bugün

bir renk.
laci..
Fatih Sultan Mehmet Köprüsünün hemen altında, Anadolu Hisarı'nda, denize sıfır olan ikiz Yalıda hizmet veren şahane yemekleri olan ve Rumeli Hisarı'ndan motorla misafirlerine ulasım saglayabılen süperli restaurant..
istanbulun mutena koselerinden biri.
bogazda, sakin, huzurlu ve shik biyer. menusu muthis.. deniz ayaklarinizin altinda. caniniz bi daha bi daha gitmek ister. istanbul ozlendiginde burasi da ozlenir mesela.. o an keyfiniz, cuzdaniniz, bir de sagliginiz elveriyorsa * dusunulesi bi yerdir.
80'lerin takım elbise rengi..şimdi eskisi kadar rağbet edilmiyor laciverte takım elbise hususunda..eskiden neydi be..takım elbise giymek demek lacileri çekmek demekti..
sarının aşkı.
DERiN MAVi.
sarı renkle uyum sağlamayan ,güzelim bir renktir.
yeni yazar olmuş mavilik...hoş gelmiş diyelim.
aidat ücretini bana ulaştırmasını bekliyorum kendisinden bir an önce.
Sarı renk ile kendini en iyi tamamlayan renk.
(bkz: sarı lacivert)
iki ayda bir yayınlanan öykü ve şiir dergisi.
kullanıslı bir renktir.
anadolu hisarı'nda fatih sultan mehmet köprüsünün hemen altında yer alan denize sıfır bir restoran.
http://www.lacivertrestaurant.com
istanbul'da, anadolu yakası'nda, çubuklu'da bulunan kaliteli ve saygın restaurant.
ayrıca pek bir sevdiğim ve fakat kıyafet seçerken pek bir zorlandığım renktir kendileri.
(bkz: navy blue)
Refleks olarak, sarıııı diye cevap verdiğim güzel renk
(bkz: lacivert kedi)
resmiyetin ve güvenilirliğin rengidir. *
sarının yanına en çok yakışan renk.
ankarada maltepeye giderken ara bir sokakda bulunan, ankaragücü anti x tayfasının takıldığı mekanlardan birisi.. biraz önce ordaydım ve beşiktaşlı olmama rağmen şunu itiraf edeyim ki hayran kaldım.. kendimi londrada bir pubda gibi hissettim.
iğrenç bir renk göz zevkimi bozuyor.
harika bi renktir sarının yanına da çok yakışır.
hastası çok olan renk. ancak erkeklere asla yakışmıyor. daha çok ilkokul sınıfı perdesi, resmi araba, spor gereçleri için daha uygun. gerçi bayanlara da yakışmıyor. bence hiçbir insana yakışmıyor. kahverengiden bile daha kötü.
lacivert: Farsça'da 'lajvard', yüzük yapımında kullanılan koyu mavi renkli bir çeşit taşa ve o taşın bulunduğu yüzüğe denilmekteymiş.