bugün 1295 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

dandanakan

 1. 3 -1
  savaşı olan yerdir:
  (bkz: dandanakan savaşı)
  #827697
 2. 2 2
  Meşhur savaşa adını veren kale;

  Eski Merv şehri, bugün Güney Türkmenistan’ın Marı şehrinin açıklarında yer alan harabeler altında yatmaktadır. Bir zamanların Ortadoğu’nun incisi sayılan bu şehir şimdi dev bir kabristanlığı andırmaktadır . Kumlara teslim bu harabelerin 33 km güney-batısında yer alan Taş-Rabat denilen bölgesinde çöl rüzgarlarının yer yer tepecikler oluşturduğu alanda bir zamanlar tarihin en büyük savaşı gerçekleşmiştir. Burada adına Dandanakan denilen küçük bir kale yer alıyordu. ... `http://n-marmara.blogspot...m/2006_06_01_archive.html `
  #2330696
 3. 0 0
  doğu roma mağlubiyeti.
  #16469952
 4. 1 1
  türkmenistan toprakları ile bugünkü merv şehri yakınlarında bulunan bir bölgedir.
  selçuklu devleti'nin gazne devlet'ni yendiği ve gazne devleti'nin çözülmesine yol açan savaş bu bölgede gerçekleşmiştir.
  bu savaşta gazne devleti yıkılma sürecine girmiş,selçuklu devleti ise resmen kurulmuştur.
  #25896988