bugün

aralık, ocak, şubat ile sevişmek. Aylardan ocak, şubat veya aralık. Pencereden bi bakarsın lapa lapa kar yağmaktadır. Sokaklar beyaza boyanmış, arabalar kardan örtülmüş, balkondaki terlikler karla dolmuş...hemen montunu giyip sokağa atarsın kendini. Kar saçlarının arasına kadar girmeye başlar. Yürüdükçe kar kirpiklerine birikir. Dilinle tutmaya çalışırsın. Sonra Bir sigara yakarsın. Üşüyen ellerini ceplerine sokarsın. Kar altında kilometrelerce yürürsün. Mutlu ve bembeyaz düşler kurarak...
inanılmaz özlenilen eylemdir. bir de eller cepte olduğu için dengeyi kaybedip kıç üstü düşme ihtimali de yüksek olan eylemdir.
son 2 senedir ankara'da bir türlü yapamadığım aktivitedir. iş yoğunluğundan falanda değil kar yağmıyor soktuğumun kentine.
(bkz: nerede o eski bayramlar)
yalnızlığın romantik halidir.
O sırada botların üstüne basılan karları sıkılaştırarak oluşturduğu ses. şşssrt şşşssrt . Tam tarif edemedim ama anladınız siz beni.
mükemmel duygulara insanı sürükler. vallahi özledim lan o koca koca taneler halinde yağan karı. ben yaz insanı mıyım arkadaş ne işim var yaz ayında.
şu sıcak yaz günlerinde çok özlenendir. olsa da yesek'tir. yaz insanı olmayanlar için buram buram sevilendir.
kulağında kulaklık müzik dinliyorsan kat be kat güzel olacak eylem.
Arada ceketin arasından şarabı çıkarır bir iki fırt alırsın oh keyfine diyecek yok.
hele yollar buz tutmuşsa; "kırık kase" hikayesinde özne olmak.
kışın en mükemmel kart postalıdır. Tadına doyum olmaz.
Farklı bir duygudur. Okuyunca keşke kar yağsa dedirtmiştir.
inanılmaz keyiflidir. Kapşonunu bile takmaz, saçlarının arasına yağmasına göz yumarsın o derece. Ellerin cebinde şimdi daha manalı ve sıcaktır. Çok sevdiğin bir mevsimde ve iklimde yürümenin tadı bambaşka tabi valla.
yalnız ve fakirlerin yapacağı sıkıcı eylem. çaresizler sizi * )
Mükemmeldir, fakat bir de kulağınızda iron maiden - seventh son of a seventh son çalıyorsa cenabet olmak mümkündür.*
kuzey ülkelerinde yaşamak lazım bunu. hava tam kararamıyorken, değişik bir pembe tonuyken.
eskişehir de mümkün değildir. kar gösterir vermez deyim yerindeyse. ayaz mahveder..
kalça kemiğini kırmaya yol açabilecek eylemdir, aklı olan uzak durur.
tindersticks esliginde yapilir.
enayiliğin diğer adı.
sevgiliyle beraber yürümek daha anlamlı olurdu.
insana huzur verecek eylemdir. Şaka şaka bildiğin mallıktır soğukta amk.
Giderken sağda dönerken solda yürümenin en güzel hali. Yeni düşlerin vaktidir, boşverirsin hiçligini. Saçına karlar birikir, elinle silkelersin gülümseyerek.
sıcaktan uyuyamayan kişinin belki de uyumasını kolaylaştıracak tasavvur. işe yarayabilir.
bir el cebe sokulmayıp sigara tüttürülürse daha bir güzel olacak eylemdir.
güncel Önemli Başlıklar