bugün

nil fm albümünde yer alan güzel bir nil karaibrahimgil parçası. sözlerini de seve seve ekliyorum

rakı olmasıın
şarap olmasıın
madem sen yoksun kafam olmasın
gündüz olmasııın
gece olmasııın
madem sen yoksun günler akmasın

sensiz nasılım bak bana
gel de bir çorba yap bana
madem öldürdün akbaba olmasın
sensiz nasılım bak bana

rakı olmasıın
şarap olmasıın
madem sen yoksun kafam olmasın
gündüz olmasııın
gece olmasııın
madem sen yoksun günler akmasın

sensiz nasılım bak bana
sensiz nasılım bak bana

akbaba olmasııın
akraba olmasııın
eger sen yoksan kimsem olmaaaasın
nolur olmasın
bir yılmaz erdogan siiri.
"akı olmasın
şarap olmasın
madem sen yoksun kafam olmasın"

dunyanin en romantik sozlerinden birine sahip duygusal sarki,
nil harikasi.
yirtici bir kus.
karamürsel e bağlı bir köydür
yeni avlanmış memelilerin rahat bir şekilde ziyafet çekmesini önleyen kuş. genelde de sırtlanlarla beraber çalışırlar.
leşile beslenen bu kuşun birçok çeşiti varmış. gormek istiyorsanız alın size bir link ;

http://www.lairweb.org.nz/vulture/menu.html
ilk sayısını 7 aralık 1922'de çıkartan,yusuf ziya ortaç tarafından kurulmuş,haftalık siyasi mizah dergisi.
karikatürler genelde dönem siyasetini eleştiren türde olup,diyaloglar konuşma balonları yerine,çizimin altına yazılmıştır.
kendi alanında en uzun soluklu yayınlardan biri olmuş ve 28 aralık 1977'de kapanmıştır.
kızmızı boyunlu olanlarının iğrenç olduğu tabiat çöpcüsü.
bir kafka şeyi.. ııı..(neyi?)

Bir akbaba vardı, ayaklarımı gagalıyordu. Çizme ve çoraplarımı didik didik etmiş, sıra ayaklarıma gelmişti. Durup dinlenmeden gagalıyordu; arada bir havalanıp çevremde tedirgin dolanıyor, sonra yine çalışmasını sürdürüyordu. Derken bir Bay geçti karşıdan, bir vakit durumu izledi, sonra niçin akbabaya ses çıkarmadığımı sordu.

"Ne yapabilirim ki!" dedim. "Geldi, haydi gagalamaya başladı; kuşkusuz ilkin kovmak istedim, hatta boğacak oldum kendisini; ancak böyle bir hayvanın gücüne diyecek yok.

Baktım hemen suratıma atlayacak, ben de ayaklarımı gözden çıkarmayı uygun buldum; artık didik didik edilmelerine de bir şey kalmadı." -
"Vallahi bilmem ki neden bunca işkenceye katlanıyorsunuz!" dedi Bay.
"Bir kurşun akbabanın işini görür hemen."
- "Ya?" diye sordum ben. "Peki bunu siz yapar mısınız?"
- "Hayhay!" dedi Bay.
"Yalnız eve kadar gideyim de silahımı alıp geleyim. Bir yarım saat daha bekleyebilir misiniz?"
- "Bilmem," diye yanıtladım ben ve bir süre acıdan kaskatı kesildim, ardından dedim ki:

"Ne olur, siz gene bir deneyin!"
- "Peki, peki!" dedi Bay. "Bir koşu gider gelirim."

Biz konuşurken, akbaba gözlerini bir Bay'a, bir bana çevirmiş, sessiz sakin bizi dinlemişti. Şimdi görüyordum ki, bütün söylenenleri anlamıştı; ansızın havalandı,hız almak için alabildiğine geriye kaykılıp usta bir mızrak atıcısı gibi gagasını ağzımdan içeri daldırdı, derinlere gömdü.

Ben sırtüstü yıkılırken, onun tüm çukurları dolduran, tüm kıyılardan taşan kanımın içinde kurtuluşsuz boğulup gittiğini görerek rahatladım.
kanat uzunluğu 2 metreyi geçen ender kuş türlerindendir. bir de bunların erkek versiyonu vardır insan aleminde, kadınların etrafında dönerler böyle senkronik daireler çizerek *.
akbabanın üç günü(Three days of Condor) filminde Robert Redford'un oynadığı ajan karakterin kod adı.

http://www.imdb.com/title/tt0073802/
zamanında aziz nesin'in de yazdığı dergi.
Türk Rock tarihinin en iyi albümlerinden biri olan moonlight'i çıkarmış gruptur. Bahariye, Serasker cd. üzerinde Rıza paşa çıkmazı üzerindeki 3 katlı eski binada kendi stüdyoları ve Atlantis isimli bir cafeleri mevcuttu. 1990 ların başında Kadıköy metalci tayfasının en önemli uğrak yerlerinden biriydi bu mekan.
Grup günümüzde varlığını sürdürmemektedir.
Kadro
Aykut Sabak : Davul
haydar Tacettin : Bass Gitar
Emre Özgen : Vokal
Tamer Turna : Gitar
Serhat Çiftdal : Gitar ve klavye
Can Orkan Özülkü ve Serhat Çiftdal tarafından 1984 yılında Vulture adıyla kuruldu.Beste grubu olarak kuruluan Vulture şu kalabalık kadrodan oluşuyordu:

Can Özülkü (vokal) Serhat Çiftdal (gitar) Tuncay Gündüz (klavye) Taylan Eryavaş (trompet) Aykut Demirel (saksafon) Hakan (bas) Barış (davul)

Daha sonra Orkan ve Serhat dışında tüm elemanların değistiği bir sürecin ardından 1986 yılında topluluğun oturmuş kadrosu şu şekilde oluştu;

Can Orkan Özülkü (vokal)
Serhat Çiftdal (gitar)
Tamer Turna (gitar)
Haydar Tacettin (bas)
Aykut Sabak (davul)

Grup, aynı yıl adını Vulture'ın türkçe karşılığı olan Akbaba olarak değiştirdi. Grubun adından ilk sözettirmeye başlaması 1986 yılında düzenlenen 1. Bursa rock festivalinde Mavi Sakal, Kolon ve Mu grubuyla birlikte verdiği konsere dayanır. 1989 yılında birçok başarılı konserler vererek adını iyiden iyiye duyurmaya başlamasının ardından zamanın gençlik dergisi olan Hey dergisinin hazırladığı "Heh Boys" adılı toplama albümde "Moonlight" adlı parçasıyla yeralır. ilk ve tek albümleri olan Moonlight ile beraber başarılı rock grubu olarak anılarımızda kalmıştır.

http://www.rockturk.com/akbaba.htm adresinden alınmıştır.
akbaba brothers (bkz: samet akbaba) (bkz: adnan akbaba)
Tanrım nereye baksam yeşil kasırgalar
O sevip gitmekse o
Çok uzak ve yemyeşil bakmaksa
Tanrım nereye baksam yeşil kasırgalar

yılmaz erdoğan ın şiiridir.
genel olum sebebi insan ve sığır leşi yemek olan yirtici kus.
ankara'da keçiören,kızılay ve daha bir çok yerde konumlanmış giyim sektörüne hizmet veren orta sınıf mağaza.
üzerinde bulunduğumuz coğrafi alanda daha okumayı yazmayı bilmeyenler çoğunluktayken çıkmış bir mizah dergisidir. elinde bu derginin sayıları olanlar çok şanslı insanlardır.
dilber halalı d smart reklamında dilber hala'yı görünce ağzının suyu akan cibiliyetsiz.
yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
kaliforniya' da yaşayan cinsleri kanatlarını çırpmadan 10 mil uçabilen yırtıcı.
üst üste 50 defa dinlenilebilecek, gizlice vurucu nitelikte sözleri bulunan nil karaibrahimgil şarkısıdır.
Afyonkarahisar ilinin Sultandağı ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Sultandağı)