bugün

entry'ler (3781)

saian

çoğu zaman duygularıma tercüman olan ve türkçe rap seven herkesin arşivinde bulunması gereken albümlere sahip şair. *

Uslandın şehirdeki girdaptan boğuldun velhasıl
Söyle sana pencerenden etine saplanan güneşten başka ne lazım?
Bakma bana ben fırtına biçmek için rüzgar ekerim
Hiç düşündün mü, bir manası var elbet çayla gelen iki küp şekerin?
Tamam yaşamak pek iç açıcı değil şu zaman burkuldun.
Ama kabul et sen de fark ettin yağmurun nasıl büyüdüğünü yutkundun!
isterdim bir yağmurdan artakalan koku şu şarkıya sığsın
Şimdi sana sigaramdan yüz bularak soruyorum, nasılsın?

mello

(bkz: mellon)

14 şubatta erkeğe ne hediye alınır

görsel

eski tasarım

çok sevdiğimiz bir kardeşimizdi, sözlüğe artık giriş yapmayacak olma sebebim bunun yeni dalgası.

fitter happier

OK Computer albümünün bir parçası. bu şahaser uslu birer tüketici olmamız hakkında güzel bir ironiye sahip.

calm
fitter,
healthier
and more productive. *
a pig
in a cage
on antibiotics. *

pixies

monkey gone to heaven, hey, caribou, where is my mind ve daha nice efsane şarkıları olan alternatif rock grubu. boston'dan taa en batıya, nirvana'ya bile öncü olmuştur bu grup. ama çoğunluk bir şarkısını bilir o da fight club'tan ötürü. amatörce yapılmış hataları var gibi gözükse de hepsinin kasıtlı yapıldığını şarkılarında gözümüze sokar. o da tarzlarının ruhunu yansıttıkları, ondan ödün vermedikleri için. içlerindeki alt kültür agresif gençlik her albümde mevcut. Frank Black ses olarak çok üst düzey ama belki daha yakışıklı olsaydı, endüstri o'nu çok daha büyük bir süperstar yapabilirdi diye düşünüyorum höcam.

yazarların süpermarketten aldığı en son ürün

temizlik malzemesi sanırım. iş saatlerim benzinlik veya tekellere yönlerdiriyor beni, süpermarketler erken kapatıyor yahu.

bütün şarkıları güzel olan gruplar

(bkz: radiohead)

ejderha besleyeceklere tavsiyeler

annesi değilseniz kaçın.

radiohead

kendimi dinlemekten alıkoyamadığım avangart grup. bu adamlara saygı duyulması gerek. çok tarz değiştirdiler, çok deneysel kayıtlar aldılar. yayımlandığı tarihin bi 10-15 yıl sonrasının müziğini yaptılar. insanların beğenmeme ihtimali var * ama müzikal açıdan kalite akıyor bu gruptan.

idoteque, reckoner, creep, let down, paranoid android, karma police, everything in its right place, pearly, pyramid song şimdilik aklıma gelen, hastası olduğum birkaç parçası.

"Ambition makes you look pretty ugly."

sarhoşluk anında yapılan şeyler

(bkz: kusmak)

counter strike

"global offensive" almıştım birkaç ay önce. gerçekten zevkli oyun. düzgün server falan bulma sıkıntısı yok cs 1.6daki gibi. ranked maç atıyosun 5v5 15 round ct, 15 round t oynuyorsun. ve oynayışına göre seni bir lige atıyor. matchmaking sisteminde tabi ki saçmalıklar oluyor bazen ama güzel yani. geçen gün arkadaşlar çağırdı 1.6 ya girdim. keşke girmeseydim o kadar kötü geldi ki bana 1.6 sürümü. "bizim gözümüzdeki efsane bu muymuş?" falan dedim kendi kendime. tabi zamanının efsanesi. ama go oynadıktan sonra 1.6 gerçekten kötü geliyor arkadaşlar.

biranın yanında iyi gidenler

(bkz: sigara)

youtube de kaybolmak

birkaç yıl önce "10 tıkta göt videolarına gelmek" diye bir olay vardı. şimdi takip ettiğim kanallara göre daha izlemeyi sevdiğim videolar çıkıyor. düzeltti sanırım bu sistemi youtube.

serisi güzel olan filmler

lord of the rings
batman
matrix

matrix'e laf edip, yerine bourne örnek göstermek de bi garip geldi açıkçası.

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

available.

polonya cumhurbaşkanı aday adayı

her polonya vatandaşının oy vermesi gereken cumhurbaşkanı adayı.

(bkz: magdalena dik dur eğilme çekirgeler seninle)

yazarların en sık kullandıkları uygulamalar

(bkz: twitter)

capsi şikayet ediyoruz

etmiyoruz.

(bkz: kardan kurda bineni vatan haini ilan eden insan)

petrol fiyatlarının 45 dolara kadar gerilemesi

bizim işimize yaramayan gerileme. benzinin hala pahalı olmasının nedeni, benzin üzerinde sabit vergi olmasından dolayıdır. her yerde bir çakallık var insan çıldırıyor. yarın bir gün kendimi yakmaya karar versem, o benzini arabaya atarım israf etmeyelim diye.