık ve havalıdır halbukisi eğitimini güç bela tamamlayabilmiştir.1-2 senede bu kadar yol katetmesi imkansızdır.sohbet ederken ederken konumuz kız aklındaki soruyu sorar ve cevabını alır.el cevap;ilk aldığım maaşla kendime son derece ve pahalı gece elbisesi ve makyaj malzemeleri aldım.sonrasında zengin çocuklarının takıldıkları bir bardan bir zengin çocuğunu düşürüp, birlikte olduktan sonra çocuğumuzun adı ne olsun sevgilim diye sordum?babasının itibarı gak guk derken benimle evlenmek zorunda kaldı.görüdğün gibi gayette güzel oldu.aldığı bu feyizle başrol kadını gidip tüm parasını ilgili alet edavata harcar.hazır ve nazır bir şekilde o bara gider.hatta yakışıklı bir zengin çocuğunu da ayarlar.birlikte olurlar filan. * kız yatakta memnun olmuş bir şekilde sevgilim çocuğumuzun adı ne olsun der.yakışıklı ve zengin genç se elindeki prezarvatife bir düğüm atarak kolezete yollayıp sifonu çekerkene buradan kurtulursa mac gyver olsun hayatım der...bu olaydan sonra böle imkansız yerlerden kurtulanlara mc gyver denmeye başlamıştır.
bulunduğu her türlü zorluğa rağmen işin içinde sıyrılmayı başaran olağanüstü insan
80'lerin efsane dizisi,hafta içi saat 6 civarı* başlayıp ekranları kasıp kavuran dizi,Mc Gayver dayının bozuk parayı elektrot olarak kullanıp kaynak yapması,süt şişesini revolverin namlusuna bantlayıp susturucu olarak kullanması hep milletimizin takdirini kazanmış davranışlardır.
(bkz: okuldan dönüş saatleri)
çok yetenekli bir tamircidir
gömleğinden planör yapmışlığı vardır. bunu taklit edicem diye kafayı yiyen, icabında mühendis olan gençlerle doludur güzel yurdum.
çocukluğumun kahramanı. dizisini seyrettikçe adama aşık olmuşumdur. hem yakışıklı hem de her iş elinden gelir. daha ne istenebilir ki...
etraftaki tamir konusunda yetenekli ve kıvrak zekalı amcalara verilebilinecek isim
bisiklet jantını roketatar'a cevirecek düzeyde bir varlık.
yarış bisikletinden gazaltı kaynağı yapan mucit tv kişiliği.. kendisi mühendis olmama neden olmuştur.. ayrıca en sevdiği şey içi biberli yeşil zeytindir.
samanlıkta bile nitro gliserin bulup bomba yapabilen deha kişilik.
80'lerin sonları ve 90'ların başlarının unutulmaz dizisidir. yakın zamana kadar hala bir kanalda vardı galiba. hala var mı onu bilemiyorum.
a takımı'ndan daha bi karizma olan dizidir. zira mac gyver'da olaylar daha alengirli ve heyecanlıydı. bütün bunlarla da bir kişi başa çıkıyordu. grup çalışması yoktu.
"dizi james bond" 'tur kendisi, karizmatik, zeki ve eğlenceli bir dizidir. Çocukluğun kahramanıdır, a takımı ile birlikte.
yanından çakısını ve koli bandını ayırmayan yetenekli şahıs. çocukluğumda özendiğim birkaç insandan biridir. * *
yaninda hicbir aleti olmasa dahi,kendi aletiyle de kapi-pencere acabilecek yetenekte bir insan.
olur olmaz şeylerden mucizeler yaratan, bir aralar cem uzan ın çocukluğunda hayran olduğu kişilik olduğu için kanalı teleonda da yayınlanan efsane dizidir.
otomobil egzosundan bazuka yapmıştır bu dizi kahramanı.
ilkokula giderken tanıştığım ve şimdi düşününce çocuklar için filmlerin ne kadar farklı olduğunu anlamamı sağlayan efsane dizi. adamın yaptıklarına gerçekmiş gibi inanır ve denemek isterdim, adama ot verseniz bomba yapacak bir kapasite sahibi gibi izlenim uyandırmıştı, şimdi sihirli annem, büyücü eniştem, kayınçom olur musun dizi, yarışmaları, vs. gördükten sonra çocuklar için üzülmüyor değilim. makgayvır olmaz olmaz düsturunun son temsilcilerindendi, olmaz olmaz makgayvır, seni bir zamanlar çok seven saf çocuk şimdi t.şak geçiyor, bilgin olsun.
doğru yazılımı macgyver olan sürekli yanında isviçre çakısı taşıyan, cikletten asit durdurucu yapabilen kimya bilgisine hayran olduğum muhteşem insan. çocukluğumda hemen hemen her bölümünü izlemeye çalışırdır. kendi kendime ulan bi çakı neler yapıyo be dediğim 3 malzemeden binlerce ürün meydana getirebilen hala yaşayıyorsa herhalde nasada felandır dediğim * mücizevi insan.* *
lağım suyundan antibiyotikli steril göz damlası yapabilme yetisinde bi herif.