bugün

maç esnasında çıkan kavgada oyuncuları kontrol edip, oyunu alternatif bir dövüş platformuna dönüştürebilecekmişiz sanırım.
fenerbahce şükrü saraçoğlu stadyumu nuda içinde barındırmasını istediğim oyundur.
(bkz: fenerbahçe şükrü saraçoğlu stadı)
winning eleven veya pes gibi futbol oyunları varken yanına bile yaklaşmayacağım oyundur.
-abi ne oynuyosunuz?
-wining
-o ne be abi hiç ağzınızın tadı yok fifa varken hehe
demesiyle birlikte elemanın ayardan ayar olduğu saflığı yüzünden savunduğu oyun.
önümüzdeki eylül ayında piyasaya cıkacak oyundur. ps 2 için de ea nın oyunun versiyonunu üreteceği anlaşılmakla birlikte, türkiyede orjinal oyunun satış rakamına göre turkcell super lig oyunda olmayabilir veya tsl in yanında lig a da yer alabilir. ingiltere 4. ligi dahi bu oyunda yer almaktadır.
sanırım bu sene şutların gerçekçiliği üstünde çalışmış*. Bir diğer sürpriz yenilikse oyunda Be A Pro diye adlandırılan bir mod sayesinde oyun içerisinde sadece tek bir futbolcuyu yönetebilecek olmamız. NSS3 oynayanlar bilir pek zevklidir.*
videolarını izleyince, "yine sıçmışlar" denen oyundur.

olmamış diyoruz, kısmet olursa * önümüzdeki seneye diyoruz.
pc demosu çıkmış olan oyundur.
478mb boyutundaki demo aşağıdaki adreslerden indirilebilir.

http://largedownloads.ea....ifa/08/FIFA08_PC_Demo.exe
http://www.gamershell.com/download_20852.shtml
http://gamedemos.de/index...serverauswahl&did=921
http://worthdownloading.c...php?gid=2679&id=12257
be a pro modunu merak edenler için tanıtım videosu yayınlanmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=vgV5MlmkQro
fifa 07 ye göre biraz daha hızlanmış olan oyun. ayrıca hem pes hem fifa oynayanlarda "oyuncu değiştirme" tuşu karışıklığını önlemek için fifada oyuncu değiştirmek * "s" yerine "q" tuşuna atanmış. pes 2008 çıkana kadar oyalanmak için oynanabilir.
winning eleven'ın yine altında kalacak oyun.
demosunu oynarken eğer kamera olarak tele yi kullanıyorsanız kendinizi fifa 2001 ya da fifa 2002 oynuyormuş gibi hissedebilirsiniz.
pes 2008 ve fifa 08 in demoları karşılaştırıldığında pes 2008 in böldüğü oyundur.
oynayabildiğim, pes karşısında (pes 08 demosunuda oynadım) daha düşük not alan oyundur. kardeşim nedir bu fifa & nba live serisindeki gerileme. lan ileri gideceğinize ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyosunuz.

(bkz: pro evolution soccer)
fifa 08 in değeri demlendikçe anlaşılacaktır. bence çok başarılı ve yenilikçi. grafikler harika, pes2008 demo oynamadım ama. haksızlık etmeyin lütfen, insan oğlu ne kadar nankör; zamanında pes mi vardı.
tamamen piyasa tarafindan sisirilen oyundur.
roberto carlos, lincoln ve henry'nin yer değiştirmesi dışında 2007'den bir farkını göremediğim oyun. güzel ama.
ciddi taktik sorunları olan oyundur. taktik ayarları yapmak için baya bir sabırlı olmak gerekir çünkü oyuncuların özelliklerine bakmak bile bir meseledir, bunun yanında taktikler oyuna pek etki etmiyor, örneğin ileride bir türlü çoğalamadığım için 3-4-3 düzenine geçtim yine çoğalamadım, attığım gollerin büyük bölümü forvetin biriyelsel becerisiyle oldu. bazen fifa'nın da pes'in de yapımcılarının yıl boyunca sadece birkaç kodu değiştirdiklerini, biraz da oyunu süslediklerini düşünüyorum. çünkü yıllardır bazı klişe sorunlar düzelmiyor.
EA Sportsun (ya da Electronic Arts Spor Departmanının*) her sene mütemadiyen çıkarttığı FIFA serisinin 2007 ayağı. Her sene * PES gölgesinde kalan FIFA serisi bu sefer olmuş dedirtiyor adeta. Bir defa amateur bile o kadar kolay değil***. Artık ortalarımızı sahanın istediğimiz yerine (sadece futbolculara değil) gönderebiliyoruz. Paslar atılırken son saniye yön değiştirmeleri artık geçerli kabul ediliyor*. Yeni oyun seçenekleri (2 adet) gelmiş. Biri "Zone Play" : Bu modda takımın 4 farklı pozisyondaki (kaleci, defans, orta saha, forvet) oyuncularını kontrol ediyorsunuz. Diğerlerini AI hallediyor. Diğer mod ise "Be a Pro" : Bu modda ise sadece tek bir futbolcuyu yönetebiliyorsunuz*. Bu iki modu oyun türü olarak seçtiğinizden "Multiplayer" oynarken (en fazla 4 kişi) herkes dahil oluyor bu duruma.

Oyunun grafiklerinde ahım şahım bir değişiklik yok (zaten 07 de güzeldi). Animasyonlar geliştirilmiş, yeni hareketler eklenmiş, AI saçmalamıyor. Kısaca "olmuş". Bu sefer EA akıllılık yapıp 07'den daha iyi bir optimizasyonla sürmüş oyunu piyasaya. Yani 07 yi çalıştıran makinelerde bir sorun yaşamadan 08 i de açabileceksiniz.

07'de olan çoğu şey aynı olduğu için teker teker yazmaya gerek yok.

Bu sefer FIFA 08 , gene PES kadar tutulmayacak ama kesinlikle bir şans verilmeli. Bu oyun bunu hakediyor.
Toplam notumu da vereyim : 89/100.

Not: Karakter yüzlerini nedense benzetemedim. Ama bu benim futbolcu bilgimin az olmasından da kaynaklanıyor olabilir.
oyuncu değiştirme tuşunun değiştirilmesiyle içine sıçılan oyun. alışana kadar uzunca bir süre geçecek gibi gözüküyor.
Oyuncu değiştirme* tuşu, pes serisi oynayanların tuşları karıştırmaması için değiştirilip q yapılmıştır.
ciddi zorlaştırılımış fifa futbol oyununun yeni sürümü. takım halinde kapanıyor , takım halinde atağa çıkıyor gibi bir durum yaratmışlar. kendi sahasına hapsedebiliyorsunuz karşı takımı yada siz kendi sahanıza hapsolmuşsanız öyle bir anda ileride çoğalamıyorsunuz.defansdan uzun bir top attığımızda eski serilerde illa ki o bölgeye yakın bir adamımız olurdu bir anda kontra atağa kalkardık fakat bu seride bir allahın kulu olmuyor. akıllı oynamak gereken güzel bir oyun yapmışlar açıkçası. grafikler olarak 07'e oranla biraz daha estetik düşüyorlar , şut atıyorlar falan ama yinede ulan bu adamlar beni kazıkladımı acaba bu basbayağı 07 lan diye yanılgıya düşebiliyorsunuz. en büyük yeniliği ise isterseniz oyunda sadece tek bir oyunucuyu kontrol ederek oynayabiliyor olmanız. onda da ortasaha ya da hücuma yönelik ortasaha oyuncusunu seçerseniz daha zevkli bir hal alıyor.
eğer bir türk takımı seçerseniz taraftarların türkçe tezahürat yaptığı oyundur.
Network üzerinden arkadaşınızla aynı takımda oynayabilmeniz sizi sabahlara kadar pc başında kitlemesine sebep oluyor . Diğer serilerine nazaran çok iyi ve de gerçekçi olmuş oyun. 2007 de 7 - 8 gol atabilirken 2008 de bir gol atmanız size acayip sevinç hezeyanına sokabilir.
Sonuç : kesinlikle tavsiye edilir.
kendisine daha çok fifa 08 denir.

(bkz: fifa 08)