bugün

insanın hayatında aslında hiçbir işe yaramayacak ama yine de insanın ilgisini çeken bilgi türü.

-soğan, elma ve patatesin tadları aynıdır ama kokuları yüzünden insan tatlarını farklı algılar...
-charlie chaplin kendisini en iyi taklit edenlerin seçildiği bir yarışmaya kimliğini açıklamadan eğlenmek için girmiş ve ancak 8. olabilmiş...
-walt disney fareden korkarmış.
kanada'da başka birisinin uyuduğu odada horlamanın hapis cezası vardır.
(bkz: cv) bilgileri
sabri kaliç'in tırı vırı şeyler kitabının içeriğini oluşturur.. Eğlenceli bir kitaptır..

Bunun dışında bir de gereksiz bilgiler ansiklopedisi vardı...
-HER PUL YALAYIŞINDA iNSAN 0.1 KALORi VERiYORMUŞ
-BiR iNSAN NEFESiNi TUTARAK iNTiHAR EDEMEZ. EN KÖTÜ iHTiMALLE BiLiNCiNi YiTiRiR VE CiĞERLERi OTOMATiK OLARAK NEFES ALMAYA BAŞLAR
-1830'a kadar domatesin zehirli olduğu sanılıyordu.
-Gözler açıkken hapşırmak imkansızmış.
-insan beyninin kapasitesi 110-120 gigabyte arasındaymış
-KAMÇININ UCU SESTEN DAHA HIZLI HAREKET ETTiĞi iÇiN 'ŞLAAAK' DiYE BiR SES ÇIKARTIR
-SEX ESNASINDA KALP KRiZi GEÇiRiP ÖLEN ERKEKLERiN %85'i O SIRADA KARILARINI ALDATIYORMUŞ...
-AMERiKALI UZMANLAR, KAFASI KOPAN BiR HAMABÖCEĞiNiN HAFTALARCA YAŞAYABiLDiĞiNi ORTAYA ÇIKARDI
-KOMODO EJDERHALARININ iKi PENiSLERi VARDIR (????!!!!)
-EYFEL KULESi YAZLARI GÜNEŞiN ISISIYLA 15cm UZUYOR, KIŞLARI iSE TEKRAR ESKi HALiNE DÖNÜYOR
herkesin iddia ettiğinin aksine ben dirseğimi yalayabiliyorum..*
-en cok c vitamini maydanozda bulunur. aslinda "en" mi bilmiyorum.
esra ceyhan, kanal d de program yapıyor...
Dinamiti bulan Alfred Nobel, terazi burcudur benim gibi..
Coca Cola'nın ilk çıktıgı zamanlarda içindeki etkin madde kafein degil kokaindi.
(bkz: gereksiz net)
(bkz: gereksiz bilgiler ansiklopedisi)
**

--spoiler--
Paris'in bazı bölgelerinde köpekler için sifonlu tuvaletler vardır.
--spoiler--
dünyanın güneşe uzaklığı, kuala lumpur' un yıllara göre nüfus artış yüzdesi, tapirlerin vücudundaki yarı oynar eklem sayısı.
dünya genelinde her yıl yaklaşık 1000 kişi mastürbasyon yaparken ölüyor(muş).
--spoiler--
onu cok seviyorum ama o beni sevmiyooo galiba,
nerde yanlıs yaptım ben sozluk ?
sevgilime ne alsam ki?
taradım baslıkları hic bisiii bulamadım,
yardım edin.
22 yasındayım,
uzun boylu, yakısıklı, kaslı bir erkegim,
arabamda var.
neden beni sevmiyo ki?
--spoiler--

bu bilgi bile degildir...
''ulen belki bi gün işime yarar, hafızamın kenarına köşesine hadi olmadı 'c' ye kopyalayam'' gibi düşüncelerin sonucunda hiç olmadık yere ezberlenen ya da akılda yer eden bilgilerdir. farz ı misal, benim panipat savaşı ve de onun tarihinin 1526 olarak bilmem* hiçbir işime yaramayacak olsa da kafamdaki yerini bir türlü terk etmez...
Gine'de evli bir kadını baştan çıkaran erkeğin ceza olarak el veya ayak parmaklarından biri kesilir. Daha sonra bu kesilen parça ilişkiye giren kadına yedirilir.
(bkz: çalıntı)
siradisi olduklarini iddia eden internet sitelerinde ya da gazeletelerin son sayfalarinda cikan, "bir insan hayati boyunca 1 ton sicar" gibi anlamsiz seylerle kafamizi dolduran harbi gereksiz bilgilerdir. kimse test edemeyecek ya salla a.q. *
Yetiskin bir ayi, bir at kadar hizli kosabilir.
sessiz bir odada bir kol saatinin sesi en çok 6 metre uzaklıktan duyulabilir.
- bir yılan üç yıl uyuyabilir.
- bal bozulmayan tek gıdadır.
- deniz yıldızlarının beyni yoktur.
- üzüm mikrodalga fırında patlar.
(bkz: #2393770)* *
HiÇBiR KAĞIT 7 DEFADAN FAZLA 2'YE KATLANAMAZ