bugün

Ingilizcesi improbable olan kitaptır. Türkçe ismi pek de güzel çevrilememiş. Olanaksız belki daha uygun olurdu. Ancak kitabı okurkeb kendinizi bir film seyrediyor gibi hissedersiniz. Betimlemeler ve düşünce analizleri harikadır.

"Bitirmek icin yarini baskasina anlatmak icin bitirmeyi bekleyeceksiniz"
Olasılıksız diye bişi yok. Yetersizlik diye bişi var.
Kitap Türkiye de sürekli best seller olmasına rağmen, amerika ve bir çok ülke de gerekli ilgiyi görmemiştir. Bu yüzden empati sadece Türkiye, Japonya ve Almanya'da basılmıştır.
hakkında bu kadar az entry girildiğine feci şekilde şaşırdığım insan üstü roman. adam fawer imzalıdır.

diğeri : (bkz: empati)
basımından bu yana 10 yılı aşkın süre geçmesine rağmen halen daha film uyarlaması yapılmamış sürükleyici kitap. filminin çekileceğine dair umutlarım azalıyor.
Adam Fawer'in yazarı olduğu bilim kurgu ve içinde macera, aksiyon, birazda polisiye karıştırılmış kitaptır.

Açıkça söylemem gerekirse bendeki listemde yazarın diğer kitabı olan Empati'nin üzerine çıkamadı. Empati daha hoşuma gitmişti.
Elime baya hatta bayaaa geç geçen bi kitaptır kendileri. Daha yeni başladım bir kaç güne biter sanırım bu gece bitmezse tabi.
Son sayfasını da okuduktan sonra size hayatınızı sorgulatacak ve tekrar gözden geçirmenizi sağlayacak şaheser. Okuyun dostlarım. Okuyun ve okutun...
okumadığım adam fewer kitabı. bir dönem aklında bir sayı tutla çok popüler olmuştu. bu da sanırım daha sonra çıkan kitabı. aklından bir sayı tut'u okudum. devam etme gereği duymadım.
yeri geldiğinde adam fawer' in ihtimalleri size bir kumarbazın gözünden mi yoksa bir bilim insanı edasında aktardığını karıştırabileceğiniz bir ihtimaller romanıdır.
kitaba gelince bu kitapta şansın olmadığını ve her şeyin bir hesabının olduğu bize anlatılır. yani bir kumar masasında kaybeden hep siz olursunuz gibi.
Tolkien kitapları ile birlikte sanırım okuduğum 3-5 kitaptan biri. işini bilen bir yönetmenin elinden filmi çıksa imdb'de 8,8 garantiydi..

Aynı gün içerisinde bitirdiğim tek kitap ayrıca.
12 veya 13 yaşındaydım bi öğretmenimin bu kitabı okuduğunu görmüştüm, kitap okumaya hevesliydim tabii o sıralar. koşarak ankamall d&r'a gittim ve '' olasılıksız adam '' diye sormuştum görevliye, kitabın adının sadece '' olasılıksız '' olduğunu anladığımda çok geçti, hala utanırım, yine utandım.
Uzun zamandır odamda duran, çok iyi diye diye anlatılan ama beni bir türlü çekmeyen roman. Üstüne 3 roman bitirdim ama bir türlü başlayamadım.