bugün

tüm türkiye'yi mutlu edebilen, birleştiren, tek yürekten konuşmasını sağlayan tek şey.
başkanının yarın istifa edip haftaya geri döneceği spor kulübü.
ilahi adaletten çekmektedirler senelerdir. senin kalecin topu götüyle kurtarırsa, kusura bakma 'nah' şampiyon olursun.
http://www.habersahifesi....kadikoyde_buyuk_husran/1/
tam şampiyonluk turu atmaya başlayacakken bursaspor kendilerine tur bindirmiştir!
yarın dünün beğenilen entryleri'nde bol bol yer alacak kelimedir.
eskiden bu takımı sevmek için bir nedenim yoktu sadece doğuştan fenerliyim diyebilirdim. şimdiyse bu takımın tek başınalığını seviyorum. gün gelir gs'li bjk'linin yanında olur; gün gelir bjk'li gs'yi destekler ama hiçbir zaman fenerbahçenin yanında renklerine gönül veren fedakar taraftarından başka hiç kimseler yoktur.
şoku atlatmış bazı! taraftarların tekrardan sahip çıkmaya çalıştıkları takım. tabi anca kendilerine gelebilmişlerdir. zira stadı yaktıktan sonra ve çevre dükkanlara zarar verdikten sonra ancak bilgisayar başına geçebilmişlerdir.

sahip çıkılması hoş tabi zira bu sizin eseriniz. yalnızlığınızdan bile büyüklük çıkarımı yapıyorsunuz ya helal olsun. bakın buraya volkan'ın götünü koyuyorum. ve onunla gülüyorum. keşke bir düşünseniz neden herkesin gözünde bu kadar itici, bu kadar iğrenilen bir takım olmanızın nedeni. hala başarı diyorlar ya. yine volkan'ın götünü koyuyorum buraya.

ama şunu bilin yalnızlığınız göt olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor. hadi kabul edin bunu.
(bkz: fenerbahçe büyüklüğünün adını koymak)
ağlayan melislerin bugün itibariyle çoğunluğu oluşturduğu takım. ama bunu kendileri hakettiler. g.tü kalkmış biçimde şampiyonuz en büyüğüz bik bik moduna girersen havanı söndürürler dostum.

ha bu ülkede 3 büyük yok, 2 büyük var bu arada. galatasaray ve yeni rakı.

yeter sanırım.

not: copyright çarşıya aittir. ha çarşının ha bizim farketmez. di mi?
14 mayıs 2006 sendromunu tekrar yaşayan süper lig takımı.

tarih tekerrürden ibarettir.
şampiyonluğu kaçırarakta büyüklüğünü göstermiştir; çünkü sersefil takımlarının varlık gösteremediği şu ligde çapulcu gibi orasını burasını yırtıp sevinerek fenerbahçeyi aşağılamaya çalışan güruhun hazımsızlıklarını göstermiştir.
2005/2006'daki olayların bir benzerini hatta hemen hemen aynısını yaşayan futbol takımı. bir galatasaraylı olarak fenerbahçe'nin şampiyon olamamasına sevindim. siz buna el sikiyle gerdeğe girmek diyin. roller değişse, biz fenerbahçelilere diyecektik...

üzülüyor lan insahaueaheuahaeae.
bu sene de tek eğlencedir kendileri.
bu akşam çok üzüldüğüm takım. ama her bir takımla bu kadar kafa yapılmaz ki.
http://tinyurl.com/28dmvdf
futbol tanrılarının hiçbir zaman yanında olmadığı kulüp. özellikle son yıllarda. diğer branşlarda her zaman göğsümüzü kabartsada futbolda maalesef bugün yine bizi üzmüştür. ama bu sefer çok üzüldüğümü söyleyemem. bu sezon tüm umutlar bitmişken buraya kadar gelmeleri önemli bir başarıydı. son maçta takım elinden geleni yaptı. 15 net pozisyona girdi ama bir türlü golü bulamadı, yani olmayınca olmadı. futbol tanrıları fenerbahçe'nin yanında değildi yazının girişinde dediğim gibi.

sürekli zirveye oynamanın bedelleride vardır. tıpkı bugün olduğu gibi. halbuki sezonun ortasında diğerleri gibi yarıştan kopsa bu kadar etkilemeyecekti kimseyi. son anda kaçan şampiyonluk tabiki insanı üzüyor. ama kimsenin takım mücadele etmedi, bu sezon başarısızdı demeye hakkı yok. ellerinden geleni yaptılar ama olmadı, yetmedi...

seyircinin maç sonu tepkisinide anormal görmüyorum. zira bir anonscu çıkıyor ve saçmalıyor. o sırada zaten gergin olan ve çoğu diğer maçı takip etmeyen taraftarda buna inanıyor. sonuçta koskoca stadın anonscusu yanlış yapmaz diye düşünüyorlar. o sırada hangi takımın taraftarı olursa olsun yaşanabilecek bir olaydı.

