bugün

erkeklerde en çok tercih edilen ve yapılı gösteren omuz çeşidi. üçgen vücut yapmak için idealdir.
(bkz: erkeği çekici yapan detaylar)
kızlarda tercih edilmeyen vücut tipidir. bedene uygun kıyafet bulunamaz. omuzlardan dar gelir, oturmaz. genellikle yüzücülerin omuzları geniş olduğundan, omuzları geniş olan kadınlar yüzücüyüm bahanesini sık kullanırlar.
(bkz: erkek dediğin) * *
fazla geniş olması halinde erkeğin kafasını sinek kadar gösteren seksi erkek uzvu.
(bkz: karizmatik erkek)
omuz, trapez ve üst göğüs kaslarını çalışarak elde edilebilecek omuz modeli.
trapezi fazla çalıştırmak omzu düşürür. tavsiye edilmez.
(bkz: yüzücü)
kafayi saga sola hareket ettirmeden butun omuz gorulemez. karis hesabiyla olculurken tokadi patlatmak lazim gelir.
(bkz: öykü serter)
(bkz: şenay akay)
erkeklerde:olduğu zaman karizmadır.
bayanlarda:sadece uzun boylulara yakışır.
kısa bayanlarda olduğu vakit geniş omuz fetişlerinin dışında pek sevilmeyen omuzdur.
kendi gözlemlerim içinde kısa boylu erkeğe yakışmamaktır boyunuz uzun olursa gerçekten yakışır.
kısa boylu şahsiyette kare gibi bir görünüm ortaya çıkarandır.
hepsi olmasa da bazı kadınlara çok yakışandır.
bir örnek için :
http://img232.imageshack....y.php?image=sofia1kw3.jpg

(bkz: sofia boutella)
bayanların bir erkekte en fazla önem verdiği fiziksel özelliklerden birisidir. zayıf ve dar omuzlu erkeklerin bayanların pek ilgisini çekmediği görülmektedir. haksız da değillerdir bayanlar. bir yanda otoban gibi geniş omuzlar bir yanda köye giden toprak patika.
(bkz: isen buga)
(bkz: bende diyorum omuzlar niye kapıya takılıyor)
dwight howard'da fazlaca gelismis olan yapi.
para ile yapılacak omuzdur. ceketinizi özel diktirirsiniz olur efendim. o kadar şişirme olmaz ama biraz ayarı ile oynamaktan bir şey olmaz.
''omuzun dar seni o yüzden terk ediyorum'' mu diyecek?
(bkz: koy göte gitsin rahvan)
omuz yapmak için bir çok yol vardır. fakat en basiti kolları "hazır ol" şekline getirip yanlara doğru açıp kapamaktır. evet hazır ol durumunda kolu omuz hizasında yanlara doğru kaldırıyoruz.
bunu yaparken elinizde dambıll olması gerekir. 4 set 12 defa yapılır ve önerilen 5 kg.liklerdir.
Su sporuyla uğraşan sporcularda görülebilecek durum ya da Türklerde bulunan bir özellik denilebilir.
--alıntı--
bayanların bir erkekte en fazla önem verdiği fiziksel özelliklerden birisidir.
--alıntı--

sahip olanların bu tip yalanlarla kandırıldığı fiziksel özellik. yıllardır "oww stewie omuzların ne kadar geniş!" diyen bir kadın görmedim ben.
(bkz: efendim)