entry'ler (427)

emin vahap şimşek

avukat. şişli belediyesi'nin göze çarpan chp'li meclis üyesi.

kendisi özellikle yoksulluk konularında yaptığı aktif faaliyetlerle dikkat çekmektedir.

birkaç hafta önce, bir motorsikletlinin çarptığı atık toplayıcı genci hastaneye götürmüş, tedavisiyle bizzat ilgilenmiştir. fulya mahallesi mehlüt pehlivan sokak'ta gerçekleşen olayda yaralanan gencin durumu bugün iyiyse, emin vahap şimşek'in bunda payı mevcuttur.

bunun yanısıra, atık ve kağıt toplayıcıların yaşam koşullarını da şişli belediye meclisi'nde dile getirmektedir. chp'nin hâlâ ezilenlerin siyasetini yürüttüğüne ve yoksulları ve onların haklarını da kapsayan bir parti olduğuna dair güncel örneklerden biri olduğunu ıspat eden şöyle bir konuşma yapmıştır:

https://www.facebook.com/...Ep4baCv9US7wCsX79k13knJGl

kendisi aynı zamanda bir avukat olarak faaliyetlerini gayrettepe'de sürdürmekte, toplumun dışlanan kesimleri için destek sağlamaktadır. türkiye futbol federasyonu'nda avukat olarak görev almaya devam etmektedir.

hukuk dahilinde bir meslek sürdürdüğü için kentte yaşama hakkı gibi temel haklar ve özgürlükler konusunda da duyarlı bir siyasi figürdür. bu konu dahilindeki bir konuşmasına da şuradan ulaşılabilir:

https://www.facebook.com/...nYmirWw2d3CDhQLCeHRaVEctl

türk siyasetinin onurlu, vicdanlı ve dürüst yüzlerindendir.

yolu bahtı açık olsun!

allah ve şeytanın barışması

ayrılmamış olanın barışmasına lüzum yoktur.

sevildikçe sevmeyi öğrenme

zor iştir.

yani şöyle, insan, karşısındakini, o, onu sevdikçe sevmelidir. karşısındaki onu sevdikçe, onu sevmeyi öğrenmeli ve sevgisinin heba olduğu, sevgiden mürekkep bir karşılık almadığı durumlarda onu geri çekmelidir.

sevildikçe sevmeyi öğrenmek benim için budur.

çok fazla insan, sevgilerinin kıymetini bilmediğinden ve bu hepimizde ara sıra ortaya çıkabilen bir kusur olduğundan dolayı, bu yetiyle dünyaya gelmeyenleri uğraştırabilir.

yalnız ölmek

herkesin kaderidir.

herkes yalnız ölür, çoğunluk ise can çekişirken bir kalabalıkla çevrelenir. ölmek yalnız deneyimlenir; başkasının biriyle öldüğünü gören var mı hiç aranızda? can çekişmeyi, öleyazmayı, ölüme doğru ilerlemeyi ölmekle çok sık karıştırıyoruz.

bir kızın peşinde koşmak

katıksız aptallıktır. ancak her abdalın ya da "divane"nin öyküsü, bir aptallıkla başlar.

işbu entry'de tarot referansı yapılmıştır.

anlayan anladı.

gecenin şarkısı

sleep - dopesmoker

https://www.youtube.com/watch?v=_3jIjoghAqY

aşk şiirlerinden iğrenmek

kalitelisine denk gelmiş olmamaktır. şiirde kişiyi iğrendiren konseptten ziyade onun nasıl anlatıldığıdır. illa ki konsept bir tiksinme uyandırıyorsa, özellikle de bu konsept aşk gibi bir konsept ise, belli başlı bastırılmış duyguların araştırılması gerekir. psikanaliz tavsiyesi değildir.

bdsm master

nicki ile sözlüğü fetlife sanmış olma ihtimalini düşündürten yazar. koştursun.

türk kızlarındaki hesabı erkeğe kitleme hastalığı

flört turnusolüdür.

bir defa yoklarım böyle bir şey yapar mı diye, yaparsa istifimi bozmam, öderim.

bir daha da arayıp sormam.

her şeyi tek başına yapan insan

her şeyi kendi başına yapmasına rağmen onaylanma ihtiyacını başkalarından bağımsız olduğunu zorlantılıca beyan ederek gidermeye çalışan insan değildir, şüphesiz.

hingel

çerkes mantısıdır. hınkaldır ayrıca adı onun.

şu anda ne yapıyorsun

çevremdeki uyaran fazlalığından dolayı kafayı sıyırmak üzereyim.

sylvia plath çevirdim, çeviriye şöyle bir bakmayı düşünüyorum.

az önce arkadaşıma "uzayda süzülen bir dildo gibi hissediyorum" dedim, bu ruh durumu betimlemesine sebep olan tasallut nedir, onu merak ediyorum.

lose your soul

doğru bildiğiniz şeylere ihanet ettiğiniz anların fon müziğidir.

çerkes kızları

amiyane tabirle "ilik gibi" oldukları doğrudur da esmer, meymenetsiz ve suratsız çomarlara bakmazlar kolay kolay.

mustafa kemal atatürk

halaskar gazi.

bir ulusun kaderini değiştirmiş, onu hak ettiği saygıya taşımış, varlığını paçavralaşmaktan kurtarmıştır.

dini inancı ya da inançsızlığı umurumda bile değildir. kendisini dini inancı ya da inançsızlığı dolayısıyla eleştirmeye kalkanların çok sevdikleri dinlerini memleketleri tahakküm altındayken yaşayacakları bir simülasyona sokulmaları gerektiğini düşünüyorum.

sevişirken ah hadi aşkım sok içime onu diyen kadın

şahsımı "aşkım ne amk?" sorusuyla başlayan derin, türbülanslı ve sıkıntılı içsel monologlara sürükleyecek dişi kişisi. aşk ne be, aşkım ne? hiç.

masklavi

kartvel yazar. siyasi görüşümüz zıt. bi' ara uzun uzun inatlaşırız.

balık burcu erkeğine giden en iyi burç

boğa ya da oğlak burcu kadını. burada balık erkeğinin sünepe ve ezik olmadığı varsayımı ile hareket ediyoruz. yükselene, ay burcuna ve diğer parametrelere de bakmak lazım tabii.

kuran ın kuzenle sevişmeye izin vermesi

ahlaki değil, biyolojik bir sebebe dayanır. kuran'ın iniş tarihi olan döneme baktığımızda, çocuk mortalitesinin ve deformitelerinin hayli yüksek olduğunu görürüz. bu sebepten dolayı, ensestiyöz ilişkilerin diğerlerine kıyasla daha düşük bir mortalite veya deformite riski taşıyan kuzen evliliğinden ölü veya sakat doğan çocukların sebebi, kuzenlerin evlenmesinden ziyade hali hazırda yüksek olan çocuk ölümleri ve hastalıkları oranı ile bağdaştırılmış olabilir pekala.

kara büyü

herhangi bir büyü çeşidi gibi, yapılması kolay olmayan bir şeydir.

ancak, birçok kişi hatalı bir şekilde kendisini kolay bir görev gibi görmektedir. j.k. huysmans'ın la-bas'ta "meleklere boyun eğmeyen iblislerin, bir çömezin arzusunu yerine getireceğini mi sandın?" cümlesi, bu hususta kalplere deva, kulaklara küpe, zihinlere açıcıdır.