bu kaçan şampiyonluktan sonra benim fenerbahçeli'liğimde bir değişiklik olmadı. hala gurur duyuyorum takımımla. herkese karşı verdiği mücadeleye saygı duyuyorum. birlik bütünlüğüne saygı duyuyorum. bunlar şikeci, hakemleri, maçları alıyolar, zaten şampiyon oldular abi diyenleri göt ettiği için bir kez daha seviyorum. kendi takımımdan başkasıyla ilgilenmiyorum. hataları yok mu tabi ki var. ama şimdi onları tartışamının sırası değil. klasik bir söylem ama gün bir kez daha birlik günü fenerbahçe taraftarı için. umutsuzluğa kapılmaya gerek yok. hep destek tam destek demişiz bir kere...
şampiyon olması halinde şampiyonluk kutlamaları için binlerce bayrak satmayı düşünen seyyar satıcıları kahreden takım.*
2009-2010 sezonu şampiyonluğunu trabzon maçında türk futbol tarihinde görülmemiş bir gol kaçırma rekoru kırarak kaybetmiş takımım.

ilk 10 hafta skorbordda süper bir start vardı ancak futbol yoktu. daha sonra gidişin ne olacağı görülüyor ve akabinde yaşanıyor, tamam devre arası yetişti diyoruz. devre arasında kazım ve roberto carlos takımdan gönderiliyor, deivid zaten yok, kadro takviye edilecek diyoruz, sonra? gökhan ünal fenerbahçe'de. ve ikinci yarı başlıyor.

bu takımda orta sahanın kanatlarında oynayacak oyuncu olmadığını görmek için capello mu olmak gerekiyordu? mehmet'ten sağ açık, özer'den sol açık yapan zihniyeti az mı tecrübe etmiştiniz? elinize geçen devre arası transfer fırsatını gökhan ünal'la kullanacak kadar az tecrübeniz mi vardı? 26 haftadır aklınız neredeydi de son 8 hafta kendinize geldiniz?

takım bursa'nın gerisinde olmasına rağmen şampiyonluğa koşarken bu sezon fenerbahçe şampiyon olmamalıdır dediğimiz için zılgıtı yedik renkdaşlardan. 'sen nasıl fenerbahçelisin?' sorusundan tutun da tuhaf saçmalıklara varan şeylere cevap vermeye çalıştım, olmadı, anlatamadım. elbette bu noktaya gelmişken bu şampiyonluğun kaybedilmesini ben de kabul edemezdim, bu takımın hakkı 3 hafta kala havlu atmaktı lakin çıldırıp 8 haftalık seri yaptılar.

gelinen noktada yıkım daha büyük oldu, aslında 'çok güzel oldu'. cristian gibilerini süperstar diye yutturanlar, ali bilgin gibilerine verilen paralarla altına porsche çekenler, daniel güiza'yı devre arasında değiştirmeye cesaret edemeyenler, lille'i elemeyi bile hayal edemeyen bir teknik direktörü başımıza getirenler, bu takıma bek olmayan bir kanat oyuncusu alamayacak beceriksizliğe mazhar olmuşlar, fenerbahçe gibi bir takımı deivid gibilerinin yaşadığı brezilyalı sığınma evine çevirenlerin eseridir geldiğimiz nokta, bu gurur onlarındır. bugün sorumluluğu alması gereken ne daum ne de oyuncular; yapılacak her şeyi denemişlerdir, oyuncularla gurur duymamız gerekir. ama birilerinin bu aziz yıldırım zihniyetine dur demesi gerekliliği artık aşikardır, kaçınılmazdır, fenerbahçelilik gereğidir.
aşkımız renklere.

(bkz: sarı)
(bkz: lacivert)
şampiyon şampiyon fener şampiyon şaka yaptık ipneler bursa şampiyon.
gün itibariyle hakkında onlarca başlık açılmış, binlerce yazı yazılmış takım.

he bir de ezik fenerbahçe falan denmekte. olayla alakası olmayan takımları destekleyen tonla tip hakkında tonla yazı yazıyor, ama ezik fenerbahçe oluyor. vay aq.. komik ve tezat bir arada.

neyse, bu durum için hazır söylenmiş bir laf var zaten..

(bkz: it ürür kervan yürür)
bursaspor şampiyon olduğunda kendisi şampiyon olmuşçasına sevinen ilginç futbol takımı. işte fenerbahçe böyle centilmen böyle kardeşçe duygular barındıran güzide bir kulüptür. mazinde bir tarih yazar sevin fenerbahçe.
(bkz: tek eğlence)
en büyük eğlence.
(bkz: her zaman her yerde tek büyük fener)