bugün

ramiz: yiğen acele etmemek lazım.
harun: amına korum senin dayı.
(bkz: ççç behzat ççç)
sırf ben tikky değilim, solcuyum, popüler kültüre karşıtım mantığıyla( bunlar anti kapitalistler ya; o yüzden che tişörtleri ile gezerler. özenti ergenler.) behzat ç. izleyen( ben de severim behzat ç.'yi ama başka sebeplerle) özentilerden daha mal olamaz kimse herhalde. ulan ezel gibi bir diziyi siz bir daha türk televizyonlarında zor görürsünüz. ama sanattan anlamayan, her şeyi siyasallaştıran andavallar, herhalde kanal d'de oynasaydı, ezel'i izlerlerdi.

çok zoruma gidiyor çok... anti-ezelci, behzatçılardan( behzat ç.yi ne kadar seviyorum oysa. nefret ettirecekler nerdeyse şimdi.) nefret ettiğim kadar kimseden nefret etmiyorum. ne nietzsche'yi sosyalist perspektivden ele alıp adeta sosyalistmiş gibi gösteren moronlardan ne yapılan başarı işleri bile eleştiren, koyun-robot ergen ruhlulardan...
aptalca bir karşılaştırma.
elbette revaçta olan, popülaritesi yüksek olan behzat ç. seçilecektir çoğu kişi tarafından.
la mal mısınız?
farklı diziler bunlar.
ayrıca ikisi de candır, birbirinden güzeldir, farklıdır.
dayı: mesele karşılaştırmak değil yeğen mesele iktidarda olmaktır.
hayalet: ne diyo la bu
akbaba: ne bilim lan ben hiçbirşey anlamadım, iktidarsızım mı diyo ne
harun:öfff çekil hele akbaba, ne diyon dayı sen hele bana de
dayı: önemli olan çok gelmek değil yeğen, önemli olan sağlam çıkmaktır.
harun: haa..
akbaba: ne diyo lan
harun: emekliliği gelmiş para yetmiyormuş onun gibi birşey dedi ne bilim ben akbaba ya git kendin sor.
behzat ç gerçek kesittir.
ezel gerçeküstü.
ezelin başına ne geldiyse arkadaşın abazanlığından gelmiştir. kızın biri elini tuttu yok beni öptü diye başı türlü türlü belaya girmiştir. hala da aynı sümüklüye aşıktır.
behzat ç. öyle bir kızla karşılaşsa s.ktir çeker, bir dakka da düşünmez.
türk dizi tarihinde ezel farklı bir kapı açandır, behzat ç ise sadece o kapıdan girendir.
ütopyadır. ikisi de mükemmel dizilerdir.
ezel dandanakan ise behzat ç. miryakefalondur.
artık parası olan sıktığı dizilerden sıkılmayanlar için ezel daha iyidir. ha bir de behzat ç var ezel diyenlere tek bir cevap verir;
(bkz: gel gel de o ankaralı koysun ağzının ortasına)
ezel kurgusu en mükemmel dizilerden biridir sadece oyuncular değil başta zeka küpü senaristiyle yönetmeninden ışıkcısına müzisyenine kadar mükemmel bir ekiptir. türk televizyon tarihinde bir milattır ezel.

behzat ç samimidir içtendir yansıttığı karakterleriyle özellikle ankara insanının sempatisini kazanmıştır. ancak kesinlikle ve kesinlikle ezelin yanına bile yaklaşamaz.
ezel tamamen bitmiştir. behzat ç nin ilk sezonu bitmiştir.
behzat ç. senaryo açısından öyle bir kurgulanmıştır ki ilk bölümdeki bir olay finali etkilemiştir.

ezel 2. sezonda öyle bir sıçmıştır ki reytinglerde arka sokaklar'ı geçememiştir.

he antala tv ödüllerinde en iyi polisiyeyi arka sokaklar'a verdiler. demek ki arka sokaklar hepsini siker.

vay mna koyim be.

özet : behzat ç. sker.
- ezel, sadece bir dizi karakteriyken; behzat ç., temelinde roman karakteridir.
- ezel, kendi intikamının peşinde koşarken; behzat ç., hayata karşı işlenen suçlar uzmanıdır.
- ezel, istanbul gibi, adeta bir 'diziler ve filmler' şehrinde çekilmişken; behzat ç., ankara gibi, bugüne dek çok az kişinin (belki de kimsenin) dizi çekmek için tercih ettiği bir mekanda çekilmektedir ve bu yönden, yapılmamışı yapmaktadır.
- ezel, zenginlerin şatafatlı hayatını gösterip servet yalakalığı ve hayali zenginlik reklamı yaparken; behzat ç., zengin-fakir arasındaki uçurumu rahatlıkla gözler önüne serer. (örneğin, bir bölümde behzat ve ekibi, sokakta yaşayan bir adamı tutuklamışlar, ardından katilin o olmadığının anlaşılmasıyla, adama erzak yardımı yapmışlardır.)
- ezel, hayali kahramanların, hayali zenginliklerinin içinde uğraş bulamayıp para hırsı için birbirlerine saldırmalarını konu alırken; behzat ç., hayatın içinden, senden, benden, ondan alır hikayelerini.
- ezel, sağ gösterip sol vuracakmış gibi yaptıktan sonra sağ vuran bir kurguya sahipken; behzat ç., sağ, sol, allah ne verdiyse girişir.

o yüzden, evet, behzat ç., sırf doğal, gerçekçi olduğu için bile ezel'in eline verir.
eğer,
hayatın kozmetiği yüzüne değmediyse,
kımın eli kimin cebinde merak etmiyorsan,
adamın biri her konuştuğunda kör göze parmak gibi nasihat beklemek istemiyorsan,
gerçek bir hikaye ile gerçek bir oyunculuk istiyorsan,
senaryonun gidişini liselilerin belirlemesini istemiyorsan,
çekim açısından devrim arıyorsan tabiki sen anladın hangisi olduğunu.
eğer ezel, ezel değil de ezel ç olsaydı belki bu şekilde karşılaştırabilirdik.*
ezel'in ilk 10 bölüm gerçekten müthişti ama sonradan o kadar batırdılarki rezalet birşey oldu o yüzden behzat ç diyorum. ikinci bahar'la birlikte izlediğim en iyi türk dizisi behzat ç.

edit: avrupa yakası da vardı la o da çok iyiydi hak geçmesin*
kurgu bakımından ezel gelmiş geçmiş en iyi türk dizisidir. ama türk dizisi olmasına rağmen, çoğu davranış türk yaşamında yoktur. böyle zengin züppelerin birbirlerine kurdukları komplolardan falan bahseder.

ama behzat başkan bizden biridir, tost yer, salaş mekanlarda takılır, para sıkıntısı çeker, candır.
(bkz: saçma sapan konuşma la)

ayrıca

(bkz: okumadım)
game of thrones ile lotr'u karşılaştırmak kadar abestir.

ezel'e hakarettir.
baştan sona ezel izlemiş biri şu başlığa kıçıyla güler.
ezel aforizmalarından, ters köşelerine kadar türkiye üstü bir işti.

behzat ç ise çıtırlık bir diziydi.
evet eğlendiriyordu aama hepsi o.

solculuk pazarlamıştır behzat ç. (ben de sol görüşlüyüm)
siyasi duruş üzerinden sömürü yapmıştır.

kaldırılması söz konusu iken ekşi'de yaptıkları büyük reklam sosyal medyayı etkilemiş ve yayında kalmıştır.
aklı sıra behzat'tan karizma bir anarşist yarattılar.
polis adam anarşist olmaz, anarşist addam polis olmaz.

uzun uzun ezel'i anlatmaya gerek yok.
ezel öyle bir dizidir ki oyuncularından herhangi birisini seç ve al.
sana bir dizi çıkar sırf o adam üstünden.

cengiz, ali, kenan birkan, ramiz dayı, tefo...

kısacası ezel'e hakarettir.ciddiyim hakarettir.
Ezel istanbul'dur Behzat Ankara Ezel Epiktir Behzat sıradan Ezel Gerçek olamayacak Kadar güzel Nasihat dolu çarpıcı Gerçeklerle dolu Ağır bir Yapım ! Dönelim En başa Ezel istanbul'dur Behzat Ankara Sırf bu cümle Bile Ezel'in Ağır Tokatladığının Göstergesidir.
Amirim her türlü alır.
ezel öyle bir dizidir ki, behzat ç. gibi efsane bir diziyle bile kıyaslanınca kendisine hakaret edilmiş olur. o yüzden ezel çok başkadır. çok ayrıdır. onun gibi bir dizi bir daha gelmez. yerliyi geçtim, yabancı dizi bile gelmez.
aksini iddia edenler ezel izlemiştir kardeş.

1- ezel
2- suskunlar
3- behzat ç.
4- leyla ile mecnun.
güncel Önemli Başlıklar