bugün

kitap severler topluluğu olarak bilinen http://www.kitapokuyoruz.com okurlarının oluşturduğu listedeki kitaplardır.
sırasıyla ilk 5:
Olasılıksız, Alacakaranlık, Simyacı, Yeniay, Tutulma

yorum: güzel düşünülmüş bir proje, kitap okuyanlar okudukları kitaplar hakkında yorum ve oylama yapıyor. isteyenler için ucuz kitap alabilecekleri yönlendirmelerde yapıyor.
Sürprize rastlanmayan listeye rastlatan kitaplarmış. Reklamı en çok yapılan kitapların sürekli listebaşı olması, okur kitlesindeki ciddi bir sorunu gözler önüne sermektedir.***.
Vay vay vay olasılıksız en başta, duygulandım laan. ilk çıktığında ne büyük hevesle alıp okumuştum ya.
en çok okunan kitaplardan hiç birini okumayarak kendimle ayrı gurur duydum.
ilk 5'tekilerden daha fazla okunduğunu bildiğim bir kitap var.

(bkz: cin ali tatilde)

bu ilk beşi ancak bir kısım insan okuyor. ama cin ali tatildeyi hemen hemen hepimiz okumuşuzdur.
en çok okunanların dördünü okuduğum için hiçbir şey hissetmiyorum.
niye la?

not: bir eserin çok okunulması,reklamının yapılması o eseri kalitesiz yapmaz.
dipnot: hep kimsenin haberinin olmadığı eserleri okuduğunu sanan veya çok az bilinen yazarları okumakla övünenler yok mu offf ki ne offf.
dipnot 2: sevim burak, reha çamuroğlu bunları okuyun,okutun,sevin sevdirin...
olasılıksız.
Dostoyevski eserlerine yer verilmeyen kıçı kırık listedir.
tam bir fiyaskodur. hayal kırıklığı kalitesizliğin belgesidir.
her ne kadar içinde kaliteli olanları mevcut olsa da genellikle balon kitaplardır.
mesela ben gerçek kitap düşkünü insanların, "olasılıksız"ın üstlerde olmasına gönüllerinin razı olacağına inanmıyorum.
kitabın arka kapağında yazılan yazılardan daha ilginç bir şey yoktur mesela içinde.
kitap ilginç olabilir ama bu onu şahane yapmaz, değil mi?
"olasılıksız", sadece bir örnekti.
dilerim ki "tutunamayanlar"da olduğu gibi saldırmazsınız üstüme...
iki devrin perde arkası-hüsamettin ertürk. 5 kez okudum aynı kitabı.
komünist manifesto. marx-engels.
Adam Fawer - olasılıksız
Tess Geritsen - Rizzoli & Isles serisi.
kürk mantolu madonna-sabahattin ali. D&R ın çok satanlar listesinden hiç düşmüyor. ne efsane kitaptır ama hakikaten.
olasılıksız'ın türkiye'de en çok okunan roman olduğunu düşünüyorum. lan kaç sene önce aldım hala en çok satanlarda. hatta geçen d&r'da geziyordum, türk romanlar kısmına koymuşlar olasılıksız'ı. o kadar benimsemişiz ülkece.
(bkz: kuran)
(bkz: incil)
(bkz: tevrat)
(bkz: zebur)
popüler kültür zırvalıklarıdır genelde bu kitaplar.
(bkz: Büyük Doğu)
(bkz: Risale-i Nur)
benim okuyacağım en son kitaplardır.
ders kitaplaridir.
Charles dickens'in the tale of two cities de bunlardan biridir. Yaklasik, 220 milyon satmistir.
monte kristo kontu.
(bkz: ezilenler)
(bkz: sefiller)
franz kafka - dönüşüm ..
(bkz: Fareler ve insanlar)
(bkz: Monte Kristo Kontu)