bugün

erkek adam kitap yazar.ben şunu çok iyi biliyorum ki erkek ırkı kendisine sunulandan ziyade sunmak ister.yönetilmekten daha çok yönetmek ister,sevmekten çok sevilmek ister.dilenci gibi isteyerek geçer ömrü hayırlısı bakalım.erkek adam zaten kahramanı olduğu toplumun ötesinde bir kahramanlaşmaya,kendi içinde bir yolculuğa çıkmaya çoğu zaman yeltenmez.dolayısıyla koltuğunun altında kitap görmek neredeyse imkansızdır.hatta kutsal kitaplara bile aynı mesafede soğuk durur.evet erkek adam kitap okumaz,çocuk doğurmak kadınlar içinse doğurtmak erkeğe mahsustur ya öyle bir şey sanki. erkek adam, küfrede küfrede,sorgulaya sorgulaya, sürüne sürüne birikim yapar -birikim,okumak için değildir yazmak içindir- nihayetinde.erkek adamın kafası kurşun gibi ağır olur,binlerce yıllık söylenmemişlik dilinde durur, bir yerde yazmak zorundadır.

sebebini bilmediğim binlerce şeyden bir tanesidir bu.kadınlar hep okur ama hep okur her yerde okur.erkekler, yazar ama her yerde her zaman yazar.ne kadınlar okumaktan ne erkekler yazmaktan muzdarip değildir oysa yazmak kendini açık açık ele vermektir,teslim olmaktır,güçsüzleşmektir.okumak, bir arı gibi her çiçeğin özüne dalıp orayı çalmaktır.kitap okurlarının büyük çoğunluğunu kadınlar oluşturur ya hepsi hırsızdır.artık erkekler yazmasın!kalp,ciğer,karakter hırsızlığı sona ersin.

biraz yer değiştirsek fena olmaz aslında, arkadan tahtayı göremiyorum...
başında 'erkek adam' olan bütün cümleler; hem olmayana gaz verici, hem yönlendirici hem de olana g.t kaldırıcıdır aslında...

böyle cümlelerdeki erkek adamlar, s.ki t.şşağına denk adamlardır; rahatlarına düşkünlerdir. erkek adam'ın bir tane falsolu eylemini ya da efor sarfedeceği bir eylemini göremezsiniz bu cümlelerde...

o değil de delikanlılığın el kitabını kaybettim; bi çaldırsana?
(bkz: erkek adam yemez)
(bkz: erkek adam içmez)
(bkz: erkek adam sıçmaz)
Erkek adam kitap okumaz, delikanlılığın kitabını yazar.

Erkek adam daha çocukken konu komşu akrabaya çükü gösterilendir.

O yüzden büyüyüp adam olunca da telefonunu, arabasını, parasını gösterir...
erkek adam kitap okumaz zira boynuna pranga asar da giyabinda tum yasanmisliklar kitap oluverir. *
okurmuş gibi yapar, sayfalar sadece gözlerini yorar, kafa başka yerlerdedir. Arkadaş gazeteyi cayır cayır okuyorum ama, kitap aklımızı alıyor sanırım.
ben okudum bi sorun cikmadi.
(bkz: kof laf)
evet okumaz! okumaz ki kaliteli öküz olsun. nezaket denir bilmesin. genelkültür falan hiç gerek yok nedir ki yani! insan da olmasın, gitsin otlakta otlasın, yesin içsin sıçsın. tek derdi çiftleşmek olsun falan!
(bkz: bir yaşıma daha girdim)

evet bunca yılın sonunda erkek adam olmadığımı öğrenmiş bulunmaktayım. hayır bilseydim duvara monte ettiğim raf üzerindeki yüzlerce kitabın altında sevişmezdim kimselerle. erkek adam olmayan biriyle sevişme gafletine düşürmezdim kimseyi.
Erkek adam kitap okumadığı için cahildir.
korkmayın yahu okuyunca ereksiyon sorunu yaşanmiyor...dediğim başlık.
erkek adam ağlamaz önermesi kadar saçmadır.
(bkz: erkek adam intihar eder)*.
bir düşünürün de dediği gibi; kadınlar duyduklarına, erkekler gördüklerine aşık olurlar'mış. önermen konusunda pekte haklısın demeyeceğim çünkü bu istatistiği bu şekilde ortaya sunabilmen için 7 milyar nufusu olan dünyanın 5 milyarıyla bir anket gerçekleştirmen gerekir keza önerin bana bir düşünürün sözünü daha hatırlattı; insanların dünyası gördüğü şeyler kadar büyüktür. sanırım görme açısını geliştiren kişiler keşiş ünvanını hak ediyor olsa gerek.

yazını okuduktan sonra kendi çevrem bir yana da işe gidip gelirken, dışarıda dolaşırken, her hangi bir anımda tanımadığım insanların elinde kitap gördüğümde bu kişi erkekse hep dikkat ederim yanında mutlaka çantası vardır.

bence bunu şöyle özetlemek gerekir;

çantası olan erkek kitap okuduğunu belli eder, olmayan erkek belli etmez. taşımaktan usanmaktır bir nevi..
erkek olmanın adam olmaya yetmeyeceğini anlamamış erkektir.
http://galeri.uludagsozlu.../erkek-adam-kitap-okumaz/
sadece kitap okumamakla kalsa iyi. pekçoğu, okuyanlara da gıcık kapıyor.
ne kadar sıçma olduğu bellidir.tabi erkek adam kitap okumaz kültürsüz kalır karısını kızını döver komşunun karısına af atar millete tacizde bulunur alın size erkek adam.kitap okuyunca da hıhh kıçımın nonoşu.hala bilinçlenmeyen insanlar var demek ki.sallandırmak lazım taksimde bunları.
Adamlik anlayisi farkli olan yazar soylemi. Soyleyecek cok soz varda soylemeye gerek yok. Sen git haydar dumen oku iddaa ekini oku erkek adam ol hadi, sag serbest go !
(bkz: erkek adam da göt olmaz)

http://galeri.uludagsozlu.../erkek-adam-kitap-okumaz/
erkek adam bunu yapar, erkek adam şunu yapmaz diyen bir neslin erkek çocuklarına çizdiği güzergahlardan birisidir.
delikanlılığın kitabını yazdıkları için, okumakla zaman kaybetmezler.
(bkz: he amk he)
tüm erkekler kendince erkekliğin kitabını yazmak ile meşgul olduğundan.