bugün

entry'ler (87)

uludağ sözlük moderasyonu

kafasına göre hareket eden subjektif uludağ sözlük yönetim birimi. bana hep tansaş reklamında müşteriye çıkışan adamı hatırlatıyorlar. (bkz: patron bu buna konuş) (bkz: marul)

hicbir kiza guvenmeyen erkek

aklı başında mantıklı bir erkektir. özellikle kıskanç bir yapısı varsa bu problemi nasıl aşacağı bilinmez. senelerce bir kıza güvenirsiniz , ardından seneler önce kırdığı fındıklar ortaya çıkar. ya devam edersiniz , amaan yıllar önce yaşanmış bitmiş bende şöle şöle yapmıştım şeklinde, ya da olay biter. ama bitmiyor , yıllar harcamışsınız artık , geleceği şekillendirmeye başlamışsınız nasıl bitecek ? o yüzden en iyisi kimseye güvenmemek ve tek gecelik ilişkilerle yaşamı sürdürmektir. günümüz gereği bu şekilde bir yaşama itiyor insanları. bu durum kızlar içinde aynı olmalı çünkü onlarda seneler boyunca k.çına yapıştığı bir adamın kendisine sırf daha güzel birini bulunca şutlamasını hazmedemiyor. tek gecelik ilişkilere devam kimseye güvenmek falan yok.

sözlükte küfredenler çaylak edilsin kampanyası

"aa ne ayıp sözlükte küfür de mi ediliyormuş?" dedirten kampanya. *

ismail yk sarkisini dinlerken aglayan zihniyet

sezen dinleyerek ağlayan zihniyete göre daha anlaşılabilir zihniyettir. bu sanatçımız genellikle ağlamak için daha fazla nedeni olan kişiler tarafından dinlendiği için garipsemiyorum açıkçası. küçümser bir başlık olmuş , yorumu yapanlar hergün royal albert hall da konser dinliyor galiba. yoksa duygulanmak için kayahan , sezen mi dinlemeye gerek var?

zargana

kuşadası marinada olta ile tutulabilecek balıkların çoğunluğunu oluşturur bu zargana . yakalamak için tek iğneli bir olta yeterlidir. 9 yada 10 numara ufak bir iğne seçilir, ağırlık kullanılmaz , uzağa atabilmek için ağır bir şamandra seçilmelidir. olta atılır yüzeyde olduğu için zarganaların yaklaştığı zaten görülebilir. bunlar hareket eden yemlere duyarlıdır. olta atılıp beklenmemeli yavaş bir tempoda çekilmelidir . balık gibi kesilmiş bir yem bu şekilde onlara yüzen bir balık gibi gelecektir. zaten 3 -4 dk. olta çekilir. bu şekilde zargananın bol olduğu bir yerde her 3 -4 atıştan birinde bu balıklar avlanabilir. rastgele . *

jim beam

jack daniels gibi keskin bir tada sahip olmayan , içimi rahat , mükemmel bir bourbon. cola + buz + jim beam.

fujifilm finepix s5700

fujifilm in şu an için en iyi fiyat performansa sahip makinası. macro değerinin 1 olması ve 10x zoom a sahip olması bu fiyata zor bulunan özellikler gerçekten.

her gun duzenli bir sekilde karisini doven adam

karısının saygı duyması gerektiği adamdır. maalesef kimi kadınlarımız olayı abartıp mor çatıya falan sığınıyorlar. oysa kocasının elini öpüp özür dilese düzenli bir evlilikleri olur. *

dental

dişle ilgili.

israil olsa ne yapardi

hurriyet gazetesinin okurlarının başlattığı , kayıp asker meselesi israil de yaşansaydı nasıl hareket ederlerdi konulu anket.

--spoiler--
http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=180&sz=56993
--spoiler--

muhalefet ve halk istedi diye duygusal davranmayiz

bir ilkel kabile yaşayacak diye çıkarlarımızdan vazgeçemeyiz şeklinde cevaplanası söz.

benim dtp li birine verecek kizim yoktur

kızın ısrarı durumunda evlatlıktan reddetmesi beklenen babadır. *

gordugu her kadini kendine asik etmek

(bkz: gordugu her kadini kendine asik sanmak)

ah

bir duman şarkısı. hiç dinlemediğini ve dinlettirdiğim de beğenmediğini ifade etmişti eski kız arkadaşım. ayrılmak zorunda kaldım tabiki.

sehitlerle ilgili entryleri eksi oylayan yazar

burada adam gibi evet ulan ben ... ım dahi demeye g.tü yemeyen , ancak eksi oy vererek düşüncesini ifade eden yazardır.

sehitlerle ilgili entryleri eksi oylayan yazar

(bkz: turkum yazinca eksi oy almak)

yagmurlu havada silecegi bozulan araba

en asil duygunun arabasıdır.

silecekleri sağa çekip yapma çalışırsınız ama bir türlü olmaz , silecekleri kopartacak kadar sinirlenirsiniz. sonuçta oturur yağmurun dinmesini beklersiniz. bir sigara yakmak istersiniz ama yağmurda çakmak da ıslanmıştır , külüstür arabanın zaten çakmağıda bozuk offfff offf.

bu gece sehitlerimiz icin eylem vardir

uygulanır ya da uygulanmaz fakat tepki çekmesine şaşırdığım bir hadisedir.

bu zihniyet muhtemelen bugün iş yerlerimize bayrak asmamıza da karşıdır. dün yaşanan olaylardan sonra sözlükte açılan başlıklarda kutuplaşma dikkatimi çekmeye başladı , bu başlık da maalesef olayı ve toplumu küçümsemeye yönelik olanlar arasında giriyor kanımca.

birlik olmamız gereken zamanlar olduğunu tekrar hatırlatırım , isteyen ingiltereye gidebilir.

bu gece sehitlerimiz icin eylem vardir

dün gece bir çok kişiden aldığım ve uyguladığım msn iletisi. yoksa abd dış işleri bakanı size telefon açıp ışıkları açıp kapatmayın mı dedi?

(bkz: onu yapmayın bunu yapmayın napsın lan bu millet)

turkum yazinca eksi oy almak

ne tarz insanlarla sözlüğü paylaştığımızı gösteren durumdur. yazıklar olsun